poster

Atentát na kulturu (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Hudební

Československo, 1977, 25 min

Diskuze k TV filmu (5)

  • 26.3.2018  14:55
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Ravi: V hodnocení nevidím problém. Je to super film pro fanoušky, unikátní dokument a navíc se skvělým názvem. Pět hvězd.

  • 14.12.2013  20:19
  Ravi
  (hodnocení, komentáře)

  S tímto "dokumentem" je jeden velikánský problém, a sice jak jej hodnotit? Buď, jak tu mnozí dělají, onu propagandistickou nechutnost odsoudit a poslat do odpadu, nebo naopak posoudit její historický přínos pro ty, kteří nemají potuchy o tom, jak dokázal komunistický režim otrávit mysl lidem. Dodnes od mnohých pamětníků (ale bohužel i mladších) uslyšíte o tom, jak ti muzikanti tehdá byli jen "zfetovaní chuligáni", kteří nevědí, co roupama dělat. To ale není z hlavy těch, kteří to říkají. To jim do hlav nacpal komunistický režim a měli by se stydět, že se takto nechali ovlivnit. Podobně se zlehčovala i upálení Jana Palacha, Jana Zajíce a Evžena Plocka, mimochodem o posledním dodnes v Jihlavě uslyšíte, že to byl jen ochlasta, apod. Přitom to není pravda a Plocek dobře věděl, proč udělal, co udělal. Ale v případě posledních třech jde o silné kafe. Nicméně pokud uslyšíte, že nějaký disident nebo muzikant je jen feťák a kořala, je to odkaz tehdejší propagandy, která v nás bohužel žije dodnes. Právě proto jsem se rozhodl dát dokumentu 100% = 5/5, neboť v tomto výjimečném případě je třeba vytvořit určitý morální imperativ. Žádám i ostatní, kteří vidí věc stejně, aby hodnocení pozměnili, protože pokud bude mít dokument vysoké hodnocení, spíše se na něj někdo podívá a uvidí ... je to neustále potřeba, bohužel ...

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 19.5.2013  01:33
  Yettipunk
  (hodnocení, komentáře)

  Taškář: Kniha A bude hůř je od Jana Pelce a ne od Pence. Jen pro upřesnění.

  • 18.5.2013  23:46
  Taškář
  (hodnocení, komentáře)

  Je to uzasne.Clovek se dastane nazpet,jako v knize od Pence "A Bude hur" S lahvi cerveneho vina na pobrezi je vse jasne :-)

  na příspěvěk reagoval Yettipunk
  • 12.4.2013  17:53
  Yettipunk
  (hodnocení, komentáře)

  Díky tomu bolševickému dokumentárnímu škváru v TV jsem se začal seznamovat koncem 70-tých let s nahrávkami Plastiků a sháněním nahrávek s festivalů II. kultury a návštěv podobných koncertů v 80-tých letech, ikdyž Plastici už nesměli hrát, ale začalo vznikat hodně nových kapel, které byly ovlivněny tvorbou Plastiků. Zakázané ovoce nejvíc chutná.