• kaylin

Čtyřicet, to už je věk, kdy člověk trochu hodnotí to, co má za sebou. Pořád je to věk, kdy se ještě cítí mladý, ale přece jen už chápe, že na něco je pozdě. Třeba na třetí dítě, na zamilovanost, na pořádnou erekci bez pilulek, protože vás manželka nepřitahuje. Jsou vám postavy Peta a Debbie povědomí? Tak pokud to není proto, že máte podobné problémy, možná to bude tím, že jste se s nimi setkali ve filmu "Zbouchnutá". S dvojicí se znovu setkáváme po pár letech, kdy Debbie má zrovna osmatřicáté narozeniny a Pete se chystá na ty svoje čtyřicáté. Nejde však o samotné narozeniny, jde o to, že tihle dva se nacházejí v pořádné manželské krizi. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/ctyricitka-na-krku-2012-50.html(21.3.2013)

Judd Apatow už není "fucking geek", ale ocitá se "between labeles", přičemž tuto svou pozici reflektuje ve svém posledním, zatím nejlepším filmu. A co je hlavní, našel Amy - a nevzdal se přitom popkulturních narážek, které poprvé začlenil do vyprávění natolik důsledně, že ho ve zlomových momentech organizují a posunují dál.(4.1.2013)

Uznávám, že je to velmi průměrný film. Nic nového nepředvede, navíc, když jsem viděla stopáž, tak jsem to chtěla vypnout hned na začátku. Ale když jsem překonala úvodní trapnosti manželského života v podání dvou pro mě křečovitých herců, skvěle jsem se pobavila. Některé vtípky mě jednoduše dostaly, což se mi u komedie nějakou dobu nestalo.. Proto je mé hodnocení takové, jaké je.(31.7.2013)

Nevypadá to jako typická americká komedie, rozhodně nejde o typickou záležitost Judda Apatowa a už vůbec se Čtyřicítka nedá přirovnat ke komediím evropským, ale je to kurevská prdel plná popkulturních narážek a odkazů s velmi depresivním nádechem !! ;) Paula Rudda mám rád a zde se opravdu překonává, Segel dostal skvělou miniroličku a ta na dvou rukou nespočitatelná camea mě prostě baví.. Poznámka pro Fr. !! Proč má smysl si nenechat This is 40 ujít ?? ;) 1) Zjistíme, že původcem všeho zla v USA je vlastně J.J.Abrams !! 2) Zjistíme, kde se prof. Verbal inspiroval pro svoje typické přirovnání "kráva z twajlajtu" !! 3) Megan Fox !! [ Dabing 8/10 ] Po delší době opravdu povedená práce !! Srovnatelné s originálem !!(27.6.2013)

Supr. Tuna popkulturních narážek, skvělí herci ve vedlejších rolích (Lithgow, McCarthy, Segel, O'Dowd) a nádherně zvučná američtina Leslie Mann. Megan Fox je tu sice minimálně, jakmile se však objeví v záběru, okamžitě si krade celý film pro sebe. A navíc si přivydělává jako GFE. Tenhle film prostě nemůžu nemilovat.(30.6.2013)

• - Vo filme si zahrala aj štvorica hokejistov z NHL - Scott Hartnel, Matt Carle, James Van Riemsdyk a Ian Laperie, ktorý podával protézu Megan Fox (Desi). (Shakers)

• - Maude Apatow (Sadie) a Iris Apatow (Charlotte) sú aj v reálnom živote dcérami Leslie Mann (Debbie), ktorá ich má s režisérom filmu Juddom Apatowom. (matkoulko)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)