Reklama

Reklama

Scooby Doo: Záhady s.r.o.

(seriál)
  • USA Scooby-Doo! Mystery Incorporated (více)

Série(2) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Zbrusu nová televizní série se Scoobym-Doo pro všechny rodiny, které mají jejich záhady stejně rádi jako mají Scooby-Doo a Shaggy rádi pizzu … kořeněnou s extra omáčkou! Přidejte se k partě v Crystal Cove – nejstrašidelnějším místě na zemi – abyste vyřešili hrůzostrašné případy, plné strašidelných bubáků a duchů, vzrušujících honiček, děsivých překvapení a, samozřejmě, Freddyho geniálních pastí. Parta na všechny ty duchařské rekvizity ale už nenaletí. Ví totiž, že za maskou příšery se vždycky skrývá nějaký zloduch. Pak ale dostanou tajemnou stopu od záhadného pana E, který jim předloží zatím největší rébus – musí odhalit tajemství za prokletím Crystal Cove! Pusťte se spolu se Scoobym-Doo, Shaggym, Freddym, Dalphne a Velmou do čtyř akčních dobrodružství z báječné nové show, která přináší spoustu setsakramentské zábavy! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tahle nové série mě celkem příjemně překvapila. Docela se tu řeší vztahy mezi členy party, což je rozhodně hodně, hodně velké zpestření. Celkem se mi líbí i hlavní zápletka (tajemný pan E, dřívější Záhady s.r.o), které epizody pěkně propojují. I zápletky jsou zajímavé a ještě stále je to vtipné. Ovšem na druhou stranu mě moc nepotěšila moderní grafika, ale na rozdíl od Shaggy a Scooby-Doo na stopě zde ještě vypadá příjemně a neničí oči. I titulky jsou fajn. Scooby možná ještě není tak ztracený. Tyhle díly jsou totiž ohromné. 90%. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Seriály Scooby-Doo jsem nikdy nemusel, ani jako děcko. Přišel mi nudný a trapný, kde vlastně o nic nešlo Vybrat pachatele z jedné postavy, to je tzv. FUN-FUCKING-TASTIC. Scooby a Shaggy se narvali keksíkama a zbytek blbě kecal a vysvětloval, proč ta jediná další postava z dílu je drban. Je to hovadina, kde se prakticky neustále dokola opakují ty stejné motivy a zápletky, dokonce i stejné fráze a stejný průběh děje-pořád se honí tam a zpět, Scooby a Shaggy se za někoho převléknou a pak ho náhodou chytí, a drban jim pak nezapomene říct, že bez nich mladých fracků by se mu to podařilo. Stačí vidět jeden díl a kromě prostředí je skoro vždy všechno stejné. Určitou výjimku tvoří Scrapy-Doo a série s ním, ale i tam to spadá po nějaké době k jednotvárnosti a monotónnosti. Proč jsem tedy teď, ve 33 letech, viděl asi 3/4 všeho, co o Scoobym natočili? Ne, nepochcávám se do kalhot a neteče mi žgrinda z koutku, zatímco sleduji zabalený do svěrací kazajky skrz ochranné plego svou denní porci zábavy. Musím se u této šílenosti nudit skoro denně, protože se to strašně líbí mému dvouapůlletému synovi a chce na to koukat se mnou. Děti jsou prostě radost. A osobně si myslím, že toto je věková kategorie, pro kterou je celý Scooby určen. Tedy až na tuto řadu. Tohle je plnohodnotný seriál, kde není jen jedna nebo dvě postavy, ze kterých si můžete vybrat pachatele. Tady opravdu o něco jde. Kresba je na vysoké úrovni, příšery jsou dost děsivé a nejsou tu dokola opakované scény, aby se ušetřilo - třeba když Fred něco vysvětloval, tak to v prvním seriálu v každém díle byla stejná scéna, jen s jinou barvou pozadí. Zde navíc jsou i skutečné příšery a hlavní postavy nejsou jen jména a jedna vlastnost. Jde tu o téměř skutečné vyšetřování, nemluvě o vícedílné zápletce. Občas i slušným vtípkem se tu zaperlí. Já zde nemůžu namítat nic. Ze zbytku seriálu mi už ale pomalu praská čurák... chci říct žilka v hlavě. