Myšlenky zločince: Chování podezřelých (TV seriál)

Criminal Minds: Suspect Behavior

Myšlienky vraha: Správanie podozrivých

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011, 13x42 min

Tvůrci:

Chris Mundy

Bing Sokolsky

Forest Whitaker, Janeane Garofalo, Michael Kelly, Matt Ryan, Beau Garrett, Kirsten Vangsness, Richard Schiff, Jessica Tuck, Kirk B.R. Woller, Bonnie Dennison, Jason Connery, Cooper Huckabee, Bill Cobbs, Justine Bateman, Torri Higginson, Vincent Duvall, Noel Fisher, Gary Basaraba, Matt Gerald, William Sanderson, Giancarlo Esposito, Bob Gunton, Robert LaSardo, Michael Beach, Nick Chinlund, Jayson Blair, David Haydn-Jones, Jay Paulson, Zoey Deutch, Michelle Burke, Elise Robertson, Jeryl Prescott, Joel Murray, Izabela Vidovic, Jade Pettyjohn, Lauren Koslow, Michelle N. Carter, Jack Kennedy, Christopher Mur, Demetrius Grosse, Alan Smyth, Amanda Foreman, Kate Burton, Pamela Roylance, Scott Lawrence, Joseph McKelheer, Will Shadley, Lynne Jacobellis, Layla Alizada, Joanna Sotomura, Audi Resendez, Chris Sheffield, Natalie Floyd, Sarah Aldrich, Michelle L. Gardner, Tony Cicchetti, Devon Avery, Chuck Liddell, Joel Polis, Shyloh Oostwald, John Posey, Joe Peracchio, Susan Angelo, Susan Chuang, Brendan Brandt, Ron Perkins, Jason James Richter, Susan Leslie, Tom Beyer, H. Richard Greene, Lukas Behnken, Jack Axelrod, Victor Samuel Lopez, Cyd Strittmatter, J.D. Walsh, Dahlia Waingort, Sydelle Noel, Eden Malyn, Brandon J. Sornberger, Victoria Goring, Kathe Mazur, Annie Burgstede, Brad Blaisdell, Billy Gallo
  • numan

Žádná kriminálka, je to nechtěná science-fiction. Tak si to shrňme: Ve třinácti průměrných detektivkách na straně dobra vyšetřuje všechny zločiny hodný afroamerický kriminalista. Pachateli strašlivých zločinů a tímpádem reprezentanty zla jsou ze 100% - tedy ve všech třinácti dílech - výhradně bílí muži a ženy. Přitom v reálu je podle statistik počet odsouzených afroamerických a latinoamerických zločinců ve věznicích USA téměř 80%. Prefabrikovaná rasistická propaganda, snažící se v nás podprahově vyvolat etnomasochismus. A navíc ne moc dobrá.(14.1.2017)

• IceQueen

Nedokážem sledovať tento seriál kvôli otrasnému Whitakerovi, vyložene ma vytáča to jeho preafektované herecké "umenie". Človek má potom chuť fandiť skôr kriminálnym živlom, ako mužom/ženám zákona a tak by to asi nemalo byť (teda ak je človek psychicky v poriadku). A už som zase rozčúlená. Ale podľa tých dvoch dielov, ktoré som aj navzdory F.W. videla, o nič prevratné neprichádzam.(16.5.2011)

Jiné místo, jiný vyšetřovací tým, stejné metody, stejné problémy. Máme tu seriál, který vytváří odnož původního seriálu nesoucí název "Myšlenky zločince". A ono to nějak nefunguje. Nesympatičtí představitelé nemají takové kouzlo, jako "tamti". Seriál vypadá velice uměle, což ho sráží na kolena. Ničím nepřekvapí, ani nepovzbudí. Působí dojem, jakoby se snažil pouze kopírovat vcelku úspěšný původní počin a to je ohromně málo. Vzniklo obyčejné krimi, které po dramatické stránce sice není zase až tak špatný, ale protože si nese název svého předchůdce, jde o velmi slabší dílo.(10.12.2015)

• ghostwo

Původní myšlenky zločince jsem měl hodně rád. Whitakera mám rád. Ale tohle nějak nefunguje. Vůbec nechápu co se tam děje, Whitaker tam běhá jak pominutej, ostatní z "týmu" nemají šanci se jakkoliv projevit, takže padá to, co se mi líbilo na původních myšlenkách zločince - práce týmu, která měla hlavu a patu. Tohle je celé jak natočené z rychlíku.(12.5.2011)

Po shlédnutí celé série musím hodnocení zvýšit na 3 hvědy. Kvalita dílů má vzestupnou tendenci a podle mě by si seriál zasloužil ještě šanci v podobě další série. Nicméně pořád je to poměrně nedůstojný odvar původních Criminal Minds, které považuji za nejlepší krimi seriál vůbec! Chování podezřelých je slabší v psychologii postav i v zápletkách jednotlivých případů. A co ten Whitaker blbne? Normálně ho mám rád, ale tady mi jeho postava vyloženě nesedí...(12.2.2015)

• - V USA se seriál nedočkal velkého úspěchu a po třinácti epizodách bylo jeho vysílání ukončeno. (Amroth666)