Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

hlava81

Další už ne...prosím!! Pozítří nevím o čem to bylo. Nechytlo mě na tom vůbec nic. Ani ten Jack už není co býval. ()

aannemer

Uměle protahované, debilní zpomalovačky, patos a kecy o prdu. Prostě museli ty dvě hodiny vyplnit a divák, který měl rád první tři díly, trpí a trpí. Dvě hvězdy za hnusáka Bardema a za možný foršus šestky, která bude ještě blbější a nudnější? ()

andrewXx

Noví piráti sa hodnotia dosť ťažko. Na jednej strane tu máme príjemný, až nostalgický throwback k pôvodnej trilógii, čo je rozhodne veľkým plusom. Návrat Blooma a Knightley, aj keď sme ich videli len veľmi krátko, vítam s otvorenou náručou (inak neprišli vám trochu ako umelí?). Film má skvelý vizuál, podškrtnutý hudbou síce od Zanelliho, no Zimmerov motív jasne navnadzuje aj po rokoch. Je tu však jedno veľké ALE. Aj napriek tomu, že séria dostala prestávku, vrátila sa v roku 2011 a teraz po dlhých šiestich rokoch znova, na príbehu bolo vidieť, že tu nedostávame zase nič nové a miestami mi to prišlo celé tak zadýchané, akoby sme tu nových pirátov mali každý rok. Pauza by mala sérii väčšinou prospieť, no tu to naozaj nie je veľmi badať. Dead Men Tell No Tales má asi 2 skvelé, zapamätateľné scény, ktorými boli kradnutie banky a oddelenie morskej hladiny vo finále. Inak to stráca na dychu takmer všade, čo najviac zamrzí u obľúbeného kapitána Sparrowa. Ide o jednu z najlegendárnejších postáv filmového priemyslu, ktorá v tomto filme ťahá kvalitou druhé, ak nie tretie husle. Depp príliš tlačí na pílu z čoho je len zopár trápnych vtipov a jedna skvelá a fakt vtipná scéna s gilotínou. Rovnako Bardem ako záporák nedokázal do filmu vzniesť žiadnu dávku napätia. Ak teda nerátame jeho úvodnú scénu. Pri On Stranger Tides som sa skvele bavil a na legendárnu scénu s morskými pannami spomínam doteraz. Dead Men Tell No Tales dostal kvalitnejšiu réžiu, no výsledok ma ani zďaleka nepresvedčil tak, ako Marshallow v roku 2011. Posledná výhrada je už len k českému dabingu, pri ktorom mi trhá srdce, že jeho kvalita posledné roky rapídne upadá. To vážne niekto nechal dabovať v češtine Jackovho strýka Mekyho Žbirku? ()

Dexter666

Óda na neoriginalitu... Tento film recykluje všetky aspekty predošlých dielov a čo nie, to opakuje tým najhlúpejším spôsobom z iných. Vo Fountain of Youth bol jedinečný aspoň soundtrack zatiaľ čo tento je lacné generikum. Jednu hviezdu za casting Scodelario inak je to smutné smutné smutné. ()

mstychov

Naprosto peckovej pátej díl! Nečekala bych, že po Rychle a zběsile budou i piráti skvělý na pokračování. Celej film byl napínavej, místy tajemnej, z Jackem byla legrace jako vždy. Naprosto skvělý efekty. Salazar se jim vážně povedl a ty žraloci a kladivoun, fakt skvělý! No a konec paráda. I když Barbosa umřel. Věřím, že ho v 6 oživěj. Nezapomeňte počkat na konec titulků, čeká tam překvapení. Šestka bude jistě zajímavá! ;) Jen tak dál. Jo a malém bych zapomněla na mladýho Jacka, ten byl taky boží. :) ()

EddieIron

Nedá se nic dělat, pokud jste fanoušek všeho pirátského, tak prostě nemůžete nemilovat Running Wild, Alestorm a Piráty z Karibiku v jakémkoliv provedení. ()

