Speciální operace

• USA Special Ops Mission
Dokumentární / Reality-TV
USA, 2009, 42 min

Bývalý příslušník speciální jednotky Rangers a člen parašutistického záchranného oddílu Wil Willis vycvičil tisíce vojáků v technikách přežití a sám dokázal, že je schopný přežít v jakémkoli terénu. V pořadu o přežití, jaký tu ještě nebyl, se nyní musí ubránit nejlepším speciálním vojenským složkám na světě, se kterými soupeří v simulovaných zásahových misích, při nichž si i on sám sáhne ve svých schopnostech na dno. Bude bojovat o přežití v thajském pralese i v arizonské poušti, bude muset zachránit rukojmí, získat důležitou zásilku či zničit dělostřelecké stanoviště. Součástí každé mise je i tajná agenda s překvapeními, která udržují Wila neustále ve střehu. (oficiální text distributora)

XBeth

Samozřejmě nelze říci, že je tento pořad zcela autentický - přece nemůžeme chtít, ať po sobě střílí ostrýma a bez nějaké té kamery by zase žádný seriál nebyl. Nicméně, i když bohužel jen krátce, tento 'reality' seriál vyplnil velké prázdné místo, na kterém byl v minulosti jen jeden a daleko hůře zpracovaný seriál. Opravdu nepochopím, proč Discovery a jejich Military Channel neobnoví Special Ops Mission na alespoň jednu další řadu, když tento pořad vyhrál People's Choice a o sledovanost ani dnes nemívá nouzi. A samotný seriál? Přináší nám unikátní pohled na vojenskou taktiku a postupy při misích, o jejichž detailech ani vojenští nadšenci nemusí vědět - navíc všichni účinkující mají bohaté vojenské nebo policejní zkušenosti a 'simunice' jejich akcím opravdu dodává nádech reálnosti. Hlavní 'hrdina', alespoň na mě, působí sympaticky a napětí je často skutečně velké. Kdo by tomuto bývalému paramedikovi a rangerovi nedržel palce proti i šestkrát větší přesile. A jakoby to nestačilo, každá mise je zasazena v jiném prostředí, s jinými úkoly (od zničení lodi přes zachránění pilota až po zneškodnění drogového magnáta), jinými problémy (zranění, pes, léčky nepřátel...) a vše je zabaleno do srozumitelného grafického zpracování, které nám často ukáže, kde se kdo v reálném čase nachází. Opravdu doufám, že se někdy dočkáme pokračování. [9/10] ()

Morien

Koukala jsem na to výhradně kvůli Wilovi a jeho štěněčím očím, s předpokladem, že dám třeba jeden díl a pak s tím seknu, ale nakonec to bylo docela poučné, například pro porovnání s akčními filmy, kde se "obyčejní" vojáci často chovají jako superhrdinové s dvaceti litry krve v těle. ()

Raziel_cz

Hraní na vojáky se sympatickým "hrdinou", který v každém díle vytáhne sólo proti čtyřem oponentům. Sice to je i přes měnící se prostředí pořád to samé, ale v rámci šesti dílů naprostá pohoda. Je to rychlé, účinkující občas pustí něco zajímavého nejen co se týče právě použité taktiky, ale i z jejich zkušeností na opravdových misích, a i když si občas přijdete, jako že koukáte na gameplay Army (hlavně když se obvykle dost času zabije přesuny), přestřelky jsou adrenalinovější než Strike Back. Užívám si to plnými doušky. ()

• Whiskey (Wil Willis) používa väčšinou útočnú pušku M4A1 Custom, zatiaľ čo jeho protivníci M4A1 Carabine. (Odpocivadlo)