Policajt Ed Bates (Brian Donlevy) s kolegou Danem Taggartem (Edmond O'Brien), pátrají po zmizelém děvčeti Liz (Natalie Wood), kterou v noci unesl neznámý pachatel (Raymond Burr). Jaké záměry má únosce s dívkou a uvidí rodiče svou dceru ještě živou? (ilclassico)

Dale

Postava Harolda je výborne napísaná aj zahraná, jeho matka je tiež fajn, takéto postavy milujem. Scény s Raymondom a Natalie sú výborné, žiaľ zvyšok čistý priemer. Ak by to dostal nejaký zručnejší režisér, mohlo to byť druhé Psycho. Takto je to len priemerná jednohubka, kde je pátranie zbytočne až príliš urýchlené. ()

liquido26

Stylově natočený noir o únosu dcery policisty pošahaným psychopatem, který stále žije se svou ochranářskou matkou. Povedený film s temnou atmosférou opuštěné cihelny. Hrají tu známí béčkoví noiroví herci O'Brien, Donlevy, Burr. ()

Flego

Jednoduchý noir film, ktorý ťaží práve zo svojej jednoduchosti a priamočiarosti. "Béčkoví" herci fungujú spoľahlivo a Natalie Wood je skutočne krásna ( odznelo to aj vo filme viackrát a fakt je to pravda ). Šieste hodnotenie a tretí komentár. 3+ ()

Topco

Príjemná, priamočiara jednohubka so štýlovo okomentovaným úvodom (obľúbené klišé amerických filmov globálne – randenie v aute s výhľadom na nočné mesto). Aj keď na rok 56 by som čakal komplikovanejší príbeh (než „únos – mikro pátranie – dolapenie“) a možno sofistikovanejšiu formu. Potešili však pre noiristov známe tváre a atmosféra spomínanej tehlárne. A máme tu ďalší milý príspevok do oidipovskej kategórie! :) 3,5* ()

• Film byl produkovaný společností Jaguar Productions, kterou vlastnil Alan Ladd (úvodní vypravěč). (mac000)