Kushina

Tak tento film byl pro mě naprosto dokonalý. Skvělý příběh, dobrodružné, plné emocí i komedie a akce. Opravdu jsem byl šťastný při sledování každé minuty filmu a musím říct, že tihle piráti se hodně povedly. A co mám nejradši, šťastný konec s otevřeným koncem pro další díl. Navíc se ukázaly staré známe tváře, což přidalo podle mého názoru filmu na kvalitě. Jen je mi smutno za kapitána Barbossu, ale o tom to už prostě je. Takový je pirátský život a proto nás tak baví. :D Prostě bomba. 90%. ()

esmoke

Syn Willa Turnera chce zrušit otcovu kletbu a k tomu potřebuje získat Poseidonův trojzubec a pak probíhá standardní (nesmyslný) příběh pirátů z Karibiku. Zde hraje hlavní roli z původních filmů již pouze Johnny Depp, dva noví mladí hrdinové nejsou zajímaví. Film byl hodně drahý a je to na něm tolik vidět, takže pokud do filmu vrazíte HODNĚ peněz vypadne z toho snesitelný film. (2D dabing) Rozpočet: $ 230 miliónů, Tržby: $ 794,191 miliónů. ()

Saxos

-- Pomóóóc -- Mám tu čarodějnici a piráta -- No to máš skvělej den -- "a jedem dál" -- Její jméno je Beatris -- Co to jé -- Líbánky prožijeme na seně -- To nejde, já mám svrab -- No to já, taky -- Hlášky, hlášky a hlášky. CZ dabing byl super. Vše jde stejně v dobrém speró pokračování, a i celkem gradování série. Baví i když je to ® π. Určitě jedou dál. Klady: audiovizuální stránka odpovídá současným trendům; dokonce i ta celkem nesmyslná nadsázka šla snést. ()

Jack_F.

Tak po vlnách podivna, které opravdu byly divné, až trapné....tu přichází poměrně klasičtí piráti, ovšem všechno už je tady jako přes kopírák..jako by se člověk pořád díval na to samé. Bohužel pitvořící se(ano vypůjčím si tohle znásilněné slovo, které tu používá už asi každý) Depp je už hoodně nudný. Stará Crew ještě vcelku v pohodě, akorát jako by si sami uvědomovali, že to už není o nich..pak příchází nová crew...ale ti nemají dostatek charisma, aby zaujali diváka. Není to špatné, ale wow scény tak nějak relativně prozívete a nic navrch to nenabídne. Dobrý na takové sobotní poležení s buchtičkou před vaší přídí...a pak musí následovat nějaké trkání, jinak to ani nesplní účel. ()

xxxxxxxxx

Po neúspěchu čtvrtého dílů, Disney oznámilo, že s pátými piráty počká, aby mohli udělat něco, co bude stát zato. Místo toho jsme po šesti letech očekávání dostali ubohý film s předvídatelným dějem, neschopným antagonistou, úchylnými vtipy, místy přehrávajícím Johny Deppem a pokusem o rodinné drama. Zbožňuji první tři filmy a pro mě poslední dva jsou pouze pokusem si namastit kapsy na umírající sérii.2/10 ()

Willynka

Stejný pytel neduhů jako u ostatních blockbusterů poslední doby. Smrtící stopáž v kombinaci se smrtícím počtem postav a absentujícím dějem. Tady ale tvůrci šli na full throtle a film je aspoň zábavně přepálený, scéna s gilotinou vtipná jako svině a Keira Knightley pořád stejně legračně hnusná a vyžilá. ()

fujka

Tenhle díl mě fakt naštval ani nemělo cenu na něj choddit do kina bylo to nudný jack tam už nebyl ten hlavní vtipnej a řídily to tam dvě téměř děti hlavně jedna holka (karína) ona to tam prostě zachránila ještě k tomu tam zabyly hektora barbose jednu z nejlepších postav tenhle díl byl o proti předchozím fakt hroznej proto má u mně jen tři hvězdy. ()

tomino28

Vypadá to, že s pátým dílem této již značně vyčpělé a unavené značky přišlo do zatuchlých vod Karibiku lehké oživení. Nic přehnaně originálního sice před divákem na obrazovku nevyskakuje, ale snesitelné (a místy i lehce vtipné) to je. Rovněž je vidět, že natáčení nebylo levné - a je dobře, že utracené peníze se někde projevily. Přesto všechno mám pocit, že v nejlepším se mělo přestat a že tento moment je již dlouhou dobu za námi. Ale znáte to, peníze nesmrdí... ()

Ironhead

Strašlivě slaboučké, nezábavné, nelogické, plné divných berliček, starých herců, mladých neherců a oslích můstků... To, kam takhle série dospěla, je trošku smutné... ale asi i tohle dnešním děckám prostě stačí :oT ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017