• honajz

Scooby-Doo série i filmy mám rád, ale tohle je skutečně slabé. Divná animace, divné problémy. Co bylo u klasických seriálů nejlepší, to je zde upozaděno, a dopředu se dostávají snad dokonce psychologické (!) prvky, kdy Scooby přenáší svůj vztah na loutku, kdy Freddy vyznává lásku Daphne, Daphne zkouší změnu image... Jo, je tu sem tam nějaký protivník, ale o něho vlastně nejde. Navíc se každý díl táhne jak ožrala z hospody, většinou je to pěkná nuda.(25.3.2014)

Jediná verze Scoobyho na úrovni geniálního Zombie Islandu. Nebo aspoň dost blízko. Redefinované, uvědomělé postavy, fungující sebeparodický humor, krásná animace a legitimně dobře napsané episody. A skvělý theme song. Je to chytřejší, dospělejší (hned v první epizodě hrdinové kradou mrtvolu), s větším důrazem na horor a vztahy, ale nezapomíná to na odkaz původního seriálu – i když ho to používá především jako odrazový můstek k jiným věcem. Mnohem zajímavějším věcem. Tajemnějším věcem nad rámec jedné epizody. Takovým, co jsem od původního Scoobyho nikdy nedostal, a proto mě nebavil. Tohle je jiná liga. Škoda, že většina dlouhodobých fanoušků ty změny neunesla.(31.3.2018)

Tahle nové série mě celkem příjemně překvapila. Docela se tu řeší vztahy mezi členy party, což je rozhodně hodně, hodně velké zpestření. Celkem se mi líbí i hlavní zápletka (tajemný pan E, dřívější Záhady s.r.o), které epizody pěkně propojují. I zápletky jsou zajímavé a ještě stále je to vtipné. Ovšem na druhou stranu mě moc nepotěšila moderní grafika, ale na rozdíl od Shaggy a Scooby-Doo na stopě zde ještě vypadá příjemně a neničí oči. I titulky jsou fajn. Scooby možná ještě není tak ztracený. Tyhle díly jsou totiž ohromné. 90%.(17.11.2013)

Je to o něco méně veselé a více strašidelné. Dost tam řeší vztahy mezi Daphne a Fredem a Shaggym a Velmou, což nikdy nebylo, ale zas tak mě to nevadí. Co mě vadí, je překlad některých věcí např. do uší bijící překlad Mystery Machine jako ZáhadoStroj. Grafika je celkem dobrá moderněji pojatá i když staré díly mě přišly o něco hezčí.(8.2.2011)

Videl som asi všetky seriály so Scoobym a po dvoch sériách môžem úprimne povedať, že tu sa jedná o najlepší "Mystery Incorporated" seriál ever, ktorý si zaslúži pozornosť aj nezasvätených do tohto univerza. Ak by sa niekto odhodlal k novému hranému spracovaniu, tak by sa mal určite inšpirovať práve týmto. A čím sa vlastne líši tento seriál od ostatných Scooby Doo-ov? Je toho celá kopa. Tím, ktorí stojí za týmto dielom, sa nebál zmeniť koncept seriálu a mieriť aj na iné publikum ako malé deti. Je tam akcia, a tým nemyslím akcia, kedy sa postavy bezmyšlienkovito naháňajú s "monštrami", ale premyslená akcia, ktorá má príbehové opodstatnenie. Riešia sa tu vzťahy postáv a postavy sa tu ako charaktery postupom času aj vyvíjajú. Je tu mytológia, ktorá dáva vzniknúť zaujímavým zápletkám, zvratom a najmä hlavnému príbehu, ktorý sa tiahne naprieč celými dvoma sériami a posúva dej ďalej do tretej série. Má to fajn strašidelnú atmosféru. Jasné, fajnšmeker, s ktorým to pomaly nehne ani pri peckách ako Insidious, si to ani nevšimne. Ale verím tomu, že z niektorých častí môžu mať deti aj nočné mory. Je to vtipné. Tu a tam nejaká postava zatrúsi naozaj zábavnú hlášku. Hlavne postava šerifa tu je v podstate len kvôli tomu. Nechýba tu ani istá dávka epic momentov, pri ktorých mrazí (napr. posledné časti sérií, v jednej dostane Mystery Machine aj military upgrade) a banda tu má aj svojho archnemesisa. Navyše nie všetky záhady sú klasické "záhady", ale príde rad aj na poctivé "supernatural". Doporučujem každému a neviem sa už dočkať tretej série. 5/5 BTW: V žiadnom prípade nepozerať s dabingom.(16.4.2013)

• - V epizodě "Státní finále klubu řešitelů záhad" se jako vedlejší postavy objeví Tinker, Debbie a závodní auto Rychlík, kteří se již objevily v seriálu Nová dobrodružství Scooby-Doo (od r. 1972). (Filipus Muff)