Geu nomida

• Jižní Korea 그 놈이다 (více)

Jang-woo žije so svojou mladšou sestrou v prímorskom mestečku, kde pracuje v továrni na spracovanie ľadu. Inak náročnú prácu si zvolil z prostého dôvodu: chce našetriť dostatok peňazí, aby sa následne spoločne presťahovali do Soulu, kde by mali vzhľadom k možnostiam viac príležitostí na lepší život. Keď však jedného dňa nájde svoju milovanú sestru zavraždenú, pričom polícia je v danom prípade priam bezradná, podniká pátranie po vrahovi na vlastnú päsť. Pokiaľ chce uspieť, bude musieť využiť služby miestnej veštice, ktorou opovrhuje takmer celé osadenstvo malého mestečka. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Jang-woo žije so svojou mladšou sestrou v prímorskom mestečku, kde pracuje v továrni na spracovanie ľadu. Inak náročnú prácu si zvolil z prostého dôvodu: chce našetriť dostatok peňazí, aby sa následne spoločne presťahovali do Soulu, kde by mali vzhľadom k možnostiam viac príležitostí na lepší život. Keď však jedného dňa nájde svoju milovanú sestru zavraždenú, pričom polícia je v danom prípade priam bezradná, podniká pátranie po vrahovi na vlastnú päsť. Pokiaľ chce ale uspieť, bude musieť využiť služby miestnej veštice, ktorou opovrhuje takmer celé osadenstvo malého mestečka. A opäť dookola tá istá pesnička kedy potenciál snímku zavraždí priskoré odkrytie kariet. Pána beka, thriller bez prekvapenia, to je ako vojsť do exkluzívnej reštaurácie, no dostať na tanier volské oko. Námet výborný, herecké výkony ako to už býva zvykom viac ako nadštandard, len samotný tvorcovia pozabudli, čo je ich hlavnou úlohou. No a keď k tomu prirátam tú "sprostotu" v záverečnej 20 minútovke, kde žandáris pôsobia ako mental retard, neostáva mi nič iné, ako tento počin ukotviť na slabučkej trojke. ()

Zíza

Kromě toho, že měl film dost hluchých míst, mi na něm vadila jeho nevyváženost a nepropojenost. Nejdřív to začíná jako lidské drama, které se přehoupne do krimi thrileru, během kterého vystrčí růžky nadpřirozeno, aby se to zase ukončilo pohledem na zapadající slunce... Nemuselo by to být špatné, kdyby to bylo mezi sebou dobře poslepované a já neměla pocit, že koukám tak na tři různé filmy. Jeden o sourozenecké lásce, druhý o psychovrahovi a třetí o nepochopené dívce, která vidí duchy, ale naštěstí najde oporu. Je to škoda, protože Joo Wona mám hrozně ráda, ale neviděla jsem s ním snad jedinou věc, která by jako celek byla dobrá. On je fajn, ale to, co si vybírá, mě zabíjí. Vlastně si teď, chvíli po zhlédnutí, z filmu moc nepamatuju. Což podle mě nesvědčí o kvalitě filmu, proto nemohu dát víc jak 2*. ()

