poster

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

 • USA

  Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

 • Velká Británie

  Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2017, 129 min

Externí recenze k filmu (14)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "S jedničkou je spjatý i charakter celého vyprávění, v němž se střídají a prolínají komediální scény s dobrodružnými, akčními, hororovými a romantickými. Je to sázka na jistotu, která se norskému režijnímu duu vyplácí. Alespoň v očích těch, kteří od této série neočekávají přílišnou inovaci." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eva Müllerová) ****

  "Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta se dělí o post nejzdařilejšího dílu dobrodružné série spolu se snímkem prvním, a to i přesto, že je mezi nimi čtrnáctiletá časová propast. Norští režiséři téměř frankensteinovsky oživili umírající filmovou tkáň a vdechli jí nový život. Lepší, propracovanější a…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "Co se týče hudby, nic se nemění. Ani byste nepoznali, že ty noty nenapsal Badelt nebo Zimmer. Geoff Zanelli totiž nepřišel s ničím novým a jen variuje původní hudbu a dělá z ní epický podkres. Pokud jste se tedy báli jít na nové Piráty, tak věřte, že ten nejhorší díl jste už viděli." (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) **

  "Ve výsledku záleží na tom, co od pátých Pirátů z Karibiku chcete. Pokud vám stačí bezmyšlenkovitá zábava a profesionálně vypadající spektákl, budou vám jistě stačit. Jestli hledáte kouzlo originálu, sympatické postavy, scénář, který dává smysl, takové mrtví muži nevyprávějí. 45 %." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "...daří po celou dobu udržet poměrně konstantní úroveň svižné zábavy. Což určitě není málo, spousta letních blockbusterů se dobrým řemeslem a sympatickými (vesměs sympatickými) postavami pochlubit nemůže. Na druhou stranu je to ale už popáté víceméně to samé..." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Salazarova pomsta pôsobí napriek viacerým čiastočným úspechom iba ako profesionálne natočený blockbuster a pokiaľ nie ste skalnými fanúšikmi, je možné že ani to emociálne finále vo vás nezanechá výraznejšiu stopu ako len obyčajnú spokojnosť. Na piaty diel to vlastne nie je až tak zlá vizitka, ale…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Výhoda Pirátů z Karibiku nicméně je, že na silném příběhu nikdy nestáli, a byť i tak jde o kotvu, která je částečně táhne dolů, tak jim lze ledajaké přešlapy v tomto teritoriu odpustit. V první řadě jde totiž o zábavu, jakou by měl letní filmový blockbuster nabídnout v co největším rozměru, a to se…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Salazarova pomsta skýtá rozhodně více potěšení než Na vlnách podivna a Piráty z Karibiku tak křísí z nejhoršího úpadku. V konkurenci jiných letošních blockbusterů patří ale k naprostému průměru. Pro studio Disney je přitom návrat k jistotám originálu známá věc, záměr s pátými Piráty ale tvůrci…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Zatímco tedy američtí kritici brečí, že se Piráti potopili ke dnu, za mě naopak dopluli na svůj vrchol. Kdybych si měl jeden díl dát znovu, okamžitě volím Salazarovu pomstu, protože je nejúdernější, nejvelkolepější a rozhodně nejdojemnější. Vlastně bych se nedivil tomu, kdyby z ní fandové série…" (více)

 • NaFilmu.cz (Barbora Dršková) ****

  "Nelze si nepomyslet, že se série konečně vrací k „starým dobrým Pirátům“, které měla většina publika ráda. Pátý film jako by pokračoval ve šlépějích nastavených jedničkou a dvojkou. Nabízí zábavnou podívanou nepostrádající vtip a akci. Sympaticky působí, že se netočí veškerý děj jen okolo…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "Přes všechnu kreativitu se nelze ubránit dojmu, že je příběh až moc monumentální, nabubřelý a dlouhý. Některé scény jako by člověk už viděl (a ne jednou!). Mladé publikum má k filmu přitáhnout především Carina (Kaya Scodelariová), sexy dívka, která je navíc geniální a ovládá astronomii takovým…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) **

  "Salazarova pomsta je plná kontradikcí – v jádru se snaží být čistokrevnou blockbusterovou zábavou, často přitom nedoručuje bazální žánrové proprietky – a když, tak je vystřelí v navnaďující expozici a po první půli najednou neví, kudy dál. Lahůdka v podobě akčního audiovizuálu IMAXových kvalit…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Zašlou slávu Prokletí Černé perly se marně snaží navrátit nový režisérský tým. Nedochází jim ale zřejmě přitom, že pracují s ohraným vtipem, příběhem, který měl být dávno uzavřen a se zcepenělou mileneckou dvojicí, prototyp Orlando a Keira číslo dva." (více)

 • Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) ***

  "Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je jedním z těch sequelů, které sice ve velkém recyklují a nepřináší nic moc nového, ale zabaví příjemně natolik, že jim lze několik přešlapů odpustit. Svůj vrchol už mají Piráti dávno za sebou, nicméně pokus to nebyl špatný. Jen musíte zkousnout fakt, že jsou…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace