Reklama

Reklama

Kennedyové

(seriál)
TV spot

Epizody(8)

Americko-kanadský historický seriál z roku 2011 zachycující v osmi epizodách osudy známé americké rodiny, která se dostala na společensko-mocenský vrchol v USA. Za svou angažovanost v politice však zaplatila příliš velkou daň. Jednotlivé díly ukazují zákulisí politiky, složité rodinné vztahy, účast členů rodiny Kennedyových na událostech novodobé historie, jako byla invaze v Zátoce sviní či kubánská krize, kdy v náporu tehdejší reality příliš zapomínali na své vlastní životy. Silnou stránkou seriálu je skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy - Greg Kinnear v úloze JFK či Katie Holmesová jako Jackie Kennedyová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (37)

Aiax 

všechny recenze uživatele

Skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy, jedině kvůli tomu jsem těch osm dílů vydržel. Tvůrci Kennedyů bohužel nedokázali to co Oliver Stone s Nixonem a nezmohli se na víc než sterilní, unylou, mramorově studenou nudu. Režisér se scénáristou jako by si neuvědomili, že netočí céčkovou rodinnou selanku pro Hallmark a domovy důchodců, nýbrž áčkové politické drama o jedné z nejvýznamnějších figur 20. století, která vzbuzuje obdiv a fascinaci dodnes. Dlouhé úseky, které jako by byly vydestilované ze stovek mýdlových dramat, a pak zbavené veškeré zbývající chuti a vůně, jsou prakticky nekoukatelné. Nedoporučuji sledovat tenhle seriál bez možnosti fastforwardu, protože živějším jedincům opravdu hrozí akutní smrt nudou. Tvůrci dokázali udělat i z takových scén jako samotný atentát na JFK nebo kubánská krize jen suchopárnou filmovou ilustraci ke středoškolské učebnici dějepisu. Absolutorium si zaslouží snad jedině casting, Katie Holmes coby Jackie Kennedyová vypadala obzvlášť úžasně, a výkony Grega Kinneara, Barryho Peppera a Toma Wilkinsona si taky zaslouží velkou pochvalu. Zejména Greg Kinnear na své roli evidentně mohutně zapracoval, jeho JFK je mluvou a gestikulací velice autentický. Jinak ale obrovské zklamání, až se mi skoro nechce věřit, že některé stanice tenhle seriál odmítly kvůli údajně kontroverzním scénám (kontroverzním možná v 60. letech minulého století, leč v dnešní cynické době už spojení politiky a organizovaného zločinu překvapí opravdu jen ty nejnevinnější naivní duše). Řekl bych, že se spíš zhrozily prudce sedativních účinků téhle nemastné neslané kaše. ()

Mihail123 

všechny recenze uživatele

Hodnotené po 4. dieloch. Ani sa nedivím, že sa toľko staníc tohto seriálu vzdalo. Kontrovorezné nakuknutie do najvyššej politiky USA a ešte k tomu klan Kennedyovcov. Tvorcovia mali dosť veľa odvahy, ab načali citlivú tému Kennedyovcov (JFK ako napoly-invalid, ktorý musí každé rano zjest niekoľko desiatok tabletiek aby vôbec dokázal existovať, alebo spory s mafiou atď.) Čo sa týka vizuálnej stránky a výpravy, nie ke serálu čo vytknúť, vidieť že je v ňom naliatych dosť peňazí. Taktiež kastingovo podarená záležitosť, takmer každá postava má predstaviteľov, ktorí sa čo najvernejšie podobajú svojím historickým predlohám. Je to asi po prvý krát, čo Katie Holmes sedí úloha a hrá (!!) viac-menej obstojne. Zatiaľ veľmi príjemné prekvapenie ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 8/10/// +výborně a vhodně udělaný casting, dobová výprava, úvodní znělka, dramatická hudba, zajímavé především z historického hlediska, ukáže divákům určité souvislosti MÍNUS: jen 8 dílů na takový seriál je poměrně málo, občas to má zbytečně rychlí spád a přesto se tu najde několik slabších a méně zajímavých míst./// Shrnutí: Docela by mě zajímalo jak se na tento počin dívají Američtí diváci, jež mnozí z nich tuto dobu dokonce zažili. Myslím si že jim neujde nějaká nesrovnalost a nebo si budou říkat, to jsem zažil, tam jsem byl. Pro evropské publikum to je určitě jiná podívaná. Můžou se na seriál dívat s určitým odstupem a třeba i nezaujatě, ale určitě si v něm také něco najdou. Já si užil předvším herce, dobovou atmosféru a trochu toho dějepisu./// Celkem 78%/// ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Slušně udělaný seriál o rodině Kennedyů. Komorní, skoro až rodinné pojetí všech osmi dílů, mi bylo docela sympatické. Též všechny role byly dobře obsazené, zejména ze starého Joe Kennedyho šel strach. Jaké měl nároky na rodinu, na své děti, to není v Evropě příliš obvyklé. Líbil se mi i herec, který hrál Jacka Kennedyho, i jeho bratr Bobby i obě jejich manželky. ()

halogenka 

všechny recenze uživatele

Televizní nemastnost neslanost. Veškeré kontroverznější věci ohledně povedené rodinky jsou pro jistotu "jenom naznačené", aby tvůrce někdo nemohl obvinit z neúcty k vlajce nebo snad z toho, že mají koule. Zbyla nuda a uhlazenost. Všichni Kennedyovic jsou zobrazeni jako obrovští světci (snad jen tatínek trošku zazlobil), zejména teda Bobbymu a Jackie se nad hlavou vznášela taková svatozář, že by člověk oslepl. Katie Holmes ve své roli Jackie potvrdila, že jako herečka stojí opravdu za prd, kdyby to náhodou ještě někdo nevěděl. A aby toho nebylo dost, měli opravdu hnusnou Marylin. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (13)

  • Trojice režisér Jon Cassar, scénárista Stephen Kronishem a producent Joel Surnow začala pracovat na osudech rodu Kennedyů přibližně 2 roky před uvedením filmu. Ačkoliv se drželi historických faktů, s první verzí scénáře u odborníků příliš nepochodili. Zavděčili se jim až po mnoha úpravách. (Olík)
  • Spoustu dobových kusů filmaři koupili nebo půjčili ze starých obchodů, které bylo těžké už jen vypátrat. Navíc šaty staré padesát let vyblednou. Museli tedy shánět i postarší látky, z nichž by mohli oděvy ušít, dnešní materiály se totiž chovají jinak.
    (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)
  • Ve 14. minutě je v pozadí plakát „Kennedy for Senat“, přitom v té době kandidoval teprve jako kongresman - člen Sněmovny reprezentantů. Do Senátu kandidoval až o šest let později. (Patrik)

Reklama

Reklama