Scrat's Continental Crack Up

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 3 min

Michael Berg, Mike Reiss

Lori Forte

Scrat a jeho animáky. Srazím za vykrádání sebe sama - i když tak úplně neomrzí; když to bylo nové, bylo to zábavnější. Stále jsou tu skvělé pasáže (žirafí krky), ale už jde o přehnanou a rychlou grotesku, kde se vás snaží zavalit drobnými vtípky v kraťoučké stopáži. Dabing veverky je stále stejně perfektní. Jen jsem zkrátka zvědav, jak dlouho bude ještě veverka ořechem dávat věci do pohybu. Mám jí rád, ale snad zůstane v pravěku, protože patnáctému snímku se Scratem bych mohl dávat už odpad.(23.4.2011)

Tenhle první díl mě hodně bavil, snad i proto, že to docela splňuje ten název, který to v sobě má. Má to dobré nápady (vytváření kontinentů, žirafy) a celkově je to díky své krátkosti zábavné a hlavně nezastavitelné. Přesně takový ten typ krátké animované grotesky, který mi sedí a který mě dovede pobavit.(26.1.2016)

Takových převratných a velkolepých činů, které doslova "hýbou kontinenty" a jež s přehledem dokáže Scrat vytvořit během tří minut, by nebyl schopen nikdo z nás:) Ani celá armáda těch nejkultovnějších filmových, super schopnostmi obdařených postav, v čele se Supermanem, Iron Manem a plejádou dalších, by se nedokázala postavit schopnostem, jimiž disponuje právě Scrat. Kde je on a jeho zběsilá honba za žaludem, tam přestávají platit jakákoliv pravidla, která drží naši Zem pohromadě:)(28.5.2011)

A jak, že vůbec vznikly nevysvětlitelné monumenty a rozdělení kontinentů ? Tohle je odpověď. Má v tom prsty opět, kdo jiný, než Scrat. Ta nesmrtelná veverka, se zapeklitým žaludem, kterou už všichni moc dobře známe. Co "short-film" s touhle mrškou to naprostá bomba. Nic nepotěší víc, než nezdar animované potvůrky. A nejlepší je na tom to, že nikdy neomrzí.(11.3.2012)

Scratové dobrodružstvá mám rád. Nie je ich tak veľa, aby nudili aj napriek tomu že fungujú na rovnakom princípe. A u tohto sa mi páči že znova ako v prípade Scratovho No time for Nuts, sú tu parodované dejiny a história. Kto by to povedal že mi na zdvihnutie nálady stačí obyčajná prehistorická kričiaca veverička.(11.3.2012)

• - Kraťas byl vytvořen hlavně proto, aby se divákům připomněla série Doba ledová (poslední díl byl v kinech v roce 2009) a aby fanouškům zkrátil rok a půl dlouhé čekání na čtvrté plnohodnotné pokračování nazvané Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (Andrew78)

• - Kraťas byl promítán v kinech ve 3D před filmem Gulliverovy cesty (2010). (Andrew78)

• - Kromě Chrise Wedge, který daboval Scrata ve všech dílech, je v závěrečných titulcích uveden i herec Simon Pegg (ve třetím dílu nadaboval Bucka), který v tomto kraťasu má pouze vteřinový výstup v podobě bojového pokřiku. (Andrew78)