Televízna inscenácia hry Osvalda Záhradníka. Konfrontácia životných postojov dvoch generácií - generácie starých otcov, žijúcich už len v spomienkach na staré časy a generácie ich vnukov, ktorí sa dravo a mnohokrát až neľútostne ženú do budúcnosti. (oficiální text distributora)

jhrasko

Pri všetkej úcte k legendám - na Sóle pre bicie (hodiny) je najzaujímavejší názov. Pre mňa ne(u)pozerateľných 82 minút, s neprirodzene a nie potrebne upišťanou (prečo vlastne?) Vierou Strniskovou, so snáď sfetovanými mladými Zuzanou K.a Dušanom T. a prehnane ľútostivým Františkom Dibarborom..ach jaj..ukrutne kruté.. ()

dyfur

.....zaujímavé to je len pre obsadenie,pár záberov z centra Bratislavy tej doby a....a nič....tri hviezdy len za uvedené+nostalgiu....pišťanie Viery Strniskovej, žvatlanie D.Tarageľa a Z.Kocúrikovej ako dementov tak sa nikdy nehovorilo a ani teraz nehovorí-teda ak nechodíte do jaslí,ale to nebol tento prípad....moc divadelného,neodôvodnená plačlivosť F.Dibarboru....behanie hore a dolu....tá pointa so synom /V.Strniskovej/....júúúj čakal som viac - slabé.... ()

Autogram

Rozličný pohľad dvoch generácií na bytovú otázku má byť hlavnou zápletkou, ale je to slabé. Použiť byt na stretnutia seniorov pri hodinách alebo pre život mladej generácie vnukov a dosiahnutie populačného prírastku, okolo toho sa točí jedna hádka, a to je všetko. Zaklincoval to super trápny súdruh orgán VB. ()

bohemia_regent

Jestliže Čechov svoje hry označil za komedie, pak je komedií i tato hra Osvalda Záhradníka. Tudíž snese i nadsázku v hereckých výkonech. Bohužel nesnesitelně uječená Viera Strnisková zvolila podstatně vyšší míru přehrávání než ostatní, takže z jinak vyrovnaného hereckého souboru nepříjemně trčí. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Osvald Záhradník: Sólo pre bicie (hodiny). ()