Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2012, 124 min

Ze scénáře, vlastně už z námětu jsem trochu rozpačitý - především všechny ty mytologické prvky nemají ve vetřeleckém univerzu co dělat. Ale jednotlivé scény jsou skvostné a film jsem si užil (zejména porod chobotničky - po této scéně jedna paní středního věku odešla ze sálu a už se nevrátila). S konečným hodnocením ale počkám až na Special Director´s Cut Ultimate Edition na DVD.______Infografika pro lepší orientaci v původu druhů._____ btw...potěšil mě Dettifoss. Stál jsem na stejném místě jako sám Tvůrce a bylo to hypnotické, wtz:-)(13.6.2012)

Ja jsem naprosto spokojenej, po dlouhy dobe paradni sci-fi. Pro jistotu jsem krome traileru o filmu nic nezjistoval a kdyz sem si ted procet komentare, tak koukam, ze to bylo jen dobre. Diky tomu jsem az do konce nevedel jesli teda nakonec Ridley ukaze, co jsem cekal a nebo ne. Jinak samotnej pribeh je docela dostacujici a jako jakejsi prequel perfektni. Herci jsou super, obzvlast opravdu umele vypadajici Fassbenderovo android. To, ze se film v zaveru vykasle na nejaky odpovedi a spis se soustredi na masakr me nijak nevadil, prave naopak. No a vizualni stranka je ocekavane naprosto bezchybna, k tomu skvely triky a paradni hudba. Takze celkove fakt parada a uz se tesim na druhej dil.(11.9.2012)

Je hezké vidět v kině film, jehož styl je tak výrazný a autentický, že byste režiséra odhadli, i kdybyste o snímku nevěděli vůbec nic. Prometheus je takovým filmem. Vizuálně krásný, významově nejednoznačný, majestátně úchvatný a celkově více než dobře koukatelný. A i když scénář není úplně bez chyb, pořád je to jeden z těch lepších, ne-li nejlepších, filmů, co tento rok nejspíš vzniknou. Nicméně toto říkám jakožto člověk, který od Promethea neočekával moc, na druhou stranu ani málo; narozdíl od jiných jsem si nevyhledávala všechny dostupné informace a nezabývala se myšlenkou, že by to mohl být jeden z nejlepších filmů roku. Jen jsem se rozhodla jít na britskou půlnoční premiéru filmu, který točil můj nejoblíbenější režisér. A ta mě zaujala natolik, že si ještě dnes dám nejnovější dílko Ridleyho Scotta s radostí znovu. Dodatek 1. června 2012: Druhé zhlédnutí mě jen utvrdilo v názoru, že být celý film stejně atmosféricky dokonalý jako první polovina věnovaná poznávání nové planety, mohl se Prometheus stát jedním z kanónových filmů 21. století. Nicméně i přes tu hororově laděnou, rutinní druhou polovinu je pro mě pořád tím nejlepším, co Ridley Scott natočil od dob Gladiátora.(1.6.2012)

• Morien

Panebože, on tam má veliké bledé posmutnělé ztepilé fešáky a takhle to promrhá!? A dramatický oblouk neviděl ani z vlaku. Pacholek. Normálně přemýšlím, že bych chtěla být superhrdinka, jejíž superschopností by bylo mlátit filmaře za to, že natočí blábol. A moje jméno by bylo Dagmar Děsivá Dramaturgyně.(21.9.2012)

PROMETHEUS má dnešní tvář novodobého Hollywoodu. VETŘELEC nepotřeboval tolik gigantických motivů a otázek do kterých se musí divák navrtat. Ridley Scott chtěl, vytvořil filosofický rozsáhlejší obsah, který mu bohužel proklouzal mezi prsty, ale v jeho oblíbeném prostředí (atmosféra) se pohybuje jako korunovaný tvůrce science-fiction (neoddiskutovatelná sofistikovaná imerze). Přes všechny nedostatky, které lze PROMETHEOVI oprávněně vytknout se stále jedná o nejlépe vypadající Sci-Fi poslední dekády a i když je v mnoha momentech zkráceně prostřihaný - kompletně to na mě působí jako vysněný snímek (po posledním Vetřelci). Může to trvat dalších dvacet let, ale stejně se probudíme předčasně ve stázové komoře jako Ripleyová a budeme čelit novému nebezpečí (bytosti z vesmíru).(16.9.2012)

• Idris Elba

• - Digitálních záběrů je ve filmu 1300. (Lucasion)

• - Čerstvě vyklubané mládě neobvyklého typu vetřelce jménem Diákon, to díky vrcholu hlavy ve tvaru biskupské mitry, má vysouvací čelisti stejné jako Žralok šotek anebo také diblík z čeledi hlavorohovitých. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pro přípravu role androida Davida, Michael Fassbender sledoval film Blade Runner, který popisuje život inteligentních robotů. (S.U.E.S.)