Vysoká hra (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2011, 50 min

Adam Rezek
  • RedHot

Ležím takhle doma marod a říkám si, proč se nepodívat na Vysokou hru. Obeznámím se s novým herním principem a jistě sám sebe opět utvrdím v tom, jak jsem chytrý. Nu dobrá. Jsme v psychoticky blikajícím studiu, moderátor nás několikrát za kolo ujistí, že stále sledujeme Vysokou hru, diváci mu nadšeně zatleskají, jak dobře to zvládl podat a soutěžící nervózně podupávají, sedíce v nepohodlném křesílku a napjatě pozorujíce ty cifry, které za chvíli mohou být jejich. Ovšem nezdaněné. Sice se občas zdá, že soutěžící postrádají i to nejzákladnější vzdělání a menší problém by s otázkami měl i cvičený orangutan, ale hra je vymyšlená zajímavě a většinou se televizi podaří si celou částku uhájit. Hurá.(13.5.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Mám rád vědomostní soutěže, ale Šiškou krátce uváděná Vysoká hra mne nijak zvlášť neuchvátila. Hodně to přičítám prapodivnému výběru soutěžících, kteří evidentně již na základní škole často chyběli ve výuce a patrně neměli nejmenší tušení, kterak se uvádějí mozkové buňky do provozu. Uznávám, že se mi to z vyhřátého křesla snadno kritizuje, ale na nejednu špatně zodpovězenou otázku by správně odpověděla i moje šestka vpravo nahoře, kdyby to mělo zabránit jejímu styku s vrtačkou.(7.1.2016)

Zajímavá vědomostní soutěž která však normálnímu milionáři nesahá ani po kotníky.Kvalita soutěže se trošku zlepšila když původní částka byla zvetšena na 5 000 000 korun.Stejně si myslím že abysme se dočkali v této soutěži nějaké milionové výhry museli by být původní částka minimálně 10 000 000 korun.Slabší 3 hvězdy.(26.6.2012)

Těch pár jedinců nade mnou (pode mnou?) má pravdu. Žádná sláva to není, ale konečně nějaká vědomostní soutěž po všech těch debilních reality show a a podobných žvástech ( = jedna bonusová hvězdička navíc). Soutěžní systém je více než originální a zamlouvá se mi. Šiška průměrný, studio průměrné, samozřejmě spousta natahování (aby těch peněz moc nerozdali, že) a zbytečných "čarovných" formulek ("takže budeme dělit?" - "ano" - "budeme dělit!"), přes to přese všechno je to podle mého poměrně dost koukatelné. Hlavně pro někoho, kdo se rád něco nového dozví (tetris bych fakt na Sověty netipoval)... 70%(28.2.2011)

• mira007

Dávám odpad za to, že při srovnání se slovenskou verzí Riskni milion se ta česká jeví jako hrozně česky " připosraná" . Začít milionem korun ( což pak zvedli na pět milionů ) , tak soutěžící vyhraje něco na mariáš. Na Slovensku začínají s milionem eur ( skoro třicetkrát větší částka!!!!!) To na ČT nevědí, co to je matematika a pravděpodobnost? Nebo počítají s ázetkvízovými soutěžícími, kteří jdou za hezkou knihou?(24.2.2019)

• Petr Šiška

• - Konkurz přilákal úctyhodných 500 zájemců. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jednotlivé díly první série Vysoké hry se natáčely 100 hodin, načež dalších 84 se stříhalo a upravovalo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Celkově se připravilo 400 soutěžních otázek napříč širokým spektrem témat, od vědy až po kulturu. Cílem odborníků při tvorbě otázek nebylo jen potrápit soutěžící, ale také pobavit diváky. (Zdroj: ČSFD.cz)