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ mám za sebou 9 epizód, ale musím povedať, že to vyzerá ako skutočne dobre spracované. Viem, že som predtým toto označil za urážku série, no rozhodol som sa posunúť svoju hranicu zaujatosti, nehľadať veci, ktoré mi tu chýbajú, ale skúsiť sa triezvo pozrieť na to, čo tu máme a ako to funguje. A áno, bol som veľmi predpojatý a začínam viac vidieť plusy tejto série. V prvom rade je to dospelejšie a zaujímavý je aj fakt, že epizódy v tejto sérii na seba naväzujú. Nie je to ako za starých čias, keď si človek mohol pozrieť, ktorúkoľvek epizódu a bolo to úplne jedno. Tentokrát je dobré si to pozrieť od prvej po poslednú epizódu. Uuvidíme ako bude záhada pokračovať, no zatiaľ to vyzerá celkom sľubne. A pravda je, že dokážem prijať vzťah medzi Daphne a Fredom, tak pri Shaggym a Velme mám trošku problém. Hoci mám pocit, že táto Velma je asi najzaujímavejšia zo všetkých inkarnácií čo som videl, tak je ťažké si ju predstaviť s niekym ako je Shaggy. Ale miestami ma seriál aj dokáže presvedčiť, že by to mohlo fungovať. Takže je to fajn. Uvidíme. Možno ku koncu budem mať iný názor. Čo mi tu trošku chýba sú Scooby Snacky. To akosi ku Scoobymu patrí a chýba to tu. Humor je v pohode, a dokonca sa do tejto série rozhodli dať aj trošku viac hororu. Napriek tomu, že je to hlavne pre mladých divákov, tak sa nebránia urobiť príbehy trošku strašidelné. A musím povedať, že dizajny niektorých monstier sú veľmi dobré. Uvidíme kam to bude pokračovať. Nakoľko je rok 2019 a Scooby oslavuje svoju 50-ku, mám v pláne si pozrieť aj ostatné diely. A možno sa pozriem aj na ostatné série, ktoré som nevidel. Prípadne aj tie, ktoré som videl. Nostalgicky si pripomenúť svoje detstvo. Možno aj vďaka Scoobymu som mal už od detstva rád horory a strašidelné príbehy. Hodnotenie po 9. epizódach: B+ ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Scooby-Doo série i filmy mám rád, ale tohle je skutečně slabé. Divná animace, divné problémy. Co bylo u klasických seriálů nejlepší, to je zde upozaděno, a dopředu se dostávají snad dokonce psychologické (!) prvky, kdy Scooby přenáší svůj vztah na loutku, kdy Freddy vyznává lásku Daphne, Daphne zkouší změnu image... Jo, je tu sem tam nějaký protivník, ale o něho vlastně nejde. Navíc se každý díl táhne jak ožrala z hospody, většinou je to pěkná nuda. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ mám pozretých len 7 epizód ale hodlám pokračovať. Spočiatku som sa obávala nových dobrodružstiev Scoobyho a jeho kamošov, ale zdá sa, že moje obavy boli úplne zbytočné. Tvorcovia trošku pritvrdili čo sa týka príšer sú desivejšie a seriálu nijak neuškodili zrejme ničím. Starý dobrý Scooby je stále taký istý, len akosi si neviem zvyknúť na to, že Daphne má fialové oči a trošku viac je to zamerané na vzťahy medzi Fredom a Daphne a Shaggym a Velmou.. Inak je všetko v poriadku. Rozhodne odporúčam seriál v originálnom znení. 4* ponechávam i po zhliadnutí všetkých epizód. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • V epizodě "Státní finále klubu řešitelů záhad" se jako vedlejší postavy objeví Tinker, Debbie a závodní auto Rychlík, kteří se již objevily v seriálu Nová dobrodružství Scooby-Doo (od r. 1972). (Filipus Muff)
  • Název města se v tomto seriálu mění z Coolsville na Crystal Cove. (LUKICKK)

Reklama

Reklama