Montevideo, cesta za snem (festivalový název)

• Srbsko

Montevideo, Bog te video!

• Srbsko

Montevideo, bog te video: Priča prva

(Srbsko)

Montevideo: Taste of a Dream

Montevideo, God Bless You

(festivalový název)

Dobrodružný / Romantický / Sportovní / Historický

Srbsko, 2010, 140 min

Dal bych 4 ale začátek mě tak nakopl a to já ty sportovní mužů, jenže pak to ztratilo kouzlo fotbalu a vrhlo se to po stránce příběhů ne že by mi to vadilo ale místy spíš zkazilo dobrej požitek sledování, a proto 3 herci super, hlavně herečky no jsem zvědavý na dvojku. ( Akce - Zahraniční Výzva Srbsko )(22.1.2018)

Tak tohle je přesně ten druh filmu, který mě dokáže nabít hodně pozitivní energií, kdy jsem se takřka celou dobu usmívala, pokud jsem se už nerozesmála naplno, jako třeba, když se dva sousedé modlili v kostele vedle sebe, jen každý za ten svůj fotbalový klub, nebo když hoši po bitce v lochu vytáčeli do ruda policejního náčelníka apod. Tahle story o lásce, přátelství a kopané v průkopnických dobách, kdy ještě hráči nebyli ti nejbohatší lidé na stadiónu je zkrátka moc fajn a to mě normálně fotbal ani nijak zvlášť nebere. Že se to neobešlo bez nějaké té špetky patosu? Nu, i to už tak nějak k tomu fotbalu patří, takže mi to tentokrát ani nevadilo. A skvělou dvojku Moša - Tirke jsem si oblíbila natolik, že si jdu hned pustit pokračování.(10.2.2015)

Strašně kýčovité, neúměrně dlouhé, jihoslovanský vtip není můj šálek kávy a když došlo na práci s míčem, dělali hráči během zápasu věci, které by neprošly ani playerům Realu v zápase se Sokolem Vrchotovy Janovice B. Ale z celého filmu vyzařovala taková pozitivní nálada a radost, že člověk dokáže ledacos odpustit a hlavně každý film o fotbale má u mě procenta navíc. A nemůžu zapomenout ani na Ninu Jankovic, nový předmět mých mokrých snů. Čekal jsem sice kapánek víc, ale třeba to přijde s druhým dílem. I tak jsem ale celkem spokojen. 65%(24.1.2015)

Jasné, že to miestami je neskutočný gýč, ale film to je veľmi živý a optimistický ... každá jedna postava vám musí byť sympatická (až na jednu, ale tej hneď v úvode vybijú zuby). Skrátka 140 minút utečie ako voda a vám zostane dobrá nálada. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(2.4.2015)

Tohle je hrozně dobré (a opravdu to neříkám jen proto, že je to srbské). 140 minut jsem se culila jak blb na tenhle řemeslně precizní, herecky živý a optimismem nabitý film. Někdo by mohl namítnout, že umocňovat smutek deštěm, radost sluníčkem a nostalgii sépií je poněkud vulgární, ale já jsem teda rozhodně neodolala. Mimochodem, v novosadském kině Arena bylo natřískáno a na konci se tleskalo, přestože to tam dávají už tři týdny pětkrát denně. Dějí se prostě věci...(23.1.2011)

• - V srbské televizi byl film odvysílán v seriálové podobě. Rozdělen byl na 12 epizod. (DecentFellow)

• - Vo filme je množstvo chýb, nepresnosti či historických nesprávnosti, ako napríklad replika rovnošaty francúzskeho vojaka v prvej svetovej vojne, športové dresy nosené juhoslovanským národným tímom alebo uniformy a odznaky, ktoré nosia vojaci čestnej stráže. (Marek1991)

• - Tým SK Jugoslavija zanikl v roce 1945. Tým BSK Beograd se přejmenoval na OFK Beograd, což je název, pod kterým se tým účastní nejvyšší srbské soutěže dodnes. Mezi úspěchy patří druhá příčka, kterou obsadil v roce 2006. (DecentFellow)