Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(32)

Šest studentů Kirinské umělecké školy jde za svým snem stát se hvězdou korejského hudebního průmyslu. (Netflix)

Recenze (22)

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Jedná se o jeden parádní kousek, který si jistě ještě někdy znovu zopakuji. :) Seriál mě chytl hned od začátku a držel mě až do samého konce. Hudbu miluju a sama do ní fušuju :D takže jsem prostě nadšená. Tanec, hudba, zpěv.... jedna velká nádhera. Suzy, Taecyon, Woo Young, UI a Kim Soo Hyun všechny je zbožňuju, takže žádná výtka, což platí naprosto přesně i na učitele. Uhm Ki Joona jsem tady viděla poprvé v kladné roli a naprosto mě překvapila, to byla prostě roztomilost sama. :) (jo a JYP je borec, ať dělá cokoliv :D ). Palce jsem ovšem držela tomu druhému, kterého jsem milovala už od prvních záběrů. Krásné písně, krásná choreografie, po shlédnutí jsem byla tak nadšená, že jsem si s chutí stáhla i Dream High 2 a málem jsem to nerozdýchala (jedna velká stupidita a naprosté zklamání). ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Ou, to zase bylo spotřebováno plato kapek na umělé slzy. Brečeli kluci, holky i starší a pokročilí. Ale přesto to nebylo na závadu, protože to vyvážila místa, kdy jsem se prostě musela smát nahlas. Místa, která mě strhla, že jsem zapomínala dýchat a místa, kde jsem byla neskutečně naštvaná (no ano, pochopitelně jsem fandila tomu druhému). Jenže to naštvání mi vydrželo jenom chvilku. Protože Dream High patří k seriálům, u kterých se Korejcům opravdu povedl konec. OST dobré, ale zase mi nepřišlo nějak extra výjimečné. Už jsem slyšela lepší i u seriálů, které nebyly hudební. To ale napravilo obsazení, které mi neskutečně sedlo. Ústřední šestice + hlavní trojice učitelů, to byla nádhera. Všichni svoje role hráli skvěle a hlavně s chutí. Užila jsem si to a repríza je už v téhle chvíli téměř na 100 % jistá. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošku blázním a dávám za 5*. Je pravdou, že ze začátku mě to zase až tak moc nebralo, a říkala jsem si, co z toho zase vyleze. Nakonec z toho vylezlo něco, co nemělo tu typickou melodramatickou stránku, kterou má snad každé korejské dorama, a dokázalo mě to ještě k tomu překvapit. Ukázalo to krásně všechny ty rodící se korejské idoly. Mělo to nádhernou písničku (I dream high), kterou jsem si zamilovala. občas mě sice štvalo, že to divně přeskakovalo, špatně sestříhané říkám si, ale jinak... paráda. Pro mou hormonální dušičku to bylo moc pěkné pohlazení. Tanec. Zpěv. Rivalita. Přátelství. I ta láska se tady řeší moc příjemným způsobem. Bavilo to a asi od 3-4 týdne vysílání jsem se strašně moc těšila na další díly. Máte rádi kpop? Berte všema deseti. Máte rádi kdorama? Berte taky. Ty odkazy..! (Cinderella's Sister, Boys Before Flowers... taky tam u konce hrála Rainova písnička... potěší, když to poznáte ^^) Ne, berte všichni, překonejte začátek, a pak jestli se nebude líbit, není to pro vás (což je jasné... :-D). Těžko říct, komu to mohu doporučit, protože to má něco do sebe. Sakra, pro rok 2011 mají v Koreji nasazenou dorama laťku hodně vysoko. Slabší 5*. Přeloženo. ()

Radek.SCH 

všechny recenze uživatele

Na dvou věcech je postavena korejská kinematografie: romantika a melodrama (dobře, sem tam nějaká ta kriminálka). Neříkám, že to Korejcům zrovna nějak extra dobře jde, ale očividně se v tom vyžívají a žere to doslova každý od 38. rovnoběžky po Pusan. A když točíte v podstatě to samé pořád dokola, jednou se v tom musíte zlepšit. Tak se občas i nějaké to k-dorama dostane i ke mně, jakožto k ne zrovna seriálovému divákovi (ale když ono není v létě co dělat). Dream High spojil oba žánry dohormady, přidal k tomu trochu komedie, ale hlavně fůru k-popu a Modern dance (či co to bylo) a výsledek je překvapivě dobrá 16-ti hodinová podívaná, kterou zblafnete na jeden zátah. Opět se tu sice dostavuje syndrom korejských filmů - první půlka parádní, druhá horší, jen opakující předešlé, se spoustou recyklovaných záběrů, plné POTOKŮ slz (často neopodstatněných). Ale dobrý pocit ze začátku přebije vše ostatní. Takže pokud vám nevadí křečovitá romantika (stejný trojúhelník jako v Twilight, Hunger Games, Vampire Diaries nebo You're Beautiful) s hrdinkou, která 16 dílů řeší "koho z těch dvou," pak nakonec budete spokojení s parádními tanečními scénami, slušným popíkem, dobrými vtipy a učitelem, co vypadá jako vrah. Doporučuju.- 80 % ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Ač nejsem fanda k-popu, seriál jsem si celkem užil. Začněme ale negativy. Předně úvodní zápletka působí značně absurdně. Co se týče vývoje děje, zde by opravdu scénář snesl trochu více propracovanosti, mnohé události posunující děj vyznívají stejně jako hlavní zápletka dost krkolomně a nereálně. Rovněž Suzy mne herecky vůbec nepřesvědčila, což je u hlavní role celkem zásadní nedostatek. Ač to částečně byl režisérský záměr, působila na mne příliš strnule a bez výrazu i ve scénách, kde již měla nějaké ty emoce projevit, zejména v těch dojemných momentech to bylo nejpatrnější. Z účinkujících děvčat nejlepší dojem (mimo učitelky) dělá jednoznačně IU, v té se herecké kvality opravdu nezapřou což později předvedla např. ve Scarlet Heart. A ač to bude od chlapa znít trošku divně, celkově mne herecky mnohem více zaujali místní pánové, většina z nich předvádí výborný výkon, zejména učitelská dvojka (Kang a „rybí čumák“) nemá chybu :-) Pokud jde o seriál jako takový, jedná se o pohodový zážitek kde se mísí humor, soutěživost, nezbytná romantika i drama a celé se to hezky prolíná s všudypřítomným tancem a písničkami což potěší zejména fandy k-popu, a ač mezi ně nepatřím, mnohé skladby i taneční scény rozhodně mají své kouzlo a užíval jsem si je. 85% ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama