Pacific Rim - Útok na Zemi

• Austrálie

• Irsko

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Krást se nemá. S vykrádáním si nejsem tak jistý, neboť když se vykradou úspěšné i neúspěšné hrdinné filmy, vsadí se na velkolepý vizuál a přidá se k tomu svěží myšlenka dvoumozkových pilotů, tak se to při precizně jogínském zastavení mozkové činnosti celkem dá přežít. Kdo má však doma na dvorku zaparkovaného nějakého toho Jaegera, tak ať si sežene sexy kopilota, zapne si svých 50 motorů pro každý sval na levé ruce a pokusí se vyhonit si něco, co mu inženýři zapomněli z plechu vystrčit. Patrně to bude o něco zábavnější než sledovat útok slintajících ještěrkožraloků na města, která dosud nespláchla tsunami, ale praktickou zkušenost s tím doposud nemám.(12.11.2013)

Guillermo má nejspíš hodně rád mecha žánr .. a jestli ne, tak je to alespoň velmi dobrý filmař. Pokud jste fanoušky NGE nebo Eureky 7, tak tohle opravdu není radno minout. I když, ruku na srdce, zkurvení čeští distributoři nám, fanouškům filmu, udělali pekně nechutnou čáru přes rozpočet ... nebo spíš přes naše oči, jelikož do kina nasadili titulkovanou kopii pouze ve 3D ... je to sice jen můj názor, ale 3D ničí filmy :/ No, ale film jsem si i tak užil, tedy až na kulervoucí akční scény, bo 3D, ale Blučko to jistí. Jinak je to jediný film, kde uvidíte velikáské roboty, jak flákají na držku obří ještěrce tankerem, nebo si na direkt pouští paží raketový pohon (NO SHIT ! ). Já si spokojeně vrněl do sedačky celou dobu ... k tomu všemu ještě Pacificu hraje do karet nádherná Reiko Kikuchi. Spokojenost a asi si dám nějaké klipy z oněch dvou výše zmíněnych anime před spaním. Uvidíme se u sequelu ! ... pokud tedy vznikne.(15.7.2013)

|| Scenár: Travis Beacham, Guillermo del Toro | Hudba: Ramin Djawadi | Produkcia: Tull, Jashni, del Toro, Parent | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Legendary Pic. | Rozpočet: 190 miliónov $ | Tržby: 407,454,805 $ || Pastva pre oči, ktorá sa raz musí vidieť. Pre mňa, ako fanušíka Godzilla filmov to bol nepopierateľne plnohodnotný zážitok, čo sa týka technickej stránky. Problém tkvel jedine v tej umeleckej. Del Torova mánia do slizu si ma tu jednoznačne nezískala a scenáristická jednočiarosť v poslednej tretine bez schopnosti prekvapiť ubrala i tú štvrtú peticípu. Pokračovaniu by som sa ale ani napriek tomu nebránil, ale jedine s inými ľudmi za písacím stolom. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(4.10.2013)

Kvalitní film, ovšem ne takový náhul jak slibovaly trailery. O postavy se tu pečuje stejně jako o neuvěřitelně hmatatelné bitky kovových i organických monster. Krásně přehledné a nápadité rvačky jsou třešničkou na dortu, který drží pohromadě dokonale fungující svět jehož pravidla jsou sice zvláštní, ale dávají většinou jakž takž smysl. Umístit většinu děje do Hong Kongu bylo taky moc fajn, protože jako pozadí k těm obrovským rubačkám vypadá dokonale. Lidi, kteří mají rádi monstra a roboty udělali film, pro ty co mají rádi monstra a roboty.(13.8.2013)

V kině v 3D paráda!! Prostě ať si kdo chce co tvrdí, ale TOHLE je nejlepší 3Dčkovej film, jakej jsem osobně viděl. Počítám samozřejmě i Avatara. Fakt masakr, když kolem vás prochází vobrovský "godzilácký" příšery a pak proti nim nastoupí vobrovský roboti s všelijakejma zbraňovejma vychytávkama ... a pak se začnou řezat a řezat a řezat ... až to tam ku..a celý vybuchne BÁÁC!!! A vy jste prostě v tom a nestačíte se koukat kolem sebe ... tam najednou z moře zprava vyplave další jakási ještěrka, proplave kolem vás a začne se řezat s těma robotama !!! ...No tak asi takový pocity jsem u toho filmu měl. Je to zábava!! Čistá zábava, trochu militaristická, ale děkuju Torovi, že se úplně a zcela vyhnul mnou nenáviděnýmu "amerikanismu" celýho tématu. A i když dost dlouhá část je hluchá a kecy o propojení sice mají svůj fylozofickej význam, divák chce stejně vidět ty potvory, jak se řežou navzájem ... Je to geniální a úžasná pocta japonské filmové kultuře a to jak všem těm "moster movies" jako byly Godzily, Gappy, Gaosové a dobrá desítka dalších. Tak stejně je to pocta japonským "Mecha-anime" filmům a seriálům, které osobně docela můžu... Docela zajímavý kousek pro tento rok, zaujal, hlavně pobavil a díky bohu neurazil ... :-)(31.7.2013)

• - Režisér Guillermo del Toro zavzpomínal na dětství: „… když mi horečka vystoupila nad 40 stupňů Celsia, Gigantor (robot na dálkové ovládání ze seriálu Tetsujin 28-gō (od r. 1963)) letěl směrem k mým očím.“ (Yoshitsune)

• - V japonské kultuře je Kaiju obecně rasa humanoidních obojživelných tvorů, kteří se vynořili z mořských hlubin přes bránu mezi světy na dně Tichého oceánu. Jsou to k lidem velmi nepřátelská a toxická stvoření, často slouží zájmům vyššího zla, které se snaží vyhladit nebo potrestat lidstvo za jeho zásahy do přírody. Kaiju japonsky znamená "podivné stvoření" a do angličtiny se překládá jako "monster" nebo "giant monster", tedy "obří monstrum". Nejslavnější Kaiju je Godzilla. (Aelita)

• - Jako rozšiřující materiál k filmu vyšla také bojová videohra pro Xbox 360 a mobilní telefony. (Israha)