Charlieho malá tajemství

• Nizozemsko

• Belgie

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

I přes veškerou Chboského snahu o nějaký přesah je to pořád více méně tuctový americký příběh ze střední. Je fajn dát našim hrdinům temnou minulost (Sam kořalnice dávala na počkání a Charlie naopak od své tety dostával až moc), ale musí se s ní nějak pracovat, aby to nebyla jen samoúčelná snaha prdět výše, než nám narostla prdel. Sam její minulost nijak nedohání (nikdo jí na potkání neříká děvko a nechce po ní druhé či další kolo), ani nijak neformuje její chování (strach ze sblížení s chlapcem). S Charliem je to obdobné. A celé to kastování v rámci střední... Ocenit lze výkony Ezry Millera a Emmy Watson... 50%(24.2.2013)

,,A JSOU LIDI, CO ZAPOMÍNAJÍ, JAKÉ TO JE, MÍT ŠESTNÁCT, KDYŽ JE JIM SEDMNÁCT“...... /// Jedno se těm středoškolákům upřít nedá – Hermióna je sympaťačka! A jinak? Škola, večírky, fotbal, ale hlavně – láska, láska, LÁSKA! ,,PŘIJÍMÁME LÁSKU, O KTERÝ SI MYSLÍME, ŽE NÁM NÁLEŽÍ“ (kurva, líp bych to neřek!) Návrat do časů, ve kterých ste mohli každou chvilku potkat lásku svýho života v malým, ale hlavně milým filmu, plným pocitů lidí (na rozdíl vod toho ocelovýho eSka), kterej sebou nese i spoustu bolesti (která se střední nemá nic společnýho. Čím su starší, tak mě tyhle kousky o sympaťácích, co by mohli bejt i moji kámoši, bavěj víc a víc. Pomalu abych se začal bát, že za pár let skončím u krtečka… (toho kreslenýho debile!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1996 napsal Stephen Chbosky, číst nebudu. 2.) Chtěl bych poznat holku, jejíž fotr sbírá vína, ale nepije je (nebo nějakou jinou…). 3.) Když jsu mezi kámošema, tak mě nevadí, když je kolem tuna (někdy i dvě) filmovýho klišé. 4.) Thx za titule ,,Vojtěch Skovajsa alias Puddle“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(30.6.2013)

Jeden z nejopravdovějších a nejupřímnějších teenagerovských filmů, jaký jsem kdy viděla. Nevyskytují se zde žádná klišé, jak možná čekáte. Mě film vrátil o těch pár let zpátky na střední a v několika momentech jsem se sama viděla, neříkejte, že Vy ne. Jeden moment byl pak pro mě přímo zdrcující, byla to ta pravda, kterou jsem vlastně ani slyšet nechtěla. Film výborně zobrazuje sílu a důležitost přátelství a taky je zde nádherně zobrazena síla okamžiku. Herci do svých rolí sedí. Měla jsem strach, že budu mít problém s Ezrou Millerem, že už ho nikdy nebudu schopná vidět jinak než ďábelského Kevina, ale po chvíli se mé obavy rozplynuly a je to právě on, kdo herecky válcuje všechny kolem. The Perks of Being a Wallflower je filmem, který nebude sbírat žádná ocenění, ale pro publikum, pro které je natočen, je to téměř dokonalý film. Nevím, zda bych teď byla schopná doporučit nějaký lepší film někomu, kdo je momentálně ve studentských letech. Krásně natočený film s obrovským srdcem a skvělým soundtrackem.(15.12.2012)

Multivitaminový džus, který chutná docela obstojně, dokud o jeho příchuti nezačnete přemýšlet a nezačne vám docházet, kolik chemie bylo potřeba k jejímu docílení. Mám docela rád indie hypy a Lerman mi vždycky přišel jako sympaťák, ale tenhle film ve mně nevzbudil jedinou emoci ani moc úsměvů. Jde jen o umělý a docela sterilní mustr.(23.12.2012)

Při prvním zhlédnutí se mi ještě nepodařilo moc naladit na specifickou atmosféru snímku, na podruhé už to bylo podstatně lepší. S nesmělým uchem Charliem jsem tak plně sympatizoval ne až od scény v jídelně, ale takřka už od začátku (dávkování minulosti s tetou však stále mělo svoji sílu). Charlieho malá tajemství jsou zkrátka příjemným filmem s výborným soundtrackem, který umí naladit diváka na tu správnou melancholickou náladu skrz vzpomínání na dospívání a přitom ani na moment nenudí. Takže celkově to vidím už na solidní 4* (ideu introverta začleněného do party o několik let starších výrostků prostě stále nedokážu úplně přijmout) a pokud se náhodou setkám s Charliem i někdy v budoucnu, rád s ním ty necelé 2 hodinky znovu absolvuju.(17.3.2013)

• - Emma Watson musela kvůli filmu natrénovat americký přízvuk. (Weasley)

• - V původní knize není jméno Charlieho (Logan Lerman) sestry nikdy zmíněno. Ve filmu se však dovídáme, že jde o Candance (Nina Dobrev).  (..Lucas..)

• - Vo filme hlavní hrdinovia viackrát vystupujú v divadelnom predstavení, kde napodobňujú scény z filmu The Rocky Horror Picture Show (1975). (metal.storm)