poster

Children of God

Drama

Bahamy, 2010, 104 min

Režie:

Kareem Mortimer

Scénář:

Kareem Mortimer

Kamera:

Ian Bloom

Střih:

Maria Cataldo
(další profese)
 • Malarkey
  ***

  Bahamy se poměrně obstojně popraly s gay tématikou. Ono se totiž nejedná jen o docela slušně zahrané drama, ale objeví se v něm i řada docela pěkných filmařských záběrů, kterým dost dopomáhají právě samotné Bahamy. Na první setkání s tamním filmařským uměním to docela ujde. Je vidět, že ortodoxní víra je stejně nebezpečná na celém světě.(24.11.2018)

 • evulienka3
  ****

  Neviem prečo som tento film tak dlho obchádzala. Dnes už viem, že to bola chyba a som rada, že som ju napravila. Veľmi pekný film nielen o homosexualite, ale hlavne o nás ľuďoch. Najzaujímavejšie bolo totiž sledovať stret dvoch rôznych chápaní a prezentácií viery. Ten jeden je nenávistný, žiaľ prevažujúci (God Loves Uganda). Ten druhý, ktorý šíri lásku a porozumenie je v uzadí. Agresívne odsudzovanie a odmietanie potom vedú presne k situáciám, ktorými sa tento film končí. Skutočne kvalitne spracovaný, hutný príbeh bez slabých miest potvrdzuje, že dobrý film sa dá natočiť aj za málo peňazí, ak je v ňom um a srdce.(8.4.2015)

 • j.anek
  ****

  Příběh tří lidí, kteří žijí v notně homofobním prostředí. Lena, konzervativní manželka pastora, tohle prostředí pomáhá tvořit. Ale možná je tak trochu obětí okolností. Romeo, pohledný mladý černoch, skrývá svou homosexualitu kvůli matce. Jonny, sympatický bílý umělec, také bojuje se svou homosexualitou, ale docela jinak. Je malíř a nerozumí si. Debut Kareem Mortimera je o hledání sebe sama, o pokrytectví, hrubosti, omezenosti, odvaze… Je to moc dobrý film. Nenápadný. Bez zbytečných efektů.(5.7.2011)

 • Adiemus
  *****

  Propastný kontrast mezi krásnou přírodou a tím, jak se lidi zbytečně užírají, chtějí kontrolovat život ostatních a podněcují nenávist. Jo, taky to zní jako propagandistické klišé, ale nemůžu si pomoct: postava rádobykazatele, který sám káže vodu a pije víno a dělá to jen proto, aby lidi měli proti čemu brojit (napřed proti homosexualitě, pak proti násilí - o které se mimochodem sám částečně přičinil) mě patřičně znechutila. Ale falešní proroci nejsou jen na Bahamách.(30.10.2012)

 • Aluska88
  ****

  Když jsem ve filmu poprvé uviděla Johnnyho Fera, říkala jsem si, že to je přece ten týpek, co hrál v Izraelském gay filmu Out of the Dark. Postupem času, co jsem se na něj kochala pohledem, on je opravdu krásný:), jsem si byla téměř jista, že to prostě musí být on. Zároveň mi připomínal Joe Andersona. Jaké překvapení potom bylo, když jsem zjistila, že to není on. Ta podoba je neuvěřitelná:) Zajímavý snímek odehrávající se v prostředí, filmařsky mně zcela neznámému. Idylické prostředí na dovolenou, krásné pláže, slunce, odpočinek. Ale i toto místo má své zápory. Tím jsou místní náboženští puritáni, kteří homosexualitu odmítají a strašně rádi kázají o všech těch věcech, co jsou a nejsou správné. Škoda toho konce, zrovna tomuto klukovi bych přála jeho zasloužené štěstí.(6.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace