Reklama

Reklama

Tamnan Somdej Phra Naresuan: Ong Prakan Hongsaa

  • Thajsko Naresuan (více)

Obsahy(1)

Král Bayinnaung z barmského království Hongsawadee obsadí se svými vojsky siamské království Phitsanulok, které marně očekávalo pomoc od spojeneckého království Ayutthaya. To ale nezakročilo, protože jeho král Chakrapadi potřeboval vojska na ochranu vlastního města. V Phitsanuloku Bayinnaung požaduje po králi Thamarachovi jeho syna Naresuana, pod slibem že ho vychová jako vlastního. Tak je mladý princ Naresuan odveden do Pegu, hlavního města Hongsawadee, jako rukojmí. Tam se nejraději pohybuje po tržišti plném dalších siamských zajatců, kde jednoho dne zachrání před lynčováním mladého zlodějíčka Buntinga a přijme ho jako svého sluhu. Dle rozkazu krále Bayinnaunga Naresuan nastoupí do kláštera Yodia, kde se mu dostává vzdělání od mnicha Mahathery. Bayinnaung mezitím pokračuje v získávání kontroly nad siamskými královstvími. (Raztubyl)

(více)

Recenze (1)

Raztubyl 

všechny recenze uživatele

Chatrichalerm Yukol možná udělal chybu, že svůj nekonečný historický válečný epos zahájil dílem, ve kterém se vůbec nebojuje a celých 160 minut sleduje život mladého Naresuana a jeho kamarádů v zajetí krále Bayinnaunga a intriky mezi sousedními královstvími. Vpodstatě jde tedy o zřejmě nejdražší telenovelu, kterou kdy kdo natočil a téměř určitě o jedinou, kvůli které někdo postavil 1:1 repliku historického královského města. Mě osobně to nevadilo, protože se o historii Thajska celkem zajímám ale i tak se mi dařilo se v přívalu jmen dost slušně ztrácet. Je ale jasné, že to mnohé diváky spolehlivě odradí od sledování dalších dílů, které jsou naprosto odlišné a o epické bitvy v nich není nouze. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Stejně jako u předchozího Yukolova filmového eposu Legenda o Suriyothai (2001), i k natočení snímku Naresuana Yukola přiměla královna Sirikit. (Raztubyl)
  • Po světové premiéře 16. ledna 2007 se Chatrichalerm Yukol rozhodl film ještě upravit. 18. ledna, kdy měl být Naresuan nasazen do thajských kin, nebyly kopie s filmem ještě připraveny a do bangkokských kin se dostaly až večer toho dne. Promítání mimo Bangkok musela být zrušena. (Raztubyl)
  • Nejdražší produkce v dějinách thajského filmu s celkovými náklady na všech pět dílů přes jednu miliardu bahtů, což odpovídá 70 milionům amerických dolarů. (Raztubyl)

Reklama

Reklama