7 gwanggu

V Sektoru 7, v podmořském ropném nalezišti, které se nachází jižně od ostrova Jeju, pracuje Hae-jun jako správce technického vybavení ropné lodi jménem Eclipse. Kapitán Eclipse Jeong-man je bývalý kolega Hae-junina otce. Jeho prací je mimo jiné i výcvik nováčků. Po 3 týdnech příprav vezme Hae-jun nového pracovníka pod vodu. Nováčkovi však selže výstroj a utopí se. Krátce poté začnou jeden po druhém umírat další členové posádky a jejich těla jsou nepochopitelně zohavena. Několik málo přeživších zjistí, že vraždy nejsou dílem člověka. Jakési záhadné stvoření infiltrovalo loď skrz vrtné trubky a začalo lovit posádku. Pro Hae-jun a její kolegy boj o život právě začíná. (balone)

verbal odpad!

Do dneška jsem si myslel, že větší kardinální peachovina, než korejská romantická komedie snad už ani nemůže existovat. A ejhle! Korejská neromantická komedie mě naprosto vyvedla z omylu. No, co vám budu povídat! Z temných mořských hlubin vyleze bezxichtý, nezničitelný prasomrož s vystřelovacím jazykem a s vervou se na ropné plošině pustí do smečky makaků, jejichž behaviorální studie by končila zoufalým konstatováním naprostého kokotismu a zostuzením celého řádu primátů. Tak nám opičky zdrhaj, prasomrož je požírá a příznivci Animal planet se dočkají sta nekonečných minut krystalické kim-chi zábavy a užijí si spoustu lekrace. Asi jako na pohřbu Kim Čong-ila. ()

J*A*S*M

Přerostlý obrvený nádor likviduje posádku ropné plošiny. Toť k ději. Já jsem se na ten film docela dost těšil, monster horory mám rád, ale tohle fakt nešlo. Zaprvé to vypadá vizuálně úplně strašně špatně (závod na motorkách je jak z deset let starý videohry), opravdu nemůžu pochopit, proč se někdo neustále snaží natočit něco, na co se mu očividně nedostává peněz - kdyby se z toho navíc udělal levnej komorní horor, byl by výsledek stokrát lepší. Ale to je ten nejmenší problém. Na jednu stranu by chtěl Sector 7 být zábavným západním béčkem, na stranu druhou je pořád příliš východně divný. To, co tam ty postavy občas dělají, se fakt nedá chápat. A natočený to taky neni nijak extra. PS: V tom filmu je imho víc zpomalovaček než v libovolné Snyderovce. Ani jedna nepůsobí cool, drtivá většina působí směšně. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $18,617,000▐ absolútny prešľap, ktorý nevie čo chce divákovi skutočne dať, prvá uvoľnená polovica filmu sa snaží byť odľahčená a priateľská k divákovi, potom v tej druhej polovici to chce z ničoho nabehnúť na mierne drama, pretavujúce sa v napätie a záver chce byť akčnou pastvou, takže v konečnom výsledku len zbytočná béčková otravnosť súperiaca s tým najotravnejším čo dokážu tvoriť na béčkovom poli v USA /20%/ ()

LIVINGDEAD

Přiznám se, že, že asiatické filmy nesnáším. Kupodivu, tento byl opravdu dobře natočen. Posledních 20 minut bylo parádních a nestvůra byla graficky vytvořena na velmi dobré úrovni. ()

ricci.s

Na toto som sa celkom tešil, ale výsledok dopadol ako to už býva sklamaním. Čo to vlastne bolo, paródia? Nemám zmysel pre primitívny ázijský humor, a najviac mi lezú na nervy ukričaní, afektovaní herci. Rozbeh bol pomalý a čisto komediálny, takže celá prvá polovica bola jedným slovom strašná. Potom sa na scéne konečne objavila digitálna príšerka a už to bolo o čosi lepšie. Škoda len, že sa to nebralo aspoň trochu vážnejšie. Vlastne je to podobný "vtipný" prípad ako Chawu, akurát v inom prostredí a s inou obludou, takže ak sa vám páčil ten, myslím že to môžete skúsiť. ()

tombac

Proti The Host výrazný posun k čisté žánrovce západního střihu, přičemž si film uchovává znatelnou korejskou patinu (humor). Blbý je akorát, sympaticky připomíná osmdesátková a devadesátková sci-fi horrorová béčka, gradaci má ve finále slušnou a úroveň CGI vzhledem k nijak horentnímu rozpočtu (na západní poměry) ujde. Kromě zbytečné humorné postavy může pro fanouška monster horrorů znamenat problém minimum brutality. Sector 7 je natočen tak, aby u něj mohl v kině chroupat popcorn i korejský puberťák. 7/10 ()

