Videl som asi všetky seriály so Scoobym a po dvoch sériách môžem úprimne povedať, že tu sa jedná o najlepší "Mystery Incorporated" seriál ever, ktorý si zaslúži pozornosť aj nezasvätených do tohto univerza. Ak by sa niekto odhodlal k novému hranému spracovaniu, tak by sa mal určite inšpirovať práve týmto. A čím sa vlastne líši tento seriál od ostatných Scooby Doo-ov? Je toho celá kopa. Tím, ktorí stojí za týmto dielom, sa nebál zmeniť koncept seriálu a mieriť aj na iné publikum ako malé deti. Je tam akcia, a tým nemyslím akcia, kedy sa postavy bezmyšlienkovito naháňajú s "monštrami", ale premyslená akcia, ktorá má príbehové opodstatnenie. Riešia sa tu vzťahy postáv a postavy sa tu ako charaktery postupom času aj vyvíjajú. Je tu mytológia, ktorá dáva vzniknúť zaujímavým zápletkám, zvratom a najmä hlavnému príbehu, ktorý sa tiahne naprieč celými dvoma sériami a posúva dej ďalej do tretej série. Má to fajn strašidelnú atmosféru. Jasné, fajnšmeker, s ktorým to pomaly nehne ani pri peckách ako Insidious, si to ani nevšimne. Ale verím tomu, že z niektorých častí môžu mať deti aj nočné mory. Je to vtipné. Tu a tam nejaká postava zatrúsi naozaj zábavnú hlášku. Hlavne postava šerifa tu je v podstate len kvôli tomu. Nechýba tu ani istá dávka epic momentov, pri ktorých mrazí (napr. posledné časti sérií, v jednej dostane Mystery Machine aj military upgrade) a banda tu má aj svojho archnemesisa. Navyše nie všetky záhady sú klasické "záhady", ale príde rad aj na poctivé "supernatural". Doporučujem každému a neviem sa už dočkať tretej série. 5/5 BTW: V žiadnom prípade nepozerať s dabingom.(16.4.2013)

Zatiaľ mám pozretých len 7 epizód ale hodlám pokračovať. Spočiatku som sa obávala nových dobrodružstiev Scoobyho a jeho kamošov, ale zdá sa, že moje obavy boli úplne zbytočné. Tvorcovia trošku pritvrdili čo sa týka príšer sú desivejšie a seriálu nijak neuškodili zrejme ničím. Starý dobrý Scooby je stále taký istý, len akosi si neviem zvyknúť na to, že Daphne má fialové oči a trošku viac je to zamerané na vzťahy medzi Fredom a Daphne a Shaggym a Velmou.. Inak je všetko v poriadku. Rozhodne odporúčam seriál v originálnom znení. 4* ponechávam i po zhliadnutí všetkých epizód.(5.9.2013)

• silentname

Ja som veľkým fanúšikom Scoobyho Doo a keď sa pozerám na toto, tak mám pocit, že zo všetkých reinkarnácií a filmov je tento seriál asi najväčšie zneužitie mena Scooby Doo vôbec. Ja si myslím, že ešte viac ako film z roku 2002. Hrozné dizajny postáv, snaží sa to byť viac dospelé ... mám pocit, že toto je seriál, ktorý urobili pre hejterov originálu, lebo nič z toho sa tu dokopy nezachovalo. Plus tá nechutná neúcta k niektorým postavám ma absolútne irituje. Ako Scooby Doo fanúšik som touto sériou až urazený.(5.6.2015)

Je to o něco méně veselé a více strašidelné. Dost tam řeší vztahy mezi Daphne a Fredem a Shaggym a Velmou, což nikdy nebylo, ale zas tak mě to nevadí. Co mě vadí, je překlad některých věcí např. do uší bijící překlad Mystery Machine jako ZáhadoStroj. Grafika je celkem dobrá moderněji pojatá i když staré díly mě přišly o něco hezčí.(8.2.2011)

No jasně, je to modernější, a proto o dost propracovanější a strašidelnější než původní seriál. Ale nějak se z toho vytratilo zaměření na děti. Příšerně se tam řeší vztahy, a postavy ztrácí na morálce. Například Shaggy se oproti staršímu seriálu změnil tak, že se na to nedá koukat. Vždycky jsem ho zbožňovala, ale tady se chová jako blbec. A za to, že se líbal s Daphne, bych klidně mohla dát odpad...(8.11.2014)

• - V epizodě "Státní finále klubu řešitelů záhad" se jako vedlejší postavy objeví Tinker, Debbie a závodní auto Rychlík, kteří se již objevily v seriálu Nová dobrodružství Scooby-Doo (od r. 1972). (Filipus Muff)