poster

Jhootha Hi Sahi

 • Austrálie

  Jhootha Hi Sahi

Komedie / Romantický

Indie, 2010, 150 min

Režie:

Abbas Tyrewala

Hudba:

A.R. Rahman

Producenti:

Madhu Mantena Varma

Střih:

Shan Mohammed
(další profese)
 • Remini
  *****

  Jhootha Hi Sahi sa so svojimi charaktermi zameral na jednu z najväčších etnických menšín v Londýne - Indov. Prečo prirovnávať film k sitcomu? Je to romantická komédia o dĺžke 2h 30m. Priznám sa, že som videla dokopy asi 10 epizód Priateľov, ale charaktery by si nemohli byť viacej odlišné, ani keby chceli :) Vtipy boli len príjemným spestrením deja. V podstate je to film o dvoch introvertoch, o klamstvách, ale hlavne o priateľstve a (zneužitej) dôvere. Páčilo sa mi, že tam bolo hneď viacero vedľajších postáv. Väčšina ľudí má kamarátov, s ktorými sa stretávajú a riešia problémy. Najmä, ak sa krajania stretnú mimo rodnej zeme. V poslednej dobe ma filmy len o ústrednej dvojici nebavia. V skratke, Jhootha Hi Sahi je môj obľúbený indický film z minulého roka a jedna z tých najmilších romantických komédií, ktoré som kedy videla :)(17.4.2011)

 • rikitiki
  **

  Dobrý prvotní nápad, kdy trochu ňoumovskému chlapíkovi zamění telefonní číslo za linku sebevrahů a jemu se teď po nocích dovolávají zoufalci, co chtějí skoncovat se životem, zběsile rozbředne. Řeší se nesmyslné schválnosti, které s reálným životem nemají nic společného. SHRNUTÍ: Na indickou linku první pomoci nevolej, i kdybys uměl plynně hindsky!(28.11.2018)

 • Dudek
  **

  Poměrně originální příběh vždy neznamená originální film. Jhootha Hi Sahi je krásným příkladem. Samotná premisa má rozhodně nápad, jenže jeho využití dost drhne. Snímek využívá klasických vyprávěcích struktur, které známe zejména ze situačních komedií, na rozdíl od nich však nepracuje příliš dobře s rozmístěním, množstvím ani úrovní vtipů. Mnohem více než o několik povedených dílů sitcomu za sebou jde o jednu pěkně dlouhou epizodu. V rámci indické kinematografie se nejspíš jedná o zajímavý a svou strukturou nápaditý snímek. Na evropské publikum však příliš nezapůsobí. Zamrzí zejména absence nápadů (jak v příběhu, tak v tanečních vystoupeních), kterými indické filmy většinou přímo překypují. V několika chvílích však příjemně překvapí vlastní sebereflexe (např. při tancování na veřejnosti).(28.3.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,200,000(4.2.2011)

 • Andrea1717
  ***

  Je to pozerateľné, ale žiadny zázrak, John hrá mierne pritrúbleho chlápka, čo sa k nemu absolútne nehodí a ostatok sa nejako už len vezie pomalým tempom ku koncu.(12.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace