Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V podivném lese se můžete lehce ztratit. V nelehké situaci, potkáte různé osoby, které mají své problémy a strasti. Raději ale nedělejte nic neuváženého. V temném oregonském lese není dobré se vůbec potulovat o samotě. To však mladá žena poněkud nezvážila. Utíká před svými problémy a minulostí. To však netuší jaké nástrahy ji potkají. (strelenaL)

(více)

Recenze (29)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

První třetina, kdy se žena po autonehodě trmácí po opuštěné silnici i okolním lese a slyší při tom podivné zvuky, je hodně tajemná a vůbec nejlepší částí filmu. S měnícím se prostředím a vršícími se roztodivnými postavami to ale postupně upadá do nekonzistentního psychotripu, kdy zpoza každého druhého rohu na vás civí David Lynch. Počítejte tedy s bizardními výjevy, neutuchající depresí a závěrem typu "co tím chtěl básník asi říct?" Oregonian není můj šálek čaje, a zřejmě ho už nikdy neuvidim, ale jako nízkorozpočťák vyrobený doma na koleni je natočen celkem zručně. ()

Dellamorte

všechny recenze uživatele

Tento film bol celkom fayn. Bola tam nahulená , na blond nastriekaná šiška , ktorá ide od niekam do nikam a cestou sa v jej nahulenej....neviem...asi hlave.. objaví mimóz ktorý ukradol z divadla zelenkavý plyšohoz. Hralo sa tam aj na gitare ( struny som nestihla spočítať ) , z úst jej niekedy vytekal atrament , v závere sa jej pozeral ofačovaný magor na okečupovanný makeup...a ako bonus sa do tohto kolotoča bez vstupenky pripla aj nekonečná odmocnina Lorny Draver . Mindrácke filmy mám vlastne rada, je ale pravdou , že tieto 80 minútové vizuálne muky zmákne v 3 minútovke už kde/kto. Ak si to chcelo upraviť ,alebo napodobniť LYNCHovskú konzistenciu , tak pred hodnotenie dávam znamienko mínus. Budem štedrá a dávam odpad. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Jedna z najväčších podivností, aké moje oči v hororovom svete uzreli. Začína sa to zaujímavo: Mladá žena havaruje uprostred lesa a snaží sa nájsť pomoc. Potuluje sa po lese, po akomsi vyľudnenom mestečku, a vlastne sa nič nedeje. Akurát sa jej zjavujú podivné postavy (najlepšia bola rozrehotaná starena). Postupom času to celé graduje, pretože už bude nasledovať jedna šialená vízia za druhou - a máme z toho experimentálnu "one-woman" show. Psycho hudba, psycho kamera, psycho strih, a to už radšej nespomínam záver. Vidieť to ešte raz, tak mi asi začne hrabať. Moje vysoké hodnotenie súvisí s tým, že tento horor je proste bizarným spôsobom jedinečný, atmosféra funguje a diváka to dokáže poriadne zdeptať. Jednu vec však musím vytknúť: Keď sa objavila nejaká šialená postava a začala znenazdajky škriekať, bolo to zaujímavé. Ale keď sa podobná scéna opakovala asi po desiaty krát, bola to trochu otrava. Neviem, či tento film veľa ľudí vstrebe, ale ja som nadmieru spokojný. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dost dlouhou dobu jsem si pohrával s myšlenkou pokusit se tu The Oregonian vyhajpovat pěti hvězdami a nadšeným komentářem a pak se bavit u toho, jak někteří uživatelé budou prskat, ehm. The Oregonian je šílená bizarnost s několika silnějšími momenty, ale jako celek není film ani zdaleka tak okouzlující a pohlcující jako ty opravdu kvalitní filmové bizáry od Davida Lynche a jiných. Nicméně abych uzavřel památnými slovy: Film si nezaslouží víc než jednu hvězdičku, protože v něm nejsou lekačky a celou dobu se v něm nic neděje. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

"Sick-sleazy-nasty-depraved-psycho" ...šílenost, obskurního kalibru. Jako viděl sem mnohem hustější šílenosti, takže mne to nijak nevyvádělo z míry a právě ani nenudilo, či neotravovalo. Nýbrž mě to docela bavilo. Příběh holky, která se probere při nějaké nehodě celá od krve, nic si nepamatuje a začne pobíhat kolem v lese a po silnici a ... pak se začně vše "rozpadat", vracet, vystupují zde úplně nečekaný psycho postavy, psycho výjevy, šílený zvukový stopy, zvracení všelijakých svinstev z nichž nejčastěji to má barvu černou. No je to fakt takový hodně divný, bezdějový a jen pro okrajový diváky. Docela slušnej moderní pokus, kterej právě kvůli tomu, že je novej a v dnešní době zřejmě "nečekanej", zůstane naprosto nedoceněnej ... ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama