Čtyřicítka na krku

This Is 40

Štyridsiatka na krku

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

Kríza stredného veku lezúca na mozog a s ňou súvisiace všetky možné peripetie. Táto rodinná komédia sa zameriava najmä na vzťahy a problémy bežnej rodiny. Ponúka množstvo výborných momentov, humorných scén a umných dialógov tak, že každý si dokáže z toho niečo vziať. Mne tie dve hoďky prišli veľmi príjemné.(30.11.2013)

• playboxguest

Paul Rudd a Leslie Mann tvoří snad ten nejnudnější filmový pár a ty zázračně všední eskapády, co jejich nudný filmový vztah provázejí, jsou nudné s nimi. Už jsem se zmínila, že je tenhle film nudný? No ani se nedivím, ona to je v mém oku většina filmů pod záštitou Apatowa. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého o nic nepřijdete, ani když si u něj desetkrát skáknete na záchod. 40%(4.7.2013)

Za seba môžem povedať, že som sa takto dobre pri komédii dlho nezasmial. Apatow ma skratka baví svojím humor a rovnako ako pri Knocked Up som sa bavil aj tu. Rogen a Heigl sú preč a sem tam sa objaví Jason Segel, ale spojitosť s predošlým filmom nieje dôležitá. Čo sa týka samotného filmu, tak je presne o tom v čo má v názve. Teda konkrétne o normálnych manželských problémoch. Možno humor a príbeh nesadne každému, ale mňa manželské nadávanie a sťažnosti fakt bavili. Hlavne ma dostala scéna s hokejistami Philadelphie Flyers :-) Konečne nejaká zmena, tie tínedžerské komédie ma už prestávajú baviť. 85% - 4*(25.7.2013)

Apatow natočil po výborných Funny People "jen" lehce nadprůměrnou komedii, která sice poskytuje příjemně nenáročnou zábavu, ale bohužel trpí mnohými nedostatky, z nichž nejzásadnějšími jsou nepřesvědčivé herecké výkony (především dětí) a značná klišovitost příběhu. Trochu zbytečný film, který Apatowovu tvorbu nikam neposouvá, ale zůstává koukatelný.(8.3.2013)

Judd Apatow už není "fucking geek", ale ocitá se "between labeles", přičemž tuto svou pozici reflektuje ve svém posledním, zatím nejlepším filmu. A co je hlavní, našel Amy - a nevzdal se přitom popkulturních narážek, které poprvé začlenil do vyprávění natolik důsledně, že ho ve zlomových momentech organizují a posunují dál.(4.1.2013)

• Annie Mumolo

• - Všechny elektronické výrobky ve filmu pocházejí z továrny Applu. (URBAN)

• - Pete (Paul Rudd) naráží v jedné scéně na Davida Schwimmera, o kterém mluví jako o Rossovi ze seriálu Přátelé (od r. 1994). Paul Rudd si v Přátelích (od r. 1994) zahrál coby Mike Hannigan. (Aaron.)

• - Cameo si ve filmu střihl zpěvák kapely Green Day Billie Joe Armstrong. (pajik)