Nigella Lawson - Vaříme na Vánoce

(pořad)
  • Česko S Nigellou ve vánoční kuchyni (více)
Reality-TV
Velká Británie, 2006, 149 min

Slavná „britská královna“ domácího vaření nám tentokrát předvede, jak prožít Vánoce v klidu a bez stresu. Co a jak připravit, aby nás nezaskočili nečekaní hosté během nejkrásnějších svátků v roce. Seznámíme se s nápaditými recepty míchaných nápojů. Pustíme se s nadšením do vaření polévek, omáček, štědrovečerní hostiny nebo do pečení sladkých pamlsků. Zkrátka, jak si dopřát v kuchyni atmosféru zimních radostí… (oficiální text distributora)

chrispe

Téměř každý rok mi v létě hrábne a já prostě zatoužím po vánocích s Nigellou. Nigella mě tady prostě dokáže hodit do klidu. :D Jako kuchařka nic nedémonizuje. Peče s bílým cukrem a k bujónu si pomáhá granulemi, s estetikou si moc hlavu nemáme, sází na sympatickou ledabylost. Prostě žádný tlaky. Přiznávám, že občas se mi nechce věřit, že je nějaký recept fakt dobrý (protože mi přijde, že se v ní podezřele obtiskuje naše Jak pejsek s kočičkou vařili dort), ale to člověk nezjistí, dokud nezkusí, že. Každopádně se mi na ni hezky dívá, na většinu slaných receptů chuť mám a když se mi podaří si tento pořad pustit i na podzim nebo před vánoci,  krásně naladí na svátky.  :D ()