Scrat's Continental Crack Up

USA, 2010, 3 min

Michael Berg, Mike Reiss

Lori Forte
  • Holusacek

No otřesné!Tomuhle jsem opravdu důvěřoval,protože Scrat je v době ledové prostě nejlepší.Ale co tohle bylo!Naprosto ujetá záležitost ve které se snad ani smát nedá.A tohle má mít jako 85%?Ještě že po mém hodnocení to ztratilo aspon 1%,ale jinak hloupost,která vůbec vzniknout nemusela.=25%.No dobře!Jednou jsem se zasmál-za to jedna hvězda.(21.5.2011)

Kolika dalších úžasných videí s populárním Scratem se musí široká veřejnost dočkat, aby tvůrce konečně napadlo vydat všechny jeho patálie na DVD/Blu-Ray? Veverčí skeče jsou brutálně originální, smrtonosně vtipné a srší čirou zábavou. Nejinak je tomu i u nového teaseru na Ice Age 4, tak jen doufám, že i v dalším pokračovaní dostane oblíbená praveverka nemalou roličku...(8.1.2011)

Tenhle první díl mě hodně bavil, snad i proto, že to docela splňuje ten název, který to v sobě má. Má to dobré nápady (vytváření kontinentů, žirafy) a celkově je to díky své krátkosti zábavné a hlavně nezastavitelné. Přesně takový ten typ krátké animované grotesky, který mi sedí a který mě dovede pobavit.(26.1.2016)

A jak, že vůbec vznikly nevysvětlitelné monumenty a rozdělení kontinentů ? Tohle je odpověď. Má v tom prsty opět, kdo jiný, než Scrat. Ta nesmrtelná veverka, se zapeklitým žaludem, kterou už všichni moc dobře známe. Co "short-film" s touhle mrškou to naprostá bomba. Nic nepotěší víc, než nezdar animované potvůrky. A nejlepší je na tom to, že nikdy neomrzí.(11.3.2012)

Nemám moc rád moderní animáky, a tak není divu, že i Doba ledová šla povětšinou mimo mě. Na jedničce jsem byl v kině ještě předtím, než jsem nastoupil povinnou školní docházku a všechny díly jsem viděl i po letech, ale ani v jednom z případů mi to nic moc neřeklo. Zajímavé prostředí, doba, ale to je tak všechno. Vtipu málo, infantilní - a to ne vždy musí být špatně - postavy, bezkrevný příběh, prostě nuda. Alespoň tedy eskapády této nezdolné veverky dokázaly povětšinou vyloudit úsměv na mé tváři a nejinak je tomu v tomto kraťasu. Docela zábavně ukázaný vznik kontinentů aneb Veverka proti jednotě, ať žije pluralita a revoluce (bez levičáckého kontextu, ba právě naopak). Každopádně 88% je vážně úlet.(6.11.2018)

• - Kromě Chrise Wedge, který daboval Scrata ve všech dílech, je v závěrečných titulcích uveden i herec Simon Pegg (ve třetím dílu nadaboval Bucka), který v tomto kraťasu má pouze vteřinový výstup v podobě bojového pokřiku. (Andrew78)

• - Kraťas byl vytvořen hlavně proto, aby se divákům připomněla série Doba ledová (poslední díl byl v kinech v roce 2009) a aby fanouškům zkrátil rok a půl dlouhé čekání na čtvrté plnohodnotné pokračování nazvané Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (Andrew78)

• - Kraťas byl promítán v kinech ve 3D před filmem Gulliverovy cesty (2010). (Andrew78)