Tahle nové série mě celkem příjemně překvapila. Docela se tu řeší vztahy mezi členy party, což je rozhodně hodně, hodně velké zpestření. Celkem se mi líbí i hlavní zápletka (tajemný pan E, dřívější Záhady s.r.o), které epizody pěkně propojují. I zápletky jsou zajímavé a ještě stále je to vtipné. Ovšem na druhou stranu mě moc nepotěšila moderní grafika, ale na rozdíl od Shaggy a Scooby-Doo na stopě zde ještě vypadá příjemně a neničí oči. I titulky jsou fajn. Scooby možná ještě není tak ztracený. Tyhle díly jsou totiž ohromné. 90%.(17.11.2013)

No jasně, je to modernější, a proto o dost propracovanější a strašidelnější než původní seriál. Ale nějak se z toho vytratilo zaměření na děti. Příšerně se tam řeší vztahy, a postavy ztrácí na morálce. Například Shaggy se oproti staršímu seriálu změnil tak, že se na to nedá koukat. Vždycky jsem ho zbožňovala, ale tady se chová jako blbec. A za to, že se líbal s Daphne, bych klidně mohla dát odpad...(8.11.2014)

Je to o něco méně veselé a více strašidelné. Dost tam řeší vztahy mezi Daphne a Fredem a Shaggym a Velmou, což nikdy nebylo, ale zas tak mě to nevadí. Co mě vadí, je překlad některých věcí např. do uší bijící překlad Mystery Machine jako ZáhadoStroj. Grafika je celkem dobrá moderněji pojatá i když staré díly mě přišly o něco hezčí.(8.2.2011)

Seriály Scooby-Doo jsem nikdy nemusel, ani jako děcko. Přišel mi nudný a trapný, kde vlastně o nic nešlo Vybrat pachatele z jedné postavy, to je tzv. FUN-FUCKING-TASTIC. Scooby a Shaggy se narvali keksíkama a zbytek blbě kecal a vysvětloval, proč ta jediná další postava z dílu je drban. Je to hovadina, kde se prakticky neustále dokola opakují ty stejné motivy a zápletky, dokonce i stejné fráze a stejný průběh děje-pořád se honí tam a zpět, Scooby a Shaggy se za někoho převléknou a pak ho náhodou chytí, a drban jim pak nezapomene říct, že bez nich mladých fracků by se mu to podařilo. Stačí vidět jeden díl a kromě prostředí je skoro vždy všechno stejné. Určitou výjimku tvoří Scrapy-Doo a série s ním, ale i tam to spadá po nějaké době k jednotvárnosti a monotónnosti. Proč jsem tedy teď, ve 33 letech, viděl asi 3/4 všeho, co o Scoobym natočili? Ne, nepochcávám se do kalhot a neteče mi žgrinda z koutku, zatímco sleduji zabalený do svěrací kazajky skrz ochranné plego svou denní porci zábavy. Musím se u této šílenosti nudit skoro denně, protože se to strašně líbí mému dvouapůlletému synovi a chce na to koukat se mnou. Děti jsou prostě radost. A osobně si myslím, že toto je věková kategorie, pro kterou je celý Scooby určen. Tedy až na tuto řadu. Tohle je plnohodnotný seriál, kde není jen jedna nebo dvě postavy, ze kterých si můžete vybrat pachatele. Tady opravdu o něco jde. Kresba je na vysoké úrovni, příšery jsou dost děsivé a nejsou tu dokola opakované scény, aby se ušetřilo - třeba když Fred něco vysvětloval, tak to v prvním seriálu v každém díle byla stejná scéna, jen s jinou barvou pozadí. Zde navíc jsou i skutečné příšery a hlavní postavy nejsou jen jména a jedna vlastnost. Jde tu o téměř skutečné vyšetřování, nemluvě o vícedílné zápletce. Občas i slušným vtípkem se tu zaperlí. Já zde nemůžu namítat nic. Ze zbytku seriálu mi už ale pomalu praská čurák... chci říct žilka v hlavě.(15.1.2017)

Celkovo je tento animovaný seriál perfektný síce som uvažoval či je lepší než pôvodný a nevedel som prísť na výsledok. Lebo niečo také ako je táto rozprávka je proste zaujímavé napínavé a časom sa do toho deja aj vžijete a zasiahne vás natoľko že sa od neho nedokážete odtrhnú, proste odkrýva to spomienky z detstva ked som pozeral Scoobyho neustále dookola a dookola v TV. Proste seriál bol perfektný príbeh sa my páčil proste malo to ten správny efekt,dal som tomu 5/5 lebo ma dojalo príbehom a hlavne koncom ktorý bol bez pochyby perfektný. 1.séria je bez pochýb perfektná lebo to tam ešte len potrebovali rozluštiť ale ku koncu to bolo už ono naberalo to správny smer a tak podobne. 2. séria už bola už o tom že o všetkom vedeli a proste stalo sa tam veľa vecí ktoré zmenili dej od začiatku. Po prvé to bolo trocha lepšie aj napínavejšie teraz už som vedel čo sa stane ale aj tak to bolo absolútne dokonalé. Je naozaj škoda že tento seriál sa už nevysiela,ale jedno pozitívum na tom je že to predsa dokázali Záhady s.r.o vyriešili to čo mali a zachránili Kryštáľovu Zátoku ,a to sa mi na tom páčilo,a najviac sa mi na tom nepáčia ľudia ktorý to nevideli a hovoria o tom že to je zlé a nemá zmysel to pozerať,ale nie je to tak lebo tento seriál sa my za celú Scoobyho existenciu páčil asi najviac síce nad klasiku nemá aspoň čo sa týka hodnotenia ale keby som mal hlasovať tak by som si vybral radšej tento seriál ako ten pôvodný. Musel som si to pridať medzi obľúbené seriály proste tak my to pasovalo tak to pre mňa veľa znamenalo. Proste paráda...(5.9.2015)

• - V epizodě "Státní finále klubu řešitelů záhad" se jako vedlejší postavy objeví Tinker, Debbie a závodní auto Rychlík, kteří se již objevily v seriálu Nová dobrodružství Scooby-Doo (od r. 1972). (Filipus Muff)