• Flego
  ***

  Rozhodne zaujímavé dielo, hoci platí normalizačnú daň. Ak by bola taká hutná prvá polovica ako tá druhá, bolo by to určite lepšie, lenže snímok sa sprvu trápi s vlastným chaosom, akoby sa hľadal. Režisér Uher však zostal verný svojej povesti a postavám vložil nejednoznačnosť a atraktívny vnútorný boj.(20.9.2018)

 • Master19
  **

  Slovenský film, který zřejmě po právu upadl v zapomnění. Jde o příběh malé slovenské vesničky Vidovce za doby SNP. Ve vesnici je skupina německých vojáků, vdova snažící se zajistit si budoucnost spaním s německými oficíry, pár rodin a v lesích kolem je parta šikovných partizánů. Děj vrcholí poslední den války a první den osvobození rudou armádou.(25.4.2006)

 • Biopler
  **

  Veľmi zmätočný film, hlavne kvôli nepreloženej nemčine a otravnému hľadaniu Krnáča, ktorého nie a nie nájsť. Celé to bohužiaľ dýcha dojmom, že v štábe poriadne nikto nevedel čo sa má natočiť. Neprehľadné o čo vlastne komu ide... najjasnejšie je vykreslená postava kolaborantky Bey, ktorej sa tiež viackrát v snímku komolí meno keďže chrápe s Nemcom i Francúzom. Najlepšiu robotu odvádza Stračina s minimalistickým hudobným motívom.(23.9.2019)

 • troufalka
  ***

  Uher pro mě zůstává zajímavým režisérem. U jeho prvních filmů platilo co film, to originální kus. Tady střídali silné momenty ty slabší. Hodně se mi líbil Ladislav Lakomý, potvrzuje to moji doměnku, že dorbý režisér neumí natočit vyloženě špatný film. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že šlo o film na zakázku, kterou nelze odmítnout.(12.2.2018)

 • mchnk
  ***

  Uherova slabá chvilka v normalizační době. Téma, které zobrazil již několikrát. Tentokrát se ovšem scénář ztrácí v sobě samém a nevyznívá v nic nového. Jakoby režisér vsadil na jistotu, kterou mu určitě straníci schválí. Hledání Ing. Krnáče a boj ze všech pozic. Dáma v leže, páni vpřed. I když se snímku nevyhnul nešvar některých slovenských, válečných filmů, tedy, mnoho němčiny bez jakéhokoli překladu, v závěru se dočkáme i dosti silných momentů.(8.4.2014)

 • - Prvý slovenský film, ktorý sa uchádzal o Oscara ako národná nominácia Československa. (Raccoon.city)

 • - Filmovanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Udiča, Adamovské Kochanovce, Stará Lehota, Mnešice (dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom), Ratnovce, Jalšové, Sokolovce, Lakšárska Nová Ves a Jabloňové. (dyfur)

 • - Štefan Kvietik se stal vítězem divácké soutěže "Komu dáte svoj hlas 1975" časopisu Film a Divadlo. Čtenáři mu poslali celkem 1665 hlasů za nejlepší herecký výkon, který podal hned ve třech nominovaných filmech - Den, ktorý neumrie (1974), Veľká noc a veľký den (1974) a Kto odchádza v daždi (1974). (kosticka7)