Nenáročná zábava pro celou rodinu v tom nejlepším slova smyslu. Pro malé zvířátka, pro kluky všeho věku kaskadérské kousky, pro puberťáky a muže pod pantoflem Raquel "miss mokré pardálí šaty" Welch, pro ženy svatbu a šarm Belmonda - a pro intelektuály nádhernou Bebelovu dvojroli Mick - Bruno. Všechny ty dnešní ubohé francouzské pokusy o humor ukazují, jak je neobyčejně obtížné namixovat ten správný coctail se všemi těmi chutnými přísadami - lehkostí, nepodbízivostí, vkusem a citem pro gag...(28.4.2009)

Belmondo bol skvelý kaskadér, z čoho si tu robí poriadnu srandu, ale nikto sme pred zhliadnutím Zvieraťa nevedeli, že dokáže presvedčivo stvárniť gaya. I keď ja si vážne neviem predstaviť, že by nejaký gay dokázal pri dotykoch Raquel hovoriť: fuj, ženská!. Musím sa nejakého opýtať, či je taký odpor aj u opačne orientovaných ľuďoch pri tak krásnom tele možný. Niekoľko skvelých gagov ako z grotesky, niekoľko skvostných dialógov a poriadny kaskadérsky "odvaz" na záver. Logiku asi pri hodnotení bláznivej komédie opominieme, nebudeme predsa rozmýšlať nad postavou Welchky, ktorá si chce raz zobrať jedného, na druhý deň (resp. za dve minúty) druhého a im jej vypočítavosť neprekáža. Takže zhrnuté: Belmondo bol aj skvelým komikom a vedel robiť parádne ksichty.(30.12.2013)

Raquel Welchová jako vždy okouzlující, ale přesto ve vedlejší roli za zcela fenomenálním Belmondem, který perlí v roli lovce žen, mužů, filmových ocenění i sociálních dávek:) Zkrátka komedie, která nemá chybu, na čemž má podíl i odzbrojující český dabing. Legendární Bruno Ferrari v každém balíčku! 90%(19.10.2003)

Nejupřímnější zpověď komika se železnými nervy a akrobatickým nadáním veškeré kaskadérské kousky přežít. Jindy by mi asi hodně zatrnulo, kdyby na mě skočil tygr stejně tak, jako skočil na Bebela. Jenže Bebel si se šelmičkou ještě pohrál, zadal příkaz a ta ho bez potíží poslechla. A takových scén je tam daleko víc. Zvíře je tak pro mě nejoblíbenější a nejzábavnější Belmondovka. Cítíte z ní neuvěřitelný klid a pohodu a přitom víte, že celá řada scén Belmonda musela stát minimálně trojitý přepraný trencle. Takový pocit třeba z dnešních filmů nemám a pravděpodobně ani nikdy mít nebudu.(11.7.2016)

Ještě nikdy se mi nestalo, abych francouzskou komedii dokoukával natřikrát. Zaplaťpánbůh, právě ta poslední třetina "Zvíře" zachránila před "potupnými" třemi hvězdičkami. Ta už konečně měla pořádný spád a koneckonců vše, co na francouzské komedii tak miluju. Ale do té doby teda zoufale nevyvážené ... no fuj! :) Teda ... Raquel fuj rozhodně nebyla, ten její dekolt ... páni, fakt že jo! :))(12.9.2010)

• - Závěrečná scéna s lanem v kostele se natáčela pozpátku. (dandislav1991)

• - Snímek získal v roce 1978 cenu Golden Screen v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Bistro, kam chodil Jean-Paul Belmondo, se nachází v Paříži v ulici Rue Championnet. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)