Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá čarodějnice po italsku. Pra-pra-pravnučka slavné čarodějnice Benjamina má letos projít náročnou zkouškou a má být korunována jako čarodějnice roku. Je ale dost popleta a vůbec nešika, ale má dobré srdce a papouška, který jí věrně provází a radí. Na sjezd na zámku paní Dobrounocové se sice dostaví, ale skoro všechny zkoušky pokazí, protože se mezitím taky zamiluje a spřátelí s holčičkou, které macecha nechala unést psa. Nakonec ale zvládne hlavní úkoly - dopravit dětem včas dárky před svátkem Tří králů 6. ledna a naučit se létat na koštěti. Je zvolena čarodějnicí roku a triumfálně odlétá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

M-arta 

všechny recenze uživatele

Mezi filmy z kategorie pro menší děti, kde dobro a zlo je hodně černobílé a typologie postav velice jednoduše čitelná, je to hodně milý film. Sice nepřináší nic zásadně nového - zachraňují se zvířata a děti před zlouny, plní se přání, řeší vztahy s rodiči a u všeho toho se čáry, kouzly ani mile vánoční atmosférou nešetří. Ale i tak mě dokázal zaujmout a pobavit - předvším pasážemi z čarodějnického prostředí. Ústřední postavou totiž není Ježíšek ani žádný Santa, ale svérázná čarodějnice Befana (no jo -Itálie), což je trochu exotika. Na italský film docela mile vlídné, klidné... s pěkně vykreslenou čarodějnou potrhlicí, která překvapivě živě připomíná jednu reálnou postavu, co znám. S ostatními aktéry to sice už tak slavně životné není, ale tak nízké hodnocení si film opravu nezaslouží. Čtyřku sice dávám tak trochu "navzdory" , ale schválně si ho zkuste srovnat třeba s "Bethovenem", "Psím vévodou" nebo "101dalmatiny". A hlavně: oproti hororovým "Čarodějkám" (Velká Británie 1990) u mě získávají body navíc hlavně za to, že tyhle kouzelnice robátku s klidem pustím bez rizika, že se pak bude bát usnout. Tady jsou čarodějnice prostě za sympaťačky. ()

Lisabellla 

všechny recenze uživatele

Nu, chvíli jsem přemýšlela, která ta čarodejnice vlastně je v hlavní roli, ale ke konci už mi to bylo jasné.. Proč se mi zdá, že Italové neumějí cit ani zahrát? ()

Reklama

Galerie (1)

Reklama

Reklama