Světlo lásky

Licht der Liebe, Das

Pohádka / Rodinný / Fantasy

Východní Německo / Německo, 1991, 83 min

• Prubner

Scénář je napsán dost neuměle, dialogy jsou hrozné, motivace některých postav mi uniká a navíc zůstává dost otázek nezodpovězených. Co se stalo se skutečným Bohumilem ? Zabil Reglindin otec skutečně Bohumilova otce ? A pokud ano, proč není jako záporná pohádková postava potrestán ? Realizace je hodně nenápaditá a rozpočet byl viditelně minimální. Eva Vejmělková je krásná, ale tu slepotu jsem jí nevěřil ani na okamžik. Mihne se tu i mladičká Tereza Pergnerová a v roli dívčina otce můžeme vidět Rolfa Hoppeho, který hrál krále ve Vorlíčkově Popelce.(2.8.2017)

• xxlch

Nerada dávám pohádkám málo bodů,jelikož mám pocit že dospěláci je tolik neocení jak oděti.Ale tadle pohádka je jedna z mála,která nezaujala ani ty děti.Jediné na co se dobře kouká je Eva Vejmělková a pověstná německá velkolepá výprava.(10.7.2011)

• parabellum

Podprůměrná pohádka o chlapci vychovávaný v klášteře který se dozvěděl, že je synem krále a je mu zaslíbena princezna. Nikterak zajímavý děj, herecké výkony dosti pokulhávají a výprava také není slavná. Pusťte si raději O Janovi a podivuhodném příteli.(23.12.2009)

• Mariin

Ta jedna hvězdička je za vizáž Evy Vejmělkové, jinak není co ocenit. Východní Němci prostě pohádky neumějí, pokud ve filmu vůbec něco umějí (fuj, když vzpomenu na jejich indiánky s Mitičem!...)...Zde např. jejich podání ženského kláštera v Durynsku začátkem 9. století hraničí s úchylkou. Odpovídá skutečně protestantským, či rovnou ateistickým blasfemiím...(23.6.2011)

Kusanec na zadku.(7.3.2016)

• - Natáčení probíhalo na Panské skále. (Janek2002)