Choose

Krimi / Drama / Horor

USA, 2010, 100 min

Ano, už to tu bylo několikrát. Film s námětem s maskovaným vrahem, který se s nikým nepárá a udělá přesně to, co slíbí. Ale pro mě tenhle relativně povedený slasher celkem chytil. Nečekal jsem nic převratného a dostal jsem celkem průměrnou žánrovku. Prostě CHOOSE, jestli jednu, dvě, tři, čtyři nebo pět hvězdiček.(28.2.2012)

• ricci.s

Dosť slabý slasher, fakt už je problém z tých novodobých teen vyvražďovačiek vybrať niečo zaujímavé. Tentokrát tu máme zabijaka, ktorý svojim obetiam ponúka nie príliš príjemnú možnosť voľby, napr: "Máš 60 sekúnd na rozhodnutie, buď prídeš o sluch alebo o prsty". Začiatok bol naozaj nádejný, potom to už šlo z kopca. Vrážd je málo a celkovo je to také suché a jednotvárne. Druhú hviezdičku pridávam za hlavnú hrdinku, ktorá mi vôbec nepripadala otravná, práve naopak. Bola pekná a sympatická.(28.4.2011)

Pozor SPOILERY. Celkem povedený krimi film o zabijákovi, jenž svým obětem dává na výběr a přípomněl mi tak mého oblíbeného Jigsawa s tím svým klasickým "The choice yours". Na Katheryn Winnick, díky které jsem se k tomuto filmu dostal, se sice hezky kouká ale její postava v tomto filmu je na facku. To mě odradilo od možná ještě vyššího hodnocení. Hlavní hrdinka jde dobrovolně sama do příbytku vraha a hloupě mu skočí na špek; v další scéně aniž by se podívala ke komu nastupuje do auta a kdo jí to vlastně nabídl svezení, bezhlavě nastoupí a zjišťuje, že sedí ve vozidle s oplzlým chlapem, který ji chtěl dříve znásilnit, bohužel již je pozdě, dveře se zamykají a auto ujíždí; dva policisté nastupují do svého služebního vozu aniž by si všimli, že na zadním sedadle sedí zabiják s pistolí v ruce atd. Nelogické, stupidní a nepravděpodobné chování hlavních představitelů sráží film o něco níž.(4.1.2015)

• Šakalík

Tak tohle je vážně slabota. Po docela povedeném úvodním mordu přijde rozčarování, protože v následujících dlouhých minutách se pranic zajímavého neuděje, přestože kupříkladu scéna s pianistou potenciál má, ale vyšumí úplně do prázdna. Film jako takový balancuje někde na pomezí detektivky, thrilleru a takového light-slasheru, přičemž tento žánr je zastoupen opravdu jen okrajově. Samotný příběh zpočátku sází na postupné odhalování pachatelova motivu a následně jeho identity, přičemž jak do toho zapadá hlavní hrdinka, není dlouho vůbec jasné. Nutno dodat, že konečné rozuzlení mě pranic nenadchlo, pač je strašně těžkopádné, a úplná pointa jen podtrhává celkovou bezradnost tohoto filmu. Podívat se – a rychle zapomenout.(20.8.2011)

• J*A*S*M

První scéna ve mně vyvolala očekávání nadprůměrného atmosférického a nekompromisního slasheru, postupem času se ale dobrý dojem bohužel vytrácel. Natočené je to relativně slušně, příběh však vůbec není zajímavý a hlavní hrdinka působí otravně. Nakonec jsou z toho silnější dvě / slabší tři hvězdy, náznaky umu jsem ale pozoroval, takže příště by to pan režisér Marcus Graves mohl zvládnout lépe.(16.1.2011)