poster

Legend of Hallowdega, The

Krátkometrážní / Komedie / Fantasy

USA, 2010, 14 min

Režie:

Terry Gilliam

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • D.Moore
  **

  Nic moc... Z počinů typu Věřte nevěřte si to sice střílí hezky, ale 14 minut je vážně příliš (navíc když s předstihem odhadnete pointu, což práci nedá). Dovedu si představit, že by z Legend of Hallowdega vznikl krátký, zhruba tříminutový typicky gilliamovský animák, nebo o něco delší hraný montypythonovský skeč. Proč ne. Ale natahovat jeden fór, který navíc není nijak třeskutý, na čtvrt hodiny? To je plýtvání humorem a v tomto případě i režisérem.(16.8.2012)

 • Dzeyna
  ****

  Vždyť je to vtipný. Tady asi nikdo nechápe Terryho humor. Bizár, ale pobaví.(30.1.2018)

 • korbitch22
  **

  Z počátku je to docela vtipné,potom se ale vytratí veškeré tempo a nezachrání to ani dobře ujetý Kiashi Monsef.Pointa dementní a upřímně moc ani nechápu vznik týhle krávoviny,která může pobavit asi opravdu jen pupkaté vydlácké američany.Další,byť malinký důkaz,že Terry Gilliam je prach obyčejný režisér,jakých jsou stovky.(22.12.2011)

 • ScarPoul
  ***

  Malo to rozhodne potenciál. Film pôsobí ako vystrihnutý z nejakého duchárskeho programu, dokonca aj miestami buduje takú tú nepríjemnú atmosféru a vzápätí ju zabíja prirodzeným amatérskym humorom, ktorý je v tomto prípade viacej prospešný, než aby vyslovene filmu ubližoval. Banánové šupky a duchovia z cintorína, ktorý sú na Talladegskom závodišti zdrojom všetkých problémov sa ku koncu spoja v celkom za vlasy pritiahnutej a celkom samoúčelnej minúte, ako keby vystrihnutej z programu verte neverte a scooby doo. Terry Gilliam je rozhodne všestranný tvorca, čo vlastne dokázal už mnoho krát. Tu len trocha zamrzí, že tvorca jeho potenciálu strácal čas na tomto snímku, ktorý je priznajme si to, veľmi hlupučký.(5.5.2011)

 • Bakllazaan
  **

  Vidět zatím zde - http://www.youtube.com/watch?v=9HXdeV6N3rk(11.1.2011)

 • Gaaron
  ***

  "A banana peel!" Jeden výbuch smíchu, který odůvodní do té doby pochybný pokus. Někdy to i stačí, i když pravda, spíš od studentů VŠ a amatérských nadšenců než od Gilliama.(4.7.2011)

 • McMastamind
  ***

  Náhodou si to dělá z Američanů celkem slušnou prdel. Amíci a Češi si jsou, ač to neradi přiznáváme v lecčems podobní. Minimálně v tom "pupkatém buranství". A nesmějte se, vždyť je to pravda. Jinak až na pár vtipných momentů celkem nuda, od Gilliama bych čekal víc.(31.12.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace