Reklama

Reklama

Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (1 846)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Krásně hloupý film. Je z mé strany trochu pokrytectví, že mi tentokrát vůbec nevadí i věci, které jindy vytýkám. Jenže Pacific Rim, to jsou Transformeři se srdcem, Muž z oceli bez nabubřelosti a Strážci vesmíru s luxusním rozpočtem. Málokdy ze mě film dělá nadšené malé dítě, ale Del Toro to dokázal. Hezké čtyři hvězdičky. Už to nikdy neuvidím a vzpomínky zmizí jako slzy v dešti, ale bylo to fajn, jen co je pravda. Jinak myslím, že jsem odhalil velkou hollywoodskou konspiraci - Idris Elba neexistuje, to je jen druhá identita The Rocka, když si napatlá obličej na černo! PS: Srovnání s Mužem z oceli není nemístné vzhledem k podobným lákadlům. V tom případě docházím k názoru, že zatímco Superman potěší (věkově či mentálně, to není podstatné) patnáctileté kluky, co se chtějí cítit dospěle, Pacific Rim naopak dospělé, kteří se chtějí cítit jako patnáctiletí kluci. Ve skutečnosti myslím, že věkem malé děti budou z toho filmu dost otrávené. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Pacific Rim čerpá z nebývale vysokého počtu inspiračních zdrojů, nejvíce asi ze Dne nezávislosti Rolanda Emmericha. Kde ale Emmerich nedostatky scénáře fikaně maskuje různými vtipy a gagy, tam del Toro ve svém nejnovějším akčním sci-fi spektáklu zůstává tvrďácky vážný. Celkově se na film dobře kouká, akce je přehledně nasnímaná, žádné velké dějové kudrlinky - prostě poměrně kvalitní tutorialový úvod do plánované trilogie. O to více zarazí poměrně slabé herecké obsazení v porovnání s obřím rozpočtem bezmála 200 milionů dolarů. Těžko se pak přijímá argument, ačkoli logický, vycházející ze samotného námětu, že byl film určen především pro Asii, což se odrazilo i na tržbách a jejich rozmístění v rámci světových trhů. Dle webu Box Office Mojo film vydělal lehce přes 400 milionů dolarů, z čehož 25% zůstalo na domácím americkém trhu a 75% ve zbytku světa - trojlístek největších asijských trhů (Čína, Japonsko, Jižní Korea) přitom uzmul 150 milionů dolarů (jen sama Čína 112 milionů, tedy více než na celém americkém trhu). Přestože se nejedná o zavedenou sérii a svoje místo si teprve musí vybojovat, tržby by přece jen měly být minimálně o třetinu vyšší. Pacific Rim rozhodně nepřesvědčil. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Historický okamžik -- první velkofilm, který byl vykalkulován čistě pro to, aby vydělal balík na doprovodných prodejích figurek a modelů. (Jasně, to je tradicí už dlouho, a třeba Trasformeři jsou z podobného ranku, ale ti existovali před filmem.) Odpovídá tomu i styl pouštění teaserů a "bonusových wallpaperů" rok před filmem atd. /// Což o to, Guillermo del Toro se zhostil role utráceče pořádného rozpočtu velmi sebevědomě a film je opravdu nadupaný efekty, také je v něm podle mě asi první opravdu funkční 3D co jsem viděl. Nicméně, jakmile se začne řešit naprosto cokoli na rovině vztahové a postav vůbec, je to průšvih a velké utrpení. Jediná věrohodná role je Idrise Elby, ostatní hoši, kteří mají napsané role drsoňů, jsou k smíchu i pláči, o roli (ale uznávám, fešné) Rinko Kikuči nemluvě. Hřebíky do rakve jsou totálně vykalkulované povinné prvky z každého blockbusteru -- věrný pejsek, projev před akcí, obětování se jednoho z hrdinů doprovázené nechutným patosem, "vtipné" postavičky vědců, přepísklé polocameo Rona Perlmana. /// Ohromné machrovací a stupidní divadýlko pro ještě mnohem mladší publikum než Transformers. Malé dítě ve mně jásalo, ale bylo to trošku málo. Btw. viděl jsem mnoho desítek kaiju filmů a mám tento žánr velmi rád (naopak nemám rád žánr mecha). Zjevně jsem tím ovlivněn a dávám proto absurdně vysoké hodnocení. Dedikace Harryhausenovi a Hondovi na konci potěšila. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Něco tu skřípe a bohužel ne oním dobrým robotím způsobem. Del Toro si sice hraje s obrovskými figurkami, ale zapomněl jim přimontovat i bušící srdce. Libovolný díl Transformers může mít chyb kolik chce a přitom funguje po vyprávěcí nebo emocionální stránce nesrovnatelně lépe. Tady se překvapivě dlouho vrší všemožná dialogová i vypravěčská klišé, zdaleka ne všichni herci působí sympaticky (Charlie Day v potrefené poloze selhává na celé čáře) a všechna tíha tak leží na akčních scénách. Ty podle očekávání fungují dokonale a taková bitva o Hongkong je se třetím rozměrem v zádech opojná jako už dlouho nic, ale ani to zdaleka nestačí. Za každým přesným úderem se totiž skrývá rozpačitá hláška, za každým zvratem pak vědomí, že tohle je jen a pouze splněný sen malého kluka bez čehokoli, co by uspokojilo i někoho, kdo v pokojíčku neházel o zeď robotem a ještěrem. Vždyť i dějové odbočky s jakousi přidanou hodnotou, tedy černý trh nebo náznaky společenské krize, působí lehce křečovitě. A vzhledem k tomu, že se s nepřítelem potýkají charaktery, které jsou jen přednastavenými žánrovými figurkami (bohužel i očekávaní tahouni Mako a Pentecost), je to i přes opatrná očekávání dost těžké zklamání. Třetí hvězdu zachraňuje sympaťák Charlie Hunnam s vizáží omládlého Daniela Craiga a také Ron Perlman v poloze - Rona Perlmana. Tím spíš mi, jako člověku, který oběma dílům Hellboye pravidelně přiznává status dost možná nejlepších komiksových adaptací, je upřímně líto, že tahle blockbusterová jistota nakonec nevyšla. Dokonalá vizuální atrakce zůstala právě jen onou atrakcí, ne poctivým filmem. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Exploze hollywoodských efektů a triků. 3D provedení bylo slabší, to už ukázka ze Šmoulů 2 měla více 3D grafiky. Taky mne naštvalo, že film byl děckám přístupný, takže žádná krev. Na druhou stranu, byl díky děckám, film s dabingem, což se v kině často nevidí. Ale.... a co je důležité, já se bavil. Požral jsem popcorn, vypil colu, sežral gumídky a těch 132 minut jsem ani nezaregistroval. ()

