Polibek před smrtí

Lawrence Roman

Lucien Ballard

Lionel Newman

Robert L. Jacks

Mužská verzia elegantného fešáckeho muža, fungujúceho vnútorne len otázkou "How much is it?". Aby si túto otázku v budúcnosti nemusel tak často klásť, vyhľadáva dievčatá z bohatých rodín. Takýto typ gentlemanov je ochotný použiť všetku svoju inteligenciu a šarm na doživotné zabezpečenie sa, pričom neváhajú vykonať čokoľvek. Jednoduchá a zároveň krásne nakrútená noirovka ukazujúca, kam až túžba po dobre zaistenom vydaji môže zájsť. Ženská intuícia v momentoch akútneho zaláskovania môže byť oslabená - následky však bývajú fatálne. Poznámka: súhlasím s užívateľom Andertonom, že obsah tohto filmu by mal byť skrátený do jednej vety - upravenej prvej: "V tomto napínavém thrilleru ztvárnil Robert Wagner postavu Budda Corlisse, ambiciózního mladíka z chudé rodiny, jenž se snaží získat jmění prostřednictvím sňatku s dívkou z bohaté rodiny.". Všetko ostatné je totiž nechutný spoiler, schopný oslabiť zážitok z videného.(22.3.2013)

Ten oficiálny text distribútora je viac-menej zavádzajúci, keďže Ellen sa s Buddom spozná až potom, ako Dorothy zomrie a hlavne je to z iniciatívy zo strany Budda. Ale späť k filmu... Takisto by som film rozdelil na dve polovice, pričom tá prvá je 5*-ková, so stupňovaným napätím, pričom divák doslova musí čakať na to, ako sa Buddovi nakoniec podarí zabiť Dory. Druhá polovica je oveľa slabšia a ani samotné finále nepresahuje priemerné hodnotenie, čo spôsobuje hlavne chýbajúce napätie, keďže hlavné postavy už nie sú až tak vystavené Buddovmu ťaženiu za bohatstvom Elleninej rodiny.(4.12.2008)

Veľmi slušne natočený napínavý príbeh s dobrou kamerou a zaujímavou hudbou. Dej má dve roviny, v prvej ide o vykreslenie vzťahu mladých ľudí, v ktorej dominuje chladnokrvný Budd ( Wagner ) a jeho naivná priateľka ( Woodward ), v druhej o pomstu jej sestry. Priznávam, že prvá časť sa mi viac páčila, určite by vystačila na celý film za predpokladu nejakého "hitchcockového" finále.(17.1.2008)

Zaujímavá, dnes už pomerne tuctovo znejúca niorovka, ktorá má však svoje čaro a množstvo napínavých scén (scéna na streche budovy mi takmer rozorvala nervy). Wagner zahral svojho milého, prívetivého a zároveň odpudivého psychopata s mikroskopickou presnosťou a hlavne od jeho výkonu sa odrážal celý príbeh. Skvelá práca s kamerou dohnala film v niektorých scénach takmer k horrorovému žánru, čo filmu len pridalo na atmosfére. Škoda, že námet je dnes už tak obohraný, že ma nemohol nakopnúť a nadchnúť viac. 75%.(16.2.2009)

Kdyby tenhle snímek byl natočen ještě na černobílý materiál, tak si myslím, že má mnohem lepší efekt, než jaký na mě měl v barvě. I tak je ale příběh dobrý a má docela dobré zvraty, kdy ten závěrečný se celkem povedl. Celkově ale příběh stojí na celkem silných základech, a tak se daří budovat i atmosféru, která ale nejde do extrému.(26.7.2016)