Dellamorte

Režisér sa očividne posnažil navýšiť kórejskému dorastu filmové sebavedomie v tom , ako vlastne domácky (pre)fabrikát na " monster movie " v ich domovine napreduje. V podobných snímkoch sa vŕtna plošina tak často nevyskytuje a svoj vydarený !!! CGI " maskot " upol práve tam.Verím , že Moja spokojnosť sa vyrovnala tej kórejskej , pretože v tomto prípade na bručanie niet dôvodu. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný sci-fi horor z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o posádke ropnej plošiny, ktorá musí čeliť útoku neznámeho tvora z hlbín. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak cítim skôr sklamanie. Po rozbehovej polhodine, ktorá dobre zoznámi so všetkými dôležitými postavami sa dej pomaly začne venovať tomu hlavnému, keď sa už objaví tvor, tak sa už stále niečo deje a kým je ešte na scéne väčšina posádky, tak je to slušná zábava, ale problém mám s neuveriteľne naťahovaným finále, ktoré síce má niekoľko slušných scén, ale filmu zbytočne uberá. Mrzí ma, že tento film sa prakticky vôbec nesnaží pôsobiť ako horor. Miesto postupného budovania atmosféry, napínavých scén a skôr len naznačovania toho, čo na postavy čaká sa tvorcovia rozhodli skôr pre čo najviac cool naháňačku, v ktorej tvora vidno v dlhých záberoch celého takmer už od začiatku jeho pôsobenia v deji, pričom scény s ním sú plné spomaľovačiek a cool momentov, v ktorých sa postavy správajú až extrémne hrdinsky. Samozrejme rešpektujem smer, ktorí si tvorcovia vybrali, nemôžem ich skritizovať za absenciu niečoho, čo sa filmu ani trochu nesnažili dať, ale osobne by som predsa len uvítal práve to hororové pojatie. Herecké obsadenie je celkom dobré, výborná Ha Ji-won, no táto úloha jej nesadla až tak dobre, ako jej bežné postavy, k tomu charizmatický An Seong-gi, ale s nikým v rámci tohto typu filmu nemám výraznejší problém, či už s normálnymi alebo vtipnejšími postavami. Réžia je len priemerná, aj z potenciálu cool naháňačky mohla určite vyťažiť viac, ale sklamaný nie som a ani technická stránka nie je zlá, prostredie je zaujímavé, mnohé triky tiež a aj napriek mnohým umelo pôsobiacim scénam kvôli zadnej projekcii mám z vizuálnej stránky skôr dobrý pocit. Škoda tej poslednej polhodiny, možno by som dal aj lepšie hodnotenie aj napriek tomu, že sa tvorcovia rozhodli pre niečo iné, ako som chcel, ale aj tak nie som výraznejšie sklamaný a aspoň čiastočne som si napravil chuť po hroznom Vec: Počiatok. 62% ()

molotov

Béčko, které se ze všech sil snaží, aby neunudilo k smrti, a k tomu využívá hlavně přehrávající herce, pitomosti ve scénáři a celkem slušné triky. ()

