Charlieho malá tajemství

The Perks of Being a Wallflower

Ten, kto stojí v kúte

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

,,A JSOU LIDI, CO ZAPOMÍNAJÍ, JAKÉ TO JE, MÍT ŠESTNÁCT, KDYŽ JE JIM SEDMNÁCT“...... /// Jedno se těm středoškolákům upřít nedá – Hermióna je sympaťačka! A jinak? Škola, večírky, fotbal, ale hlavně – láska, láska, LÁSKA! ,,PŘIJÍMÁME LÁSKU, O KTERÝ SI MYSLÍME, ŽE NÁM NÁLEŽÍ“ (kurva, líp bych to neřek!) Návrat do časů, ve kterých ste mohli každou chvilku potkat lásku svýho života v malým, ale hlavně milým filmu, plným pocitů lidí (na rozdíl vod toho ocelovýho eSka), kterej sebou nese i spoustu bolesti (která se střední nemá nic společnýho. Čím su starší, tak mě tyhle kousky o sympaťácích, co by mohli bejt i moji kámoši, bavěj víc a víc. Pomalu abych se začal bát, že za pár let skončím u krtečka… (toho kreslenýho debile!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1996 napsal Stephen Chbosky, číst nebudu. 2.) Chtěl bych poznat holku, jejíž fotr sbírá vína, ale nepije je (nebo nějakou jinou…). 3.) Když jsu mezi kámošema, tak mě nevadí, když je kolem tuna (někdy i dvě) filmovýho klišé. 4.) Thx za titule ,,Vojtěch Skovajsa alias Puddle“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(30.6.2013)

Může to působit trochu naivně a šablonovitě, ale tento film rozhodně není jen dalším stupidním a prdlým filmem z prostředí střední školy určený vyloženě pro náctileté. Film má své kouzlo, dobrý vtip a poměrně silnou emotivní stránku. A ačkoli si zřejmě pětihvězdičkové ovace nezaslouží, tak těsně pod vrcholem se nachází určitě, protože mě dokázal zaujmout po celou dobu sledování. 75%(12.2.2013)

Film o mladých pro mladé. Každý máme tajemství, každý má své sny, každý se něčeho bojí. A s každým, koho potkáme, se nakonec budeme muset rozloučit. Slyšel jsem, že The Perks of Being Wallflower je krásný a dojemný film a jsem rád, že byl přesně takový, jaký jsem si ho představoval. Hlavní zásluhu na tom mají herci, kteří jsou opravdu přesně vybraní pro své role. Lerman je přesvědčivý a skvělý ve své roli, Miller je prakticky geniální, a pokud si Emma Watson bude vybírat takto skvělé filmy, tak docela lehce se odpoutá od nálepky "té holky z Harryho Pottera". Momentálně nemám, co víc bych napsal. 100 %.(9.7.2013)

• Sobis87

Těžko těm vyprahlým náctiletým figurkám uvěřit všechna ta životní moudra nejtěžšího kalibru, která se jim linou z úst, když jako fiktivní postavy prožívají jen ty nejkřečovitější životy (vše je buď vyhrocená tragédie anebo naopak ta "nejkrásnější" indie poezie...) ve vykonstruovaném světě, který se drze prezentuje jako obraz naší reality a monument jedné generace. Děti si hrají na dospělé, dospělí jsou jen ilustrační fotografie vystřižené z obrázkové encyklopedie a celý tenhle svět je pouze chomáčem velkých tragédií, mezi kterými nezbylo místo pro něco, čemu se říká "život". Pixie Emma Watson je celkem fajn a byla by skvělá, kdyby měla šanci hrát uvěřitelnější postavu...to samé platí vlastně o všech zúčastněných, bez nichž by celá tahle záležitost byla možná ještě bolestivější ke sledování. Spolu s druhými Expendables se jedná o nejnadhodnocenější film roku 2012. P.S.: První čtvrtina filmu je navíc nadmíru podivná co do chování postav a málem jsem díky tomu film ani nedokoukal. P.S.: A ne, na střední jsem nebyl kapitánem fotbalového družstva a rozhodně nejsem k takovémuto druhu postav nechápavý...(6.1.2013)

Tak tenhle film mě úplně minul. Podle ohlasů jsem čekala nový Breakfast Club, ale dostala jsem něco, co mi spíš připomínalo Smrt panen, akorát bez jejich unikátnosti. Jo, v Perks se najdou momenty, které vyvovolají úsměv nebo nějakou tu slzu, ale celkově se mi to zdálo nedopečené. Příběhu chyběly nějaké silnější momenty a ty, které tam byly, na mě zdaleka dost nezapůsobily. V hereckém obsazení se navíc najdou slabší články, které táhnou film dolů. Nejslabší je Watson, které jsem její roli nevěřila a za ní následuje Lerman, který byl místy "divný" až moc. Naopak Miller tam všechny strčí se svým Patrickem do kapsy. Taky Nina Dobrev z těch pár svých scén dostala maximum. Apropo, když moderní Breakfast Club, tak ať se to aspoň odehrává v dnešní době. S The Smiths dojmou akorát tak hipstery. Perks navíc nepřichází s ničím novým. To, že je střední plná protikladů a různých osobností, které mají všechny právo na štěstí, nám řekla už Hughesova klasika.(13.12.2012)

• - Pojem "wallflower" se používá pro člověka, který nezapadá do kolektivu, je stydlivý a vždy je v pozadí, tzv outsider. (Gatz)

• - Když projíždí Sam (Emma Watson), Charlie (Logan Lerman) a Patrick (Ezra Miller) tunelem, z rádia zní skladba, na jejiž název nemohou přijít. Na konci filmu dává Sam Charliemu kazetu se slovy, že přišla na to, jak se skladba z tunelu jmenuje. Jde o skladbu "Heroes" od Davida Bowieho. (Gatz)

• - Spisovatel a scenárista Stephen Chbosky byl za scénář k tomuto filmu nominován na ocenění Writers Guild of America Awards v kategorii nejlepší scénář podle knižní předlohy. Tento scénář napsal podle své vlastní knihy. [Zdroj: Los Angeles Times] (Agita)