poster

Poslední lvi

 • USA

  Last Lions, The

Dokumentární / Rodinný

USA, 2011, 88 min

Režie:

Dereck Joubert

Scénář:

Dereck Joubert

Kamera:

Dereck Joubert

Hudba:

Alex Wurman

Hrají:

Jeremy Irons

Producenti:

Dereck Joubert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  JEJÍ ÚSPĚCH JE OSLAVOVÁN... KÝMKOLIV DALŠÍM, KDO HO MŮŽE VYUŽÍT. AFRIKA JE OHLEDNĚ VÍTĚZSTVÍ STEJNĚ TAK CHLADNÁ, JAKO OHLEDNĚ PORÁŽKY. JE TO JEN O TOM AKCEPTOVAT OSUD A POSTAVIT SE ČELEM K DALŠÍMU DNI..... /// Tam hluboko v Botswaně (to je stát pitomče!) žili - byli máma a táta lev. Měli dvě děti. Jednoho krásnýho dne (myslím, že to bylo úterý) se k nim na území přesunula tlupa migrujících vetřelců. Táta musel ukázat co je v něm (musela to dokázat i mamča), ale bohužel to nedopadlo pro rodinku dobře a přivandrovalci získali novej domov. Ze lvice je teď matka samoživitelka a nasytit dva hladový krky, není ani pro krále zvířat žádná prdel. Tam v divočině totiž sám nejsi nic! Krutost přírody podaná Hollywoodským způsobem. Zapomeňte na rodinnej dokumentární pořad o zvířátkách, jinak vám děti prořvou tu část filmu, před kterou si nebudou zakrejvat oči. Prostě realita plná zvířecích instinktů, který vedou k přirozenýmu cíli – přežít. Pochopil jsem, že mám poslat mladýho pryč (..k počítači, koupil jsem mu novou brutální hru...), protože takovýhle filmy se můžou neblaze podepsat na jeho zdravým vývoji a přistoupil k tomu jako k hororovýmu thrilleru, kterej se může (možná už brzy) odehrát i někde blízko mě (bydlím kus od lesa...). Zvířecí žal, opouštění mláděte – chápu ty ,,odpadky a jednohvězdy“, taky mě nebylo dobře po těle. Ale kam se serou ty různý hvězdama našlapaný thrilery!!!! A možná jsem se na konci taky trochu zamyslel, kolik ještě potkám divokejch lvů (jsem psal, že bydlím u lesa...) a jestli zůstane nějaká divočina (v Africe...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, kolik snese taková lvice utrpení. 2.) Chci se přistěhovat do lví rodiny a nevím, jak se mám chovat. 3.) Thx za titule ,,Lukáš Kakos“ a ,,jvps“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(10.2.2012)

 • Viktooorka
  *****

  "Váhá tak dlouho, aby jí dala naději... Ale co je zlomené, spravit nedokáže. Žádná péče, olizování, bránění, toto nenapraví. Když nakonec odejde, nechává za sebou Ma di Tau svůj odkaz... Poslední z pokrevní linie svého samce. A své jméno.Už není Ma di Tau, matka a ochránce lvů." Neskutečně silný dokument a pro mě hodně smutný. Je smutné, že tak krásná zvířata díky našemu jednání, trpí víc, než je třeba :((4.11.2013)

 • daEmoNickY
  odpad!

  Film obsahuje neinformativní a citově zabarvený komentář (dozvíte se na co právě lev myslí, jako šestákovém románu) -> vypnout zvuk (to dělám i u hloupé hudby u němých filmů). Po skončení filmu jsem chtěl rozbít hubu spíše filmařům, než těm co vybíjí lvy (viz Kevin Carter a váleční fotografové fotící umírající aniž by pomohli, někdo jim řekne dokumentariské jiný lidská špína). __ Prý je účelem snaha vybrat peníze. Nicméně peníze na pomoc Africe jdou prý na zbohatnutí hrstky http://www.ted.com/talks/andrew_mwenda_takes_a_new_look_at_africa.html (jednoduchá pochyba: proč je ta pomoc třeba už "tak dlouho"?), to může být i tento případ. Ironsovi odhadem tímto dokumentem stoupne karma. __ Tento film je propaganda a navíc nepřímá reklama (zvýšení tržeb pro Ironse, BBC a možná i africké politiky). Příběh je citový, fajn a kočičky a příroda vypadají parádně.(23.1.2012)

 • FFilipCZ
  ****

  Na tohle není žádný scénář, tohle se nedá nijak připravit nebo nazkoušet. Tohle je prostě čistá příroda v celé své kráse ale také hrubosti. Hodně silný dokument, který mě hodně zasáhl. Ne kvůli všem těm šaškárnám okolo vyhynutí lvů, ale kvůli příběhu matky a jejích lvíčat. Při opouštění mláďat mi fakt nebylo dobře, naopak při znovu nalezení nebo sjednocení smečky jsem byl plný energie a prožíval to společně s nimi. To vše doplněno o brilantní komentář Jeremyho Ironse. Dal bych i pět hvězd, ale ten "donate závěr" mě fakt vyloženě nasral a znechutil celý film, tohle jste si mohli odpustit.(21.6.2015)

 • chevronman
  *****

  Nebudu jeden z těch, kteří budou hodnotit film podle toho, zda v jeho závěru byla žádost o peněžní pomoc (viz. komentář od Hanyou, která by mohla vysvětlit, jak by jeden štáb mohl pomoct úbytku lvů, nebo komentář od daEmoNickY, který tvrdí, že komentář je neinformativní - to, že je expresivní a plný metafor neznamená, že nepřináší užitečné informace). Film je dokonalou poezií přírody hrající na estetický cit diváka (to by měl každý film, ne?), která je podtržena oslňujícím hlasem Jeremyho Ironse s vytříbeným komentujícím monologem. Podle mě snaha vybrat peníze na dobrou věc nemůže být krásnější.(6.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace