Šmankote, babičko, čaruj!

Pohádka

Česko, 1998, 67 min

• SeBig

Odpad už z principu(14.9.2016)

• Krasus

Duo Vondráčková a Konvalinková dokazují,že jsou opravdu trapné,(1.2.2007)

Tak, koukám se a když dám 3 hvězdy tak má pohádka 27% a když dám 2 hvězdy tak je tam jen 26% - jako malej (5 letej kluk) jsem měl tuhle pohádku opravdu rád, teď když na ní koukám, tak můžu říct jen blééé :D, ale za to dětství co jsem díky této splácanině prožil a za Lucku Vondráčkovou (a její song) tam ty 3 hvězdy nechám Jinak herecké výkony snad raději komentovat nebudu(18.11.2012)

• kingik

Blbina to je, co o tom jiného napsat. Lacině působící pohádka, co před léty prošuměla kiny, ačkoliv svým televizně-studiovým formátem se do nich nehodila. Je vystavěná sice jako poměrně sympatická, ale po většinu stopáže vytváří pitvořící se shluk, který nemá příliš jasno, jak z toho ven. Asi nejvíce to drží herecká garda osvědčených jmen, ale nutno zdůraznit, že jen drží. Konvalinková, v té době přehrávající se do buclatých žen s kily navíc, a když nehrála naivní hlupačku, tak třeba právě čarodějnici v lese. Lucie Vondráčková, které náhle přestala chutnat Marmeláda a přišly na ni jiné chutě, a to především herecké. Co se asi stalo s Radoslavem Budáčem, který se tehdy nějak moc motal kolem Lucky Vondráčkové (natočil s ní např. ještě hudební klip), v té době ještě hezké a nikoliv Plekancové, a hereckou jistotu završil s tou správnou slizkostí kvalitní záporák Jan Přeučil, ale i on byl ve svém výkonu tentokrát velmi rutinní. A s tímhle obstojným hereckým obsazením se z toho velká kvalita nevymáčkla. Podle některých fundovaných recenzentů je tohle údajně nejhorší počin v dějinách tvorby pro děti a mládež. Může být. Selhal v podstatě naprosto ve všem. Od dramaturgie přes nekvalitní scénář, lacinou studiovou realizaci až po tristní režii, za kterou by nejeden student FAMU dostal vyhazov. Jen těžko si lze představit, že by na tenhle nepodarek někdo zavítal do kina. Je úplně jedno, o čem pohádka vypráví, ale předně by se mělo ji umět vyprávět. A to právě režisér Havlíček nesvedl. Televizní formát je pro tuhle hodinovou pohádkovou "férii" vhodný a ztratí se v něm hodně nedostatků. Kdo je opravdu hodně nenáročný, tak si pošmákne, tvrdím, že to není v globálu až tak nesympatické, a kdo na to nervy nemá, tak to se zvoláním "šmankote" hodně překotně vypne. Mé hodnocení: 40%(30.12.2013)

• Kryton

Šmankote, babučko, táhni!(6.2.2010)

• - Poslední role pro Valerii Kaplanovou. (M.B)

• - Vnější záběry hradu a nádvoří se natáčely na hradě Malenovice. Filmovalo se také na zámku Benešov nad Ploučnicí. (M.B)