Galerie (163)

Zajímavosti (66)

  • Každý z Jaegerů má vzhled a pohyby evokující zemi svého původu. Například čínský Crimson Typhoon má svou texturou připomínat lakované dřevo a pohyby zase středověkého asijského válečníka. Australský Striker Eureka se pohybuje jako hráč amerického fotbalu. Americký Gipsy Danger zase jako zápasník MMA. Gipsyho staromódní design má inspiraci v kovbojích z Divokého západu. (Israha)
  • Travis Beacham a Guillermo del Toro začali pracovat na sequelu ještě v době, kdy jim ho studio oficiálně neschválilo, a měli připravený ambiciózní projekt v podobě animovaného seriálu a mnohadílné komiksové řady, pomocí nichž chtěli děje obou filmů propojit. Seriál tehdy nebyl realizován a z komiksu s názvem „Tales from the Drift“ nakonec zbyla jen limitovaná čtyřdílná minisérie, která vyšla v roce 2016 (hlavními postavami byla posádka japonského Jaegera jménem Tacit Ronin, který se na pár vteřin objevil v prologu filmu). O několik let později přece jen vznikl animovaný seriál Pacific Rim: Země nikoho (od r. 2021), ale bez účasti Del Tora. (Israha)
  • Několik týdnů před uvedením filmu do kin jeho tvůrci spojili síly s populárními kanály Youtube Jesse Cox, Press Heart to Continue, Total Biscuit, Husky Starcraft, Game Grumps, Crabcat Industries a The Game Station a vytvořili "kraťas" Pacific Rim: Training Day (2013), v němž se objevil i režisér Guillermo del Toro. (HellFire)

Související novinky

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Reklama

Reklama