Série(2) / Epizody(9)

Naushika

Devítidílná demonstrace předválečného Londýna se do sebe pokusila zakompilovat všechny druhy osobních dramat i dobových sociálních otázek. Od British Union of Fascists Oswalda Mosleyho, antisemitismu, záchrany židovských dětí, feminismu, uprchlictví, xenofobie, postavení společnosti k homosexualitě, národní zradě, přístupu k vojenské povinnosti a nacionalismu a konfrontace sociálních tříd - až po osobní dramata - nevěry, zrady, pomsty, narození a smrt. Historické události ustoupily trochu do pozadí, ač byly za účelem větší autentičnosti do seriálu zapojeny reálné postavy jako Prince George, Duke of Kent, a Joachim von Ribbentrop, německý velvyslanec v Londýně. Tvůrci nehrají na emocionální výstupy směrem k blížící se válce, divák necítí žádné napětí, což se ale dle mého názoru může více přibližovat realitě, kdy si lidé nemohli v roce 1938 naplno uvědomit, jaké hrůzy a velké změny je čekají, a jednoduše jen dál žili své životy. Příběhově tedy dost nerealisticky přesycené, ale jinak dobrá show. Ed Stoppard na roli pasoval. ()

NinadeL

9/9 Asi jsem příliš znechucená Downtonem, ale toto je milé. O původním seriálu uvažuju už dlouho, tak proč to nevzít pěkně pozpátku. A 9 dílů ve 2 sériích je tak akorát. Takže dočkáme se i v těchto nových dobrodružství evoluce Up the Working Class? #bbc ()

Dannysek4U

Rozsekani na hodinu a pul dlouhy kusy tomu moc nesvedci, jen to zvyraznuje ne moc logicky prechody a zmeny v chovani a nazorech postav. Navic je to obcas tragicky dojmologicky, postavy veru nejsou zadnej etalon sympatie ani charismatu a celkove tomu chybi jak formalni, tak obsahova a vlastne i socialni uroven Panstvi. Sympatickej pokus, ale oproti Downtonu druha, o poznani nudnejsi liga... ()

Simbet

Seriál mě moc nenadchl. Nedá se o něm moc co napsat, proto je tu asi tak málo komentářů. Je to takové táhlé. Pořád jsem čekala, tak, jak je to u podobných seriálů obvyklé, nějaký zvrat a ono se nic nestalo. V podstatě se tam mají jak ti nahoře, tak ti dole rádi, což je tak trochu nezvyklé. Ale dívat se na to určitě dá (jednou). ()

Leník

Mám seriály z tohoto prostředí ráda, ale tento mě nijak zvlášť neomráčil. Na vině je slabší scénář, který ve mě nedokázal vzbudit příliš velký zájem o postavy, navíc hlavní ženská hrdinka je prezentována spíše jako hloupá pipka, takže mi celou dobu nebylo jasné, proč se tak úžasně hodí k chytrému diplomatovi, jak v seriálu stále všichni tvrdili. Ve srovnání s mnohem propracovanějším Downton Abbey je to jen slabý odvar. Ale možná někdy zkusím předchůdce ze 70. let. ()