Pátrání světlušky Lucie

• Francie Les Enquêtes de la Luciole (více)
všechny plakáty
Rodinný
Francie, 2010, 13 min

Zábavná věda pro děti v podání zvídavé světlušky odpovídá na otázky proč a jak. (oficiální text distributora)

Gemini

Při vzpomínce na všechny ty populárně vzdělávací pořady pro děti, které dal světu "Maestro" Albert Barillé, je mi ze stěží animované hmyzí světlonošky z téže krajiny do pláče. Přerostlý zfetovaný Zip se tu staticky přesunuje tak, jak jsme to vídali možná tak v Magionu, mezi reálnými záběry, které jsou obsahově poněkud rozporuplné co do cílové skupiny. Přišlo mi to takové zmatené a prázdné. Vyberte si k jednotlivým dílům tohohle důkazu o kulturním úpadku Francie jakýkoliv tematicky shodný díl z Byl Jednou Jeden... a srovnejte si, co je informačně hodnotnější a jak přívětivě to působí. Vítěz bude naprosto jednoznačný. Díky vizuální odpudivosti nemůžu dát víc ani míň než 30%, protože jde o zcela zbytečný počin a vyhozené peníze za koncesionářské poplatky. ()

giovanni3

Na tomto seriálu se mi nelíbí samotná grafika, protože ta zelená hnusná světluška je fakt odporná. Co se týče informací, tak jsou podány zajímavě a děti se jistě něco naučí a i dospělí člověk si mnohdy něco zopakuje. Mírným záporem je i hojné využívání odborných termínů, které nejsou příliš vysvětleny ono i prosté ,,magma,, , ,,láva,, a i mnohem méně známe termíny nejsou pro děti moc velkým přínosem, ač je otázka jak to říci jinak (možná by neuškodilo něco málo ukázat třeba tu lávu - například litosferické desky řekli pouze desky, což je ok a přehledně to ukázaly). Dle mne solidní základ pro děti a mohu hodnotit jen a pouze kladně. Hodnocení je o něco nižší skrze již zmíněnou grafiku a občasnou nejasnost, zda to je pro děti či spíše pro mládež co minimálně končí ZŠ. 3z5 ()

Paity

No není to nic světoborného a třeba do Byl jednou jeden život to más skutečně neskutečně daleko, ale i tak dobré. ()