poster

Poslední lvi

 • USA

  Last Lions, The

Dokumentární / Rodinný

USA, 2011, 88 min

Režie:

Dereck Joubert

Scénář:

Dereck Joubert

Kamera:

Dereck Joubert

Hudba:

Alex Wurman

Hrají:

Jeremy Irons

Producenti:

Dereck Joubert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • shioo
  ****

  ---Obsah komentáře může prozrazovat závěr filmu--- Hodnotit film podle toho jaká byla nebo nebyla na jeho konci prosba je blbost. A myslet si, že natáčecí štáb pomůže polomrtvému lvíčeti je blbost naprosto kolosální. Cílem filmu nebylo poukázat na to, že člověk je stroj bez emocí a roztomilý kukuč lvíčete s rozdrcenou pánví s ním nehne, ale to, že tento koloběh života by byl naprosto normální a neztrátový, kdyby právě člověk nezasahoval do domoviny divoké zvěře a tím redukoval její počet. Výborně podaný příběh, skvělá kamera a geniální komentář. Ve skrytu duše doufám, že všichni aktéři dále žijí a prohánějí se savanami (popřípadě zemřeli přirozenou smrtí nebo při vzájemném boji) a ani jeden neslouží jako koberec před krbem ropného magnáta, světového podnikatele nebo majoritního akcionáře.(26.2.2012)

 • tnp101
  ***

  Filmy o přírodě se hodnotí těžko. Záběry to jsou bez debat parádní, což mi však v tomto případě k plnému uspokojení na rozdíl od jiných snímků tohoto ražení nestačilo. Dělo se tu toho zkrátka moc málo příliš pomalu v docela jednotvárném, nudném podání. Poslední třetina byla sice nesrovnatelně lepší než ty předcházející (jedna konkrétní sekvence dokonce velice silná), ale třicetiminutovku před jejím příchodem jsem vyloženě protrpěl.(5.2.2012)

 • FFilipCZ
  ****

  Na tohle není žádný scénář, tohle se nedá nijak připravit nebo nazkoušet. Tohle je prostě čistá příroda v celé své kráse ale také hrubosti. Hodně silný dokument, který mě hodně zasáhl. Ne kvůli všem těm šaškárnám okolo vyhynutí lvů, ale kvůli příběhu matky a jejích lvíčat. Při opouštění mláďat mi fakt nebylo dobře, naopak při znovu nalezení nebo sjednocení smečky jsem byl plný energie a prožíval to společně s nimi. To vše doplněno o brilantní komentář Jeremyho Ironse. Dal bych i pět hvězd, ale ten "donate závěr" mě fakt vyloženě nasral a znechutil celý film, tohle jste si mohli odpustit.(21.6.2015)

 • chevronman
  *****

  Nebudu jeden z těch, kteří budou hodnotit film podle toho, zda v jeho závěru byla žádost o peněžní pomoc (viz. komentář od Hanyou, která by mohla vysvětlit, jak by jeden štáb mohl pomoct úbytku lvů, nebo komentář od daEmoNickY, který tvrdí, že komentář je neinformativní - to, že je expresivní a plný metafor neznamená, že nepřináší užitečné informace). Film je dokonalou poezií přírody hrající na estetický cit diváka (to by měl každý film, ne?), která je podtržena oslňujícím hlasem Jeremyho Ironse s vytříbeným komentujícím monologem. Podle mě snaha vybrat peníze na dobrou věc nemůže být krásnější.(6.2.2012)

 • mi-ib
  *****

  Příroda je stejně tak krásná, jako nemilosrdná. Kvalita filmového zpracování se mi nelíbila třeba tolik jako u Africké kočky: Království odvahy a komentář Jeremy Ironse mi přišel zbytečně moc senzační. Avšak příběh, do kterého, jak věřím, filmaři zasáhli jen dramatickým střihem, dle mého názoru působivě zachycuje každodenní boj divokých zvířat o přežití. Už jen, ale nejen, proto dávám pět hvězd.(10.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace