Real Tom Hardy

"LLOYD, IT'S LONG DISTANCE CALL. LOS ANGELES." -------- V dobe, kedy všetci zrejme pozerávame filmy už len vo vysokom rozlíšení, príde niekedy v nevyhnutných prípadoch (keď práve to vysoké nejestvuje), osviežiť si pamäť tým, ako niektoré staršie filmy v nízkom rozlíšení vyzerajú schopne (a hlavne dobre) na veľkej obrazovke. Tá neostrosť a niekedy až zrnitosť filmového pásu dáva tomu celému úplne iný šmrnc a pridáva na autentickosti. Zvlášť, keď sa jedná o snímku, ktorá má k dispozícii širokú paletu pestrých farieb, čo Flareup jednoznačne ponúka už hneď v úvodnej sekvencii prejazdom cez Mesto hriechu zaliate pálivým slnkom a následne čiernou nocou plnou žiarivých neóniek a svetiel kasín a striptízových klubov, ako aj tmavých uličiek mimo centrálneho Stripu. Zvyšným dvom tretinám filmu zase dominuje iné mesto nesúce podobný prívlastok – Mesto anjelov. A keď už sme pri tom, čo ako vyzerá... Raquel Welch... oh, svätá matka božia... Všetko to pekné kazí a veľkým tŕňom v oku je toporný, mizerný výkon Lukea Askewa. Celý čas sa tváril strnulo, stuhnuto a nasrane ako ja, keď sa ráno skoro zobudím. Zostáva však už len jedna otázka – prečo tu Flareup videlo len päť ľudí? --- (10.10.2020) (10.4.2021) (x) ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a Las Vegas. (Real Tom Hardy)