poster

Poslední lvi

 • USA

  Last Lions, The

Dokumentární / Rodinný

USA, 2011, 88 min

Režie:

Dereck Joubert

Scénář:

Dereck Joubert

Kamera:

Dereck Joubert

Hudba:

Alex Wurman

Hrají:

Jeremy Irons

Producenti:

Dereck Joubert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • shioo
  ****

  ---Obsah komentáře může prozrazovat závěr filmu--- Hodnotit film podle toho jaká byla nebo nebyla na jeho konci prosba je blbost. A myslet si, že natáčecí štáb pomůže polomrtvému lvíčeti je blbost naprosto kolosální. Cílem filmu nebylo poukázat na to, že člověk je stroj bez emocí a roztomilý kukuč lvíčete s rozdrcenou pánví s ním nehne, ale to, že tento koloběh života by byl naprosto normální a neztrátový, kdyby právě člověk nezasahoval do domoviny divoké zvěře a tím redukoval její počet. Výborně podaný příběh, skvělá kamera a geniální komentář. Ve skrytu duše doufám, že všichni aktéři dále žijí a prohánějí se savanami (popřípadě zemřeli přirozenou smrtí nebo při vzájemném boji) a ani jeden neslouží jako koberec před krbem ropného magnáta, světového podnikatele nebo majoritního akcionáře.(26.2.2012)

 • Viktooorka
  *****

  "Váhá tak dlouho, aby jí dala naději... Ale co je zlomené, spravit nedokáže. Žádná péče, olizování, bránění, toto nenapraví. Když nakonec odejde, nechává za sebou Ma di Tau svůj odkaz... Poslední z pokrevní linie svého samce. A své jméno.Už není Ma di Tau, matka a ochránce lvů." Neskutečně silný dokument a pro mě hodně smutný. Je smutné, že tak krásná zvířata díky našemu jednání, trpí víc, než je třeba :((4.11.2013)

 • mi-ib
  *****

  Příroda je stejně tak krásná, jako nemilosrdná. Kvalita filmového zpracování se mi nelíbila třeba tolik jako u Africké kočky: Království odvahy a komentář Jeremy Ironse mi přišel zbytečně moc senzační. Avšak příběh, do kterého, jak věřím, filmaři zasáhli jen dramatickým střihem, dle mého názoru působivě zachycuje každodenní boj divokých zvířat o přežití. Už jen, ale nejen, proto dávám pět hvězd.(10.11.2014)

 • daEmoNickY
  odpad!

  Film obsahuje neinformativní a citově zabarvený komentář (dozvíte se na co právě lev myslí, jako šestákovém románu) -> vypnout zvuk (to dělám i u hloupé hudby u němých filmů). Po skončení filmu jsem chtěl rozbít hubu spíše filmařům, než těm co vybíjí lvy (viz Kevin Carter a váleční fotografové fotící umírající aniž by pomohli, někdo jim řekne dokumentariské jiný lidská špína). __ Prý je účelem snaha vybrat peníze. Nicméně peníze na pomoc Africe jdou prý na zbohatnutí hrstky http://www.ted.com/talks/andrew_mwenda_takes_a_new_look_at_africa.html (jednoduchá pochyba: proč je ta pomoc třeba už "tak dlouho"?), to může být i tento případ. Ironsovi odhadem tímto dokumentem stoupne karma. __ Tento film je propaganda a navíc nepřímá reklama (zvýšení tržeb pro Ironse, BBC a možná i africké politiky). Příběh je citový, fajn a kočičky a příroda vypadají parádně.(23.1.2012)

 • Frajer42
  **

  Na kočičky se nám koukalo hezky. Obzvlášť spolusledovatelce, pod kterou se téměř vytvořil mokrý flíček. Co jsem si užíval méně byl příběh. Minimálně z počátku. V závěrečné 30 minutovce se to přeci jen rozjelo. Dokonce jsem si uvědomil, jak krásná a krutá zároveň, dovede Afrika být. Jinak tempo je velice poklidné, takže jsem měl během sledování čas přemýšlet, a tak jsem přemýšlel. Napadlo mě kupříkladu, že jsou lvice hrozně nezodpovědná stvoření. Pročpak si malá lvíčata vyrábějí, když je příroda tak nelítostivá a málokteré se dožije dospělosti. To lvice nedovedou masturbovat? Spolusledovatelku napadlo, že prý by to mělo jít jejich chvostem. Nedokážu stanovit, či má pravdu, neboť jsem na rozdíl od ní puritán a o podobných věcech nepřemýšlím. Dále mě napadlo, pročpak loví zrovna bůvoly. Bůvol je velký, těžký a má pořádně ostré rohy. Kolikrát je to o držku. To by si lvi nevystačili s něčím menším. Třeba s nějakou zatoulanou africkou variantou králíka? Některé pasáže byly až nečekaně dojemné. Třeba když matka opustila své zraněné lvíče a nechala ho na pospas matce přírodě. Jeremy Irons by celkem příjemný vypravěč, ale nakecal toho zbytečně moc. Kolikrát by bylo lepší, kdyby držel hubu. Chtělo to rychlejší rozjezd. Značnou část stopáže jsem trpěl nudou, což bylo dost možná zapříčiněno tím, že už jsem dokumentů z tohoto prostředí viděl moc. Závěrečné informace o počtu lvů a jakési prognóze byly fajn. Možná si tvůrci mohli odpustit tu vsuvečku o tom, jak se dá finančně přispět. Kdo by měl po zhlédnutí nutkání přispět, určitě by si vše dohledal. Viděl bych to na pěknější 2 kousky.(17.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace