Šmankote, babičko, čaruj!

Pohádka

Česko, 1998, 67 min

Trochu zvláštní dějem i postavami. Děj není moc konzistentní, ale asi to dnes nevadí. O prince bych já neopřel ani kolo, ale to asi nemohu jako muž posoudit. Jako plus zde byla Klárka a Ester, která ovšem moc prostoru neměla. Vlastě při tomto způsobu podání a délce nebyla žádná postava pořádně vykreslena. Ale má to hezký vizuál, pěknou písničku, děj „odsejpá“, tak nevidím důvod nedat nadprůměrných šedesát ze sta.(23.7.2018)

• Karlas

Přeslazený jak špatně udělaná káva, u které se rozhodujete jestli jí máte vylít do záchodu, nebo to pro tentokrát přetrpět. Mladé herce ("muže"), by v této lehké pohádce, asi nejlépe popsal svým jadrným způsobem Verbal. Přesto nemůžu říci, že by to bylo úplně odepsané, prostředí a výtvarná stránka lesní říše se mi docela líbily.(27.12.2013)

Krásná česká pohádka. Podle mě jedna z lepších, a ne jedna z těch horších, jak tu většina tvrdí. Výborné obsazení v podobě Lucky Vondráčkové, Naďi Konvalinkové a dalších. A ta Prababička neměla chybu. A především se mi velmi líbila ta písnička Láska na 100 let. Jako malé devítileté pískle jsem tu pohádka neskutečně žrala.22.1.2014: Viděno znova a opět jsem se utvrdila v tom, že nechápu tohle šedé odpadové hodnocení. Je to natáčeno v nádherném lese, jsou tam příjemné pohádkové bytosti, Vondráčková se mi jako Ester hrozně líbila - tam hraje takovou podivínskou ťunťu, Klárka je pěkná správňácká holka zvesnice a ty nádherné záběry krajiny jsou úžasné. Hejhula a třeštiprdlo jsou naprosto boží slova, která budu odteďka používat.(31.12.2009)

Tak, koukám se a když dám 3 hvězdy tak má pohádka 27% a když dám 2 hvězdy tak je tam jen 26% - jako malej (5 letej kluk) jsem měl tuhle pohádku opravdu rád, teď když na ní koukám, tak můžu říct jen blééé :D, ale za to dětství co jsem díky této splácanině prožil a za Lucku Vondráčkovou (a její song) tam ty 3 hvězdy nechám Jinak herecké výkony snad raději komentovat nebudu(18.11.2012)

• ostravak30

Chvilku jsem se rozhodoval mezi jednou a dvěma hvězdama. Nakonec hodnotím takto. Na vině je především tragický scénář. Ten stojí i za velmi špatnými hereckými výkony. Těžko říkat o panu Tokošovi či paní Konvalinkové, že neumí hrát či se jim nepovedly jejich výkony. To jsou prostě kvalitní herci, společně s panem Přeučilem a L. Vondráčkovou. Neznámí herci jsou více méně průměrní. Třeba představitelka Klárky je hodně špatná. Ale zase se vracíme k tomu, že vinen je scénář, kdy některé dialogy jsou vyloženě neposlouchatelné. Je pravdou, že u kvalitních herců se pozná, že i se špatným scénářem podávají alespoň lepší výkon než všichni ostatní. Poskakování Nadi Konvalinkové kvůli myši je pak doslova trapné. Jako bonus bych přičetl příšernou hudbu, která by se nehodila ani do špatného sci-fi filmu. Jedinou kvalitní věcí je tak ústřední píseň celého filmu, kterou zpívá Lucie Vondráčková. Ta se fakt povedla a je škoda, že něco tak dobrého hraje v něčem tak špatném. Škoda, vše v pohádce se odvíjí od scénáře. Kapánek lepší a zlepšila by se řada dalších věcí.(15.4.2017)

• - Titulní písničku „Láska na 100 let“ nazpívala Lucie Vondráčková na CD „Malá mořská víla“, které vyšlo již dva roky před natočením této pohádky. (HonzaBez)

• - Vnější záběry hradu a nádvoří se natáčely na hradě Malenovice. Filmovalo se také na zámku Benešov nad Ploučnicí. (M.B)