Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1979, 153 min

"Já teprv, až slyším, co řikám, zjišťuju, co jsem chtěl vlastně říct.." ;) Mistr slova a improvizace v další rohaté akci.. Neochvějně skvostný Vladimír Menšík jako průvodce silvestrovskou estrádičkou a následná učebnicová ukázka síly nostalgie diváka.. Byť tedy skutečně v souvislosti s těmi dnešními estrádami díky (archivu České televize) za ty (Boži)dary !! ;)(30.12.2016)

Ako mnohi uzivatelia vyrastali na filmoch Van Damma, Stallona, Schwarzeneggera, ja nie. Ja som vyrastal na tychto silvestrovskych normalizacnych TV poradoch, ktore davala byvala federalna televizia pocas normalizacie mimoriadne casto. TV poradu suverenne kraluje Mensik, ten sa snad narodil pre tieto roly, aby ludi bavil pocas neutesenych a sivych normalizacnych rokov, kedy sa veci takmer vobec nehybali. Nadhera, s laskou spominam na tieto relacie. 100 %(16.7.2013)

Poslední velký galavečer Československé televize, ve kterém se sešlo velké množství herců, filmařů, zpěváků i zaměstnanců televize, aby pod vedením Vladimíra Menšíka a poněkud nesvé Božidary Turzonovové byli svědky scének, písniček a estrádních vystoupení. Bohužel úroveň scének je už poněkud horší, pěvecké a především taneční kreace jsou děsně sterilní a závěrečný výběr písní roku 1979 také není kdoví co. Ale i tak jde o to lepší, co se na Silvestra dalo, dá a bude dát sledovat.(10.7.2012)

To, co dokázal osobitý a strhující Vladimír Menšík, herci a zpěváci jak na jevišti, tak v publiku a to bez světelných a kouřových efektů, jen tím, že tam byli a bavili se navzájem k potěše televizních diváků, to je obdivuhodné. Jsem ráda, že se k těmto pořadům televize vrací, jenom je škoda, že až po půlnoci. Současné silvestrovské pořady si vzaly za cíl diváky na Silvestra unudit a uspat, což se jim v mém případě skvěle daří.(7.1.2012)

• ondrula

V podstatě extrémně smutná "strhující zábava" v podání bolševiků. Menšík dělal, co mohl, ale nudný humor Satinskýho s Lasicou nebo taneční vystoupení Jiřího Korna (který u toho jako vždy mečel jak poráženej kozel), či rádobyvtipné žvásty nějakých dědků tuto show spolehlivě pohřbily. Nedokážu zcela objektivně zhodnotit taneční a pěvecké výkony skupin typu Ein Kesselbuntes, protože jsem na to neměl a přeskakoval je; podíval jsem se akorát na Korna, kterýho nenávidím tak moc, že jsem ho prostě musel z nějaký mosochistický pohnutky vidět. Postupně když večer pokročil, čím dál ožralejší Menšík už zcela rezignoval na svoje komediální nadání a začal vyprávět anekdoty a stal se z něj bavič Novotný. Poměrně zajímavý byl pohled do publika, který bylo nabitý normalizačními celebritami a tyto se na povel z režie poslušně smály. Opět jsem se po letech utvrdil v názoru, že žánr "silvestrovský večer" je tou nejpokleslejší formou zábavy, kterou může TV nabídnout, akorát že nynější estrády jsou asi ještě trapnější a smutnější než ty bolševický (ačkoliv jistý si tím nejsem, naposledy jsem to viděl asi před 15 lety).(3.2.2012)