poster

Poslední lvi

 • USA

  Last Lions, The

Dokumentární / Rodinný

USA, 2011, 88 min

Režie:

Dereck Joubert

Scénář:

Dereck Joubert

Kamera:

Dereck Joubert

Hudba:

Alex Wurman

Hrají:

Jeremy Irons
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • daEmoNickY
  odpad!

  Film obsahuje neinformativní a citově zabarvený komentář (dozvíte se na co právě lev myslí, jako šestákovém románu) -> vypnout zvuk (to dělám i u hloupé hudby u němých filmů). Po skončení filmu jsem chtěl rozbít hubu spíše filmařům, než těm co vybíjí lvy (viz Kevin Carter a váleční fotografové fotící umírající aniž by pomohli, někdo jim řekne dokumentariské jiný lidská špína). __ Prý je účelem snaha vybrat peníze. Nicméně peníze na pomoc Africe jdou prý na zbohatnutí hrstky http://www.ted.com/talks/andrew_mwenda_takes_a_new_look_at_africa.html (jednoduchá pochyba: proč je ta pomoc třeba už "tak dlouho"?), to může být i tento případ. Ironsovi odhadem tímto dokumentem stoupne karma. __ Tento film je propaganda a navíc nepřímá reklama (zvýšení tržeb pro Ironse, BBC a možná i africké politiky). Příběh je citový, fajn a kočičky a příroda vypadají parádně.(23.1.2012)

 • mi-ib
  *****

  Příroda je stejně tak krásná, jako nemilosrdná. Kvalita filmového zpracování se mi nelíbila třeba tolik jako u Africké kočky: Království odvahy a komentář Jeremy Ironse mi přišel zbytečně moc senzační. Avšak příběh, do kterého, jak věřím, filmaři zasáhli jen dramatickým střihem, dle mého názoru působivě zachycuje každodenní boj divokých zvířat o přežití. Už jen, ale nejen, proto dávám pět hvězd.(10.11.2014)

 • shioo
  ****

  ---Obsah komentáře může prozrazovat závěr filmu--- Hodnotit film podle toho jaká byla nebo nebyla na jeho konci prosba je blbost. A myslet si, že natáčecí štáb pomůže polomrtvému lvíčeti je blbost naprosto kolosální. Cílem filmu nebylo poukázat na to, že člověk je stroj bez emocí a roztomilý kukuč lvíčete s rozdrcenou pánví s ním nehne, ale to, že tento koloběh života by byl naprosto normální a neztrátový, kdyby právě člověk nezasahoval do domoviny divoké zvěře a tím redukoval její počet. Výborně podaný příběh, skvělá kamera a geniální komentář. Ve skrytu duše doufám, že všichni aktéři dále žijí a prohánějí se savanami (popřípadě zemřeli přirozenou smrtí nebo při vzájemném boji) a ani jeden neslouží jako koberec před krbem ropného magnáta, světového podnikatele nebo majoritního akcionáře.(26.2.2012)

 • chevronman
  *****

  Nebudu jeden z těch, kteří budou hodnotit film podle toho, zda v jeho závěru byla žádost o peněžní pomoc (viz. komentář od Hanyou, která by mohla vysvětlit, jak by jeden štáb mohl pomoct úbytku lvů, nebo komentář od daEmoNickY, který tvrdí, že komentář je neinformativní - to, že je expresivní a plný metafor neznamená, že nepřináší užitečné informace). Film je dokonalou poezií přírody hrající na estetický cit diváka (to by měl každý film, ne?), která je podtržena oslňujícím hlasem Jeremyho Ironse s vytříbeným komentujícím monologem. Podle mě snaha vybrat peníze na dobrou věc nemůže být krásnější.(6.2.2012)

 • Fr
  ****

  JEJÍ ÚSPĚCH JE OSLAVOVÁN... KÝMKOLIV DALŠÍM, KDO HO MŮŽE VYUŽÍT. AFRIKA JE OHLEDNĚ VÍTĚZSTVÍ STEJNĚ TAK CHLADNÁ, JAKO OHLEDNĚ PORÁŽKY. JE TO JEN O TOM AKCEPTOVAT OSUD A POSTAVIT SE ČELEM K DALŠÍMU DNI..... /// Tam hluboko v Botswaně (to je stát pitomče!) žili - byli máma a táta lev. Měli dvě děti. Jednoho krásnýho dne (myslím, že to bylo úterý) se k nim na území přesunula tlupa migrujících vetřelců. Táta musel ukázat co je v něm (musela to dokázat i mamča), ale bohužel to nedopadlo pro rodinku dobře a přivandrovalci získali novej domov. Ze lvice je teď matka samoživitelka a nasytit dva hladový krky, není ani pro krále zvířat žádná prdel. Tam v divočině totiž sám nejsi nic! Krutost přírody podaná Hollywoodským způsobem. Zapomeňte na rodinnej dokumentární pořad o zvířátkách, jinak vám děti prořvou tu část filmu, před kterou si nebudou zakrejvat oči. Prostě realita plná zvířecích instinktů, který vedou k přirozenýmu cíli – přežít. Pochopil jsem, že mám poslat mladýho pryč (..k počítači, koupil jsem mu novou brutální hru...), protože takovýhle filmy se můžou neblaze podepsat na jeho zdravým vývoji a přistoupil k tomu jako k hororovýmu thrilleru, kterej se může (možná už brzy) odehrát i někde blízko mě (bydlím kus od lesa...). Zvířecí žal, opouštění mláděte – chápu ty ,,odpadky a jednohvězdy“, taky mě nebylo dobře po těle. Ale kam se serou ty různý hvězdama našlapaný thrilery!!!! A možná jsem se na konci taky trochu zamyslel, kolik ještě potkám divokejch lvů (jsem psal, že bydlím u lesa...) a jestli zůstane nějaká divočina (v Africe...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, kolik snese taková lvice utrpení. 2.) Chci se přistěhovat do lví rodiny a nevím, jak se mám chovat. 3.) Thx za titule ,,Lukáš Kakos“ a ,,jvps“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(10.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace