Charlieho malá tajemství

The Perks of Being a Wallflower

Ten, kto stojí v kúte

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

Pokaždý, když koukám na romantický film, tak ve mně vázne nejistota, zdali mě bude bavit. A když už se jedná o dobrý film, tak si říkám, že kvalita přebila romantickou dimenzi a jednalo se o krásný film. Posledně to byla Láska nebeská a další romantickou dimenzí asi bude zrovna tenhle kousek. Celou dobu jsem si byl hrozně nejistý, ale od druhé půlky mi bylo jasné, že tohle je prostě neuvěřitelně vydařené filmařina. Ty emoce, co film vyřazoval, mi přišly neuvěřitelně reálné a lidské. Málokdy se s tím setkám a mám takový pocit, že film se snaží co nejvíc přiblížit divákovi a realitě, aby ho dokázal zaujmout. Tady to opravdu stálo za to, protože díky těm postávám jsem si film na sto procent užil. Krásný film plný lidskosti a prostě života v té nejlépe natočené formě. Ono to také ani jinak nejde, když autor předlohy si sám natočí film. Napíše si to sám, jak sám chce, pak si to sám natočí. No, Chbosky je velký frajer. Možná, aby ale jeho příběh nebyl trošku podle pravdy.(16.1.2013)

And you're listening to that song and that drive with the people you love most in this world. And in this moment I swear, we are infinite. Chbosky je frajer, že si dal vlastní knihu takhle perfektně dohromady. A navíc každý film, co obsahuje Heroes od Bowieho, je v mých očích dokonalý.(24.12.2012)

Jeden z nejopravdovějších a nejupřímnějších teenagerovských filmů, jaký jsem kdy viděla. Nevyskytují se zde žádná klišé, jak možná čekáte. Mě film vrátil o těch pár let zpátky na střední a v několika momentech jsem se sama viděla, neříkejte, že Vy ne. Jeden moment byl pak pro mě přímo zdrcující, byla to ta pravda, kterou jsem vlastně ani slyšet nechtěla. Film výborně zobrazuje sílu a důležitost přátelství a taky je zde nádherně zobrazena síla okamžiku. Herci do svých rolí sedí. Měla jsem strach, že budu mít problém s Ezrou Millerem, že už ho nikdy nebudu schopná vidět jinak než ďábelského Kevina, ale po chvíli se mé obavy rozplynuly a je to právě on, kdo herecky válcuje všechny kolem. The Perks of Being a Wallflower je filmem, který nebude sbírat žádná ocenění, ale pro publikum, pro které je natočen, je to téměř dokonalý film. Nevím, zda bych teď byla schopná doporučit nějaký lepší film někomu, kdo je momentálně ve studentských letech. Krásně natočený film s obrovským srdcem a skvělým soundtrackem.(15.12.2012)

Tak tenhle film mě úplně minul. Podle ohlasů jsem čekala nový Breakfast Club, ale dostala jsem něco, co mi spíš připomínalo Smrt panen, akorát bez jejich unikátnosti. Jo, v Perks se najdou momenty, které vyvovolají úsměv nebo nějakou tu slzu, ale celkově se mi to zdálo nedopečené. Příběhu chyběly nějaké silnější momenty a ty, které tam byly, na mě zdaleka dost nezapůsobily. V hereckém obsazení se navíc najdou slabší články, které táhnou film dolů. Nejslabší je Watson, které jsem její roli nevěřila a za ní následuje Lerman, který byl místy "divný" až moc. Naopak Miller tam všechny strčí se svým Patrickem do kapsy. Taky Nina Dobrev z těch pár svých scén dostala maximum. Apropo, když moderní Breakfast Club, tak ať se to aspoň odehrává v dnešní době. S The Smiths dojmou akorát tak hipstery. Perks navíc nepřichází s ničím novým. To, že je střední plná protikladů a různých osobností, které mají všechny právo na štěstí, nám řekla už Hughesova klasika.(13.12.2012)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $17,218,841Tržby Celosvetovo $28,380,043Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ na jednu stranu to je roztomilí študentský príbeh, na tú druhú až príliš okatý umelecký kalkul, ktorý nemá skutočnú patričnú hĺbku akú by si zaslúžil, aj keď herci to celkom dobre uhrajú /55%/(29.12.2012)

• - Spisovatel a scenárista Stephen Chbosky byl za scénář k tomuto filmu nominován na ocenění Writers Guild of America Awards v kategorii nejlepší scénář podle knižní předlohy. Tento scénář napsal podle své vlastní knihy. [Zdroj: Los Angeles Times] (Agita)

• - Emma Watson a Logan Lerman si oba zahráli pod taktovkou Chrise Columbuse. Emma Watson hrála v filmech Harry Potter a Kámen mudrců (2001) a Harry Potter a Tajemná komnata (2002). Logan Lerman hrál ve filmu Percy Jackson: Zloděj blesku (2010). (R´Hell)

• - Nejdříve film od MPAA obdržel pro dospívající postavy užívajících alkohol a drogy a některým sexuálním scénám rating R. Později byl ale zmírněn na PG-13 s odůvodněním, že k dnešním teenagerům tyto věci patří. (Michi88)