Campbell

U tohohle filmu jsem se bavil asi tak stejně jako u Hosta, takže mi nějak nejde přes pysky to hodnocení. Nicméně film je pravda tupej ale aspoň jsem se bavil, díky bohu že tu nebylo tolik vokecávaček jako u zmiňovaného Hosta. Nejvíc mě tu štvaly postavy, snad kromě strýčka kterej jako jedinej měl koule, ostatní mi přišly buďto moc uječený nebo až moc drsní, hlavně hlavní hrdinka(na takovouhle postavu nejsi v Resident evilu náno). Efekty mi přišly poměrně na úrovni, a samotný monstrum nebylo nejhorší, pravda mohlo vypadat lépe ale šlo to. Škoda že jsem to neviděl v 3D některé momenty vypadaly dobře. ()

ainny

Njn, průměrná klasika na korejský způsob. Ničím nenadchne, ale v podstatě ani neurazí, protože existují spousty podobných a mnohem horších filmů, které jsem ani nedokoukala do konce. Tenhle jo. Velkou zásluhu na tom má i skvělá Ha Ji-von, která se pro role drsňaček snad narodila. Už kvůli ní stojí za to, se na film kouknout. ()

Chrustyn

Nápad na monster horor z prostředí ropné věže se zdál lákavým a pořádný monster horor jsem neviděl ani nepamatuji, bohužel výsledek je horší než by se mohlo zdát. Ve filmu nefunguje nic, čím by diváka zaujal. Příšerní herci, nepovedená akce, mizerné triky a nulové napětí. Mohlo to být fajnové béčko, ale nemá cenu s filmem ztrácet čas. ()

heyda

Úplně pohodový béčko, trochu zábavný, trochu napínavý, ale rozhodně nenudící. Úžasné prostředí ropné plošiny, krásná Ji-won Ha, fajn kamera, dobrá hudba a nezničitelný slizký zabiják. Některé efekty stojí za starou bačkoru, ale čert to vem. Byla to taková hodně levná verze Vetřelce v bláznivém korejském podání :-D, ale moje očekávání bylo na nule, takže proč ne. Za mě 3 hvězdy :) ()

Nettrass

7 gwanggů ??? To bude jihokorejsky nejspíš 7 pacientů. 7 pacientů se kterými se rozhodli natočit tenhle ten film...Opravdu mi jako ,,pacienti,, připadali. Ty 2* jsou za tu nezničitelnou obludu. ()

jonyyy

V hlavní roli nasraná, pěkně odolná, asijská mrcha s velmi sebezničujícími sklony. K tomu prostředí ropné plošiny = slušná a efektvní jednorázová zábava. 65% ()

ARI50

Suprový akční hororek hodně mně překvapil příjemným prostředím výbornou kamerou a úžasným zmutovaným frajerem byl výborný sice ke konci po upáleni a par umláceni už s něho krása opadala a pecka prostě škoda že k 5 hvezdičkám a k dokonalosti trošec scházelo. ()

Lacike

Mam rovnaky nazor ako J*A*S*M*. Postavy sa spravaju neskutocne debilne, prisera je k smiechu ci uz spracovanim, tak schopnostami, napätie nulove a tie mizerne pocitacove triky ktorymi su spracovane vsetky exterierove sceny ma neskutocne iritovali. Ked na nieco nemam peniaze, tak to snad netocim. 3/10. ()

corpsy

Nevýrazný monster film, v ktorom si to kórejská Ripleyová rozdáva s prerastenou morskou petrolejkou. A mínus rozhodne aj za nevydarené vizuálne efekty. ()

Astaroth12

Začalo to tak že potápač na morskom dne videl neznáme objekty a potom tam začalo zemetrasenie.Chovanie postáv bolo také na aké som zvyknutý u Ázijských filmoch a to čistým primitivizmom.Pozerať sa na kokota ktorý strieľa do tanierov alebo sa naháňajú na motorkách,tento film bol zaplnený totálne nezáživnými scénami,lebo mohli byť využité aj dramatickejšie.Keď začalo zabíjať to monštrum konečne to nadobudlo aj hororové prvky.To monštrum bolo ako ohyzdný slimák-škaredé a nezáživné.Nudná záležitosť z primitívnymi chovaniami postáv.Žiadny zázrak sa nekoná ale má to svoju úroveň čo sa týka navodenia atmosféry.Ten finálny boj bol akčný ale hlavne zábavný,lebo to monštrum bolo skoro nezničiteľné aj keď snaha ho zabiť tam bola veľká.Ale už celkový zmetený dojem to nezachránilo. ()

ledzepfan

jednoduchá pitomost, která přepisuje definici pro "nesmrtelné monstrum".....Na bezbolestné zaplácnutí hodiny a půl ideální... ()