Charlieho malá tajemství

Ten, kto stojí v kúte

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

• CheGuevara

To Oliver Tate byl aspoň vtipný, uměl lépe vystihnout dobu středoškolských lásek a uměl vyprávět, jak rafinovaně tak přímočaře. Oproti tomu "Perks" nabízí jen obnošený huňatý svetr pro začínající hipstery. Ale ať nejsem jenom kousavý, tak celkové poselství, že za všechno si vlastně můžeme sami a všechno je to jenom v našich hlavách, je vlastně v podstatě fajn, jen by to nesmělo být jediné, co si člověk z filmu odnese. PS: Ale za Bluntmanovu reakci to asi stálo natočit, škoda, že tak hysterický nebyl i ten film. :)(4.1.2013)

Jeden z nejopravdovějších a nejupřímnějších teenagerovských filmů, jaký jsem kdy viděla. Nevyskytují se zde žádná klišé, jak možná čekáte. Mě film vrátil o těch pár let zpátky na střední a v několika momentech jsem se sama viděla, neříkejte, že Vy ne. Jeden moment byl pak pro mě přímo zdrcující, byla to ta pravda, kterou jsem vlastně ani slyšet nechtěla. Film výborně zobrazuje sílu a důležitost přátelství a taky je zde nádherně zobrazena síla okamžiku. Herci do svých rolí sedí. Měla jsem strach, že budu mít problém s Ezrou Millerem, že už ho nikdy nebudu schopná vidět jinak než ďábelského Kevina, ale po chvíli se mé obavy rozplynuly a je to právě on, kdo herecky válcuje všechny kolem. The Perks of Being a Wallflower je filmem, který nebude sbírat žádná ocenění, ale pro publikum, pro které je natočen, je to téměř dokonalý film. Nevím, zda bych teď byla schopná doporučit nějaký lepší film někomu, kdo je momentálně ve studentských letech. Krásně natočený film s obrovským srdcem a skvělým soundtrackem.(15.12.2012)

I přes veškerou Chboského snahu o nějaký přesah je to pořád více méně tuctový americký příběh ze střední. Je fajn dát našim hrdinům temnou minulost (Sam kořalnice dávala na počkání a Charlie naopak od své tety dostával až moc), ale musí se s ní nějak pracovat, aby to nebyla jen samoúčelná snaha prdět výše, než nám narostla prdel. Sam její minulost nijak nedohání (nikdo jí na potkání neříká děvko a nechce po ní druhé či další kolo), ani nijak neformuje její chování (strach ze sblížení s chlapcem). S Charliem je to obdobné. A celé to kastování v rámci střední... Ocenit lze výkony Ezry Millera a Emmy Watson... 50%(24.2.2013)

Osobně jsem čekala trochu víc muziky, jinak opravdu vkusně zrežírovanej teen film a po dlouhý době konečně bez explicitních scén a hlášek. Pro náctileté asi stopro film roku, ale u mě se to přece jen trochu minulo účinkem. Možná jsem nebyla zrovna v tom správném šestnáctiletém rozpoložení, ale závěrečnej monolog neměl fakt chybu. 75%(18.12.2012)

Přišel, viděl, zvítězil. Na filmu je nejúžasnější to, jak rychle se etabloval na pozici nejzásadnějšího coming of age snímku minimálně poslední dekády. Slýchávám ho ve výčtu toho nejlepšího snad u všem mladých lidí kolem mě, tady na databázi i na Youtube. Příběhů o outsiderech je jistě mnoho, ale ten Charlieho má v sobě to kouzlo, které všichni hledáme, jenže málokdy nacházíme. Chbosky stvořil kult. Ústřední trio šlape parádně. Vyklepaný Logan, sladká Emma i střelený Ezra, který měl úkol nejtěžší (zahrát sympatického gaye), jsou skvěle sehrané trio. Noční jízdy v doprovodu Bowieho způsobují silnou katarzi. Dále oceňuji, že nejde pouze o fňukání a nechybí humor, který mnohdy pramení z naivity hlavního hrdiny, a jenž vrcholí při políbení nejhezčí holky v místnosti. Pro mě osobně naprosto geniální moment.(8.7.2015)

• - Emma Watson si kvůli dokončení série Harry Potter a natáčení tohoto filmu vzala na Brownu semestr volna. (Weasley)

• - Když projíždí Sam (Emma Watson), Charlie (Logan Lerman) a Patrick (Ezra Miller) tunelem, z rádia zní skladba, na jejiž název nemohou přijít. Na konci filmu dává Sam Charliemu kazetu se slovy, že přišla na to, jak se skladba z tunelu jmenuje. Jde o skladbu "Heroes" od Davida Bowieho. (Gatz)

• - V knize "Tunelovou písní" není "Heroes" od Davida Bowieho, ale píseň "Landslide" od anglické skupiny Fleetwood Mac. (leBIGmac)