poster

Vysoká hra (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2011, 50 min

Režie:

Adam Rezek
 • pegtr
  ***

  Zajímavá vědomostní soutěž která však normálnímu milionáři nesahá ani po kotníky.Kvalita soutěže se trošku zlepšila když původní částka byla zvetšena na 5 000 000 korun.Stejně si myslím že abysme se dočkali v této soutěži nějaké milionové výhry museli by být původní částka minimálně 10 000 000 korun.Slabší 3 hvězdy.(26.6.2012)

 • Faroookh
  ***

  Jak již bylo zmíněno, 17. hodina není hlavní vysílací čas, tedy i na AZ kvíz jako vědomostní soutěž se poněkud zapomíná, proto Vysoká hra stojí za povšimnutí. Systém vkládání peněz a množství možností u jednotlivých otázek... 7 témat, každé musíte zodpovědět... tolik kombinací, že nevíte, kde začít. Klad? nebo zápor? Zbytek je na soutěžících.(6.4.2011)

 • mira007
  odpad!

  Dávám odpad za to, že při srovnání se slovenskou verzí Riskni milion se ta česká jeví jako hrozně česky " připosraná" . Začít milionem korun ( což pak zvedli na pět milionů ) , tak soutěžící vyhraje něco na mariáš. Na Slovensku začínají s milionem eur ( skoro třicetkrát větší částka!!!!!) To na ČT nevědí, co to je matematika a pravděpodobnost? Nebo počítají s ázetkvízovými soutěžícími, kteří jdou za hezkou knihou?(24.2.2019)

 • Amarok
  ****

  Vysoká hra je zřejmě již minulostí, a přestože se ani zdaleka nejednalo o dokonalou soutěž, myslím, že je jí škoda. Už jen proto, že pořadů tohoto typu je na TV obrazovkách dnes tak málo (snad už zbývá jen osiřelý AZ-kvíz). Největším problémem této hry byly bezpochyby příliš těžké otázky, na něž skutečně mohl znát odpověď jen specialista v daném oboru, a možná ani on ne. Důvod je zřejmý - kdyby měla ČT každý týden vyplácet soutěžícím miliony, brzy by musela vyhlásit bankrot. Paradoxně si tedy vítězové (tedy ti, kterým se podařilo proplout všemi sedmi otázkami) často odnášeli méně než pokořitelé AZ-kvízu. Moderátor pořadu odváděl solidní výkon, ač některé jeho poznámky vyzněly poněkud trapně a místy až hrubě. Ve chvílích, kdy si soutěžící s nějakou otázkou lámal hlavu až moc dlouho, pořad tak trochu ztrácel dech a neustále přerozdělování vsazených částek působilo zmatečně. Menší problém byl i s gradací napětí - čím déle hráli, tím méně peněz soutěžící měli. Mnohdy se jim sice podařilo doklopýtat až k poslední otázce, ale většinou s tak nízkou částkou, že to diváky nejspíše již příliš nezajímalo. Suma sumárum se ale jednalo o kvalitní pořad, zástupce vědomostních soutěží, jež na našich obrazovkách představují kriticky ohrožený druh.(30.7.2011)

 • packa

  Redaktor serveru novinky.cz ve své kritice píše - "...Navíc čtvrteční pořad působil dojmem, že ČT nechce, aby kdokoliv cokoliv vyhrál, protože otázky jsou už od začátku extrémně těžké. Kdo v této zemi zná názvy Dvořákových symfonií ve správném pořadí? Ředitel Pražského jara?...". Má pravdu předsedo, otázky jsou na zábavný soutěžní pořad opravdu velice těžké. Snad až na jednu - "kolikáté symfonii Antonína Dvořáka říkáme Anglická?" Předpokládám, že i malé dítě ví, že se jedná o 8. symfonii, G Dur, op.88. :-)(11.2.2011)

 • Petr Šiška

 • - Celkově se připravilo 400 soutěžních otázek napříč širokým spektrem témat, od vědy až po kulturu. Cílem odborníků při tvorbě otázek nebylo jen potrápit soutěžící, ale také pobavit diváky.

 • - Stavba studia, v němž soutěžící hrají o milion korun, trvala celé dva měsíce.

 • - Na osvětlení bylo užito na 300 metrů LED pásků a 150 metrů LED neonových světel.