sniper18

Po dlhšej dobe zase solídnejší juhokórejský krimi thriller. Už od začiatku som mal z toho veľmi dobré pocity, hlavný hrdina si ma síce sám o sebe zase tak moc nezískal, ale ten vzťah so sestrou, ktorá je pre neho všetkým som mu veril a navyše jej smrť príde čoskoro, takže sa to môže naplno rozbehnúť. Síce ma trochu sklamalo, že tá mysteriózna línia je tu vlastne nakoniec pomerne zbytočná, keďže film by bez problémov fungoval aj bez nej, ale predsa len sa postará o viacero zaujímavých scén a hlavne tú najlepšiu postavu filmu, mladé dievča, ktoré vidí duchov, tá tomu dodáva silnejší náboj a našťastie má aj dosť priestoru. Inak tá kriminálna línia vlastne ani nemá čím prekvapiť, žiadne výraznejšie zvraty sa nekonajú a aj polícia má prekvapivo veľa priestoru a pritom je tu skôr na škodu, než by v riešení prípadu pomohla, ale aj tak ma to bavilo a väčšinu času má film výborné tempo. Len škoda, že vyvrcholenie príde predčasne a tá záverečná dvadsaťminútovka potrebný náboj stratí, ale stále sa na to celkom dobre pozeralo a aj úplné finále sa mi páčilo. No a čo sa týka samotného vraha, skôr by som bral niekoho drsnejšieho, kto už na prvý pohľad vyvoláva rešpekt, tomuto sa to až na pár scén moc nedarilo, ale predsa len aj takýto na prvý pohľad úplne normálny človek má niečo do seba, zločin je tak reálnejší a nepríjemnejší a navyše aj tak dlho trvá, kým sa jeho totožnosť odhalí. Inak po akčnej stránke tu vlastne ani nie je o čo výraznejšie stáť, tých pár vrážd a nejaký ten súboj sú len úplným štandardom, ale aspoň tie pešie naháňačky sú celkom slušné a nájde sa aj pár napínavých momentov. A technicky je to obstojný štandard, ktorý v ničom nevyniká, ale potrebnú úroveň to určite dosahuje. Takže stále sa to dalo ešte vylepšiť, či už charizmatickejším hlavným hrdinom a záporákom, väčším významom pre mysterióznu líniu a aj nejakou tou zaujímavejšou akčnou scénou, ale aj tak nemám dôvod byť kritický, väčšinu času ma to dosť bavilo a žiadnu výraznejšiu slabinu som nenašiel. 72% ()

Lacike

Skvely thriller, ktory ma zaujal hned od zaciatku vdaka sympatickemu malovravnemu hrdinovi v podani charizmatickeho Won Joo (ktory mi dost pripomina Dong-won Kanga) a jeho laskyplnemu vtzahu k sestre. Bohuzial je jasne, ze sa musi stat nieco zle a tak si to odskace rozomila sestra, aby sme mohli sledovat napinave patranie po vrahovi a to napriek tomu, ze je celkom lahke odhalit jeho identitu na zaklade uz na prvy pohlad slizkeho prejavu jeho predstavitela. Ale v tom nevidim ziadny problem. Bolo fascinujuce sledovat jeho spravanie. Film ponuka viacero napinavych scen a pri dvoch ľakackach ma trhlo jak sa mi to uz davno nestalo. Zrezirovane to je prvotriedne. Dalsou vyraznou a zaujimavou postavou je miestna samanka vdaka ktorej film ponuka aj trochu nadprirodzenych prvkov. Nakoniec sice nemaju velky vplyv na vyvoj pribehu, ale dodavaju mu zaujimavu atmosferu. Trochu ma srala uz tradicne imbecilna policia, ktora naviac hnusne zmlati hlavneho hrdinu. A poslednych 20 minut uz je trochu hlupo prekombinovanych, vdaka comu film strati nadych civilnej uveritelnosti, ktory si dovtedy budoval. Definitivny zaver je ale nastastie vydareny, takze celkovy dojem mam velmi pozitivny. Po niektorych komentaroch som cakal ovela horsi film ako som dostal. 7/10. ()

LangiJ

Joo Won žije s mladší sestrou v přímořském městečku a snaží se našetřit dost peněz, aby se mohli přestěhovat do Soulu. Jednoho dne ovšem jeho sestra zmizí a za tři dny je nalezena mrtvá. Hon za jejím vrahem začíná... Trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to šlo. Duchařiny mám ráda a některý lekavý scény byly fakt povedený, přispívala k tomu i hudba, ale nějak mě to dlouho nedokázalo vtáhnout do děje. Druhá půlka už ovšem získala tu správnou temně tajemnou atmosféru a gradovalo to do povedenýho konce. Na 4* tomu přece jen ještě něco chybí, takže nakonec 3,5. Přeloženo. ()