Reklama

Reklama

Epizody(8)

Americko-kanadský historický seriál z roku 2011 zachycující v osmi epizodách osudy známé americké rodiny, která se dostala na společensko-mocenský vrchol v USA. Za svou angažovanost v politice však zaplatila příliš velkou daň. Jednotlivé díly ukazují zákulisí politiky, složité rodinné vztahy, účast členů rodiny Kennedyových na událostech novodobé historie, jako byla invaze v Zátoce sviní či kubánská krize, kdy v náporu tehdejší reality příliš zapomínali na své vlastní životy. Silnou stránkou seriálu je skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy - Greg Kinnear v úloze JFK či Katie Holmesová jako Jackie Kennedyová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (36)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dead Kennedys vyrazili na turné po klubech velkých jako běžné domácnosti, a ukázali toho vcelku nemálo ze zákulisí a historie toho jak se dělá taková hvězdná kariéra. Že u toho nebude chybět alkohol, drogy a děvky, to vás asi nemůže překvapit. Přesto si myslím, že seriál díky svojí nevyhraněnosti co do subjektivity nebo objektivity, rodinného dramatu nebo věrné historické podívané, zůstal dost pozadu za svými možnostmi. Co je bez debat vynikající, to je obsazení, herecké výkony a takový ten balíček výprava/kostýmy/masky. Celkově vzato je to povedený projekt, pokud se bavíme o televizních seriálech. Ale to skutečné pozadí a ty hlavní kontroverze v dějinných událostech kolem Kennedyovic klanu, jsou tu jen naznačované nebo ukázané velmi okrajově. Jistě, můžete namítat, že se tvůrci soustředili přímo na osobnosti členů rodiny Kennedyů, ale nemůžete lidi v takových - i kdyby jen pro USA - společenskohistoricky zásadních úlohách vystřihnout jako papírové panáčky z toho, co z nich ty panáčky udělalo, a jak to oni sami potom aktivně utvářeli, a hrát si na investigativní filmařinu tím, že ukážete jak zdravotně na rozsypání byl JFK většinu svého života, a jak Jackie plnila svoje poslání jen díky diskrétně ordinovaným povzbuzovadlům. Jestli chcete pořádně popsanou Karibskou krizi, pusťte si Třináct Dnů (nebo X-Men: First Class:)). Závěrem jen hluboce smeknu před Tomem Wilkinsonem alias "tátou Kennedym", vyseknu hraniční červené hodnocení 70%, a uzavřu, že na komplexní historicky reálnou sondu do přelomových okamžiků historie USA druhé půlky dvacátého století si budeme muset ještě počkat. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Standardně zpracované známé osudy známé rodiny, zajímavé především autenticitou výpravy a časovými skoky, které dávají do souvislosti časově nesouvisející, nicméně dle tvůrců vzájemně se ovlivňující události. S důrazem na "osudové prokletí" rodu. Seriál má podobu velmi řemeslně slušné i finančně dobře vytuněné televizní zábavy. Zajímavé, že kromě jedné, seriál zcela opomíjí osudy dcer nejstaršího Kennedyho. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 8/10/// +výborně a vhodně udělaný casting, dobová výprava, úvodní znělka, dramatická hudba, zajímavé především z historického hlediska, ukáže divákům určité souvislosti MÍNUS: jen 8 dílů na takový seriál je poměrně málo, občas to má zbytečně rychlí spád a přesto se tu najde několik slabších a méně zajímavých míst./// Shrnutí: Docela by mě zajímalo jak se na tento počin dívají Američtí diváci, jež mnozí z nich tuto dobu dokonce zažili. Myslím si že jim neujde nějaká nesrovnalost a nebo si budou říkat, to jsem zažil, tam jsem byl. Pro evropské publikum to je určitě jiná podívaná. Můžou se na seriál dívat s určitým odstupem a třeba i nezaujatě, ale určitě si v něm také něco najdou. Já si užil předvším herce, dobovou atmosféru a trochu toho dějepisu./// Celkem 78%/// ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Kennedyovci nie sú žiadnou presne načasovanou historickou rozpravou o pochmúrnych udalostiach v Amerike, taktiež nie sú (pravdepodobne) detailisticky zachované ani postavy v ich skutočnom duchu a určite chýba množstvo dejových súvislostí... ale zaujíma to niekoho? Každému musí byť predsa jasné, že táto verzia Kennedyovcov je pojatá takým spôsobom, aby zaujala širšie vrstvy divákov, ktorí majú chuť sledovať príbehy v zákulisí, dotvorené hollywoodskou presladenosťou, emóciami, patetickými príhovormi, vháňajúcimi do očí amerických pamätníkov slzy dojatia nad tým, akú tragickú históriu napísal sám osud. Musím vyzdvihnúť dokonalý herecký casting - Greg Kinnear a Katie Holmes akoby vypadli z oka skutočným Johnovi a Jackie Kennedyovcom, skvelú dobovú výpravu a komorné nazretie za múry Bieleho domu s postavami a zaujímavými vzťahmi medzi nimi. Že je to cukrové a zveličené, neakceptujem ako argument. Toto je americký seriál na nedeľné poobedie a nie kvantom informácií nasiaknutý dokument na Discovery, preboha. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Příliš nechápu odmítavé zdejší komentáře. Děj samozřejmě musí být předvídatelný, což někoho může nudit, neboť většina jeho zákrutů a uzlíků je dopředu známá. Přitom si ovšem vyprávění zachovalo jistou hloubku. Zdálo se mi docela povedené ztvárnění rodinného prokletí, které nemá kořeny v bůhví jaké mystice, ale ve vyhraněné ambicióznosti otce, který se chová podle všech amreických pravidel, jež vedou jednak k úspěchu, ale také k antipatiím, nenávisti, nepřátelství a determinují tak vznik legendy o prokletém rodu. Stejně tak věčný svár mezi povinnostmi privátními a veřejnými je zde podáván velice věrohodně, i když samozřejmě všichni víme a záletnictví JFK a karibské krizi, a tudíž nečekáme, jak to asi dopadne. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (13)

  • V únoru 2010  vznikla internetová kampaň "Stop očerňování Kennedyů". Do „lynčování“ se zapojili i přední historici nebo poradce a autor projevů Johna F. Kennedyho Ted Sorensen. Scénář označil za „atentát na postavy“ a prohlásil, že „žádný hovor s prezidentem v Oválné pracovně ani kdekoli jinde, jehož se tu účastním, se nikdy nestal“. Většina odpůrců se rozčilovala, že drama omezuje Kennedyho pohnutky jen na „moc a sex“. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)
  • Trojice režisér Jon Cassar, scénárista Stephen Kronishem a producent Joel Surnow začala pracovat na osudech rodu Kennedyů přibližně 2 roky před uvedením filmu. Ačkoliv se drželi historických faktů, s první verzí scénáře u odborníků příliš nepochodili. Zavděčili se jim až po mnoha úpravách. (Olík)

Reklama

Reklama