poster

Pět let na Marsu (TV film)

 • USA

  Five Years on Mars

Dokumentární

USA, 2008, 50 min

 • Attta
  **

  Zajimavé téma zrujnované idiotama z NASA. Jsem alergický na polopravdy a domněnky a tenhle dokument je toho naneštěstí prolezlý všemi kouty! Jestli na tomto dokumentu je něco zajimavé tak jen to, jak dokážou upoutat na ty své polopravdy naivního diváka. USA prostě prostě na tyhle témata nebrat obvzláště pak NASA, která lže snad o každém kroku, který snad pro lidstvo "udělala".(10.9.2012)

 • PEZ
  *****

  Fantasticky dokument! Dokumentuje skutocnu genialitu ludstva, resp. schopnosti dat dokopy team ludi, ktori dokazu vytvorit a uskutocnit nieco tak genialne ako prenos dvoch sond az na Mars, kde ich dokonca dokazu ovladat, napriek tomu, ze prenos informacii zo Zeme na Mars trva 20 minut. Povodny plan pocital s 3 mesiacmi fungovania, na obrovske prekvapenie, sondy plnia svoju misiu aj po vyse siestich rokoch! Za ten cas musel operacny team riesit nie jeden problem, niekedy uz vyzeralo, ze je po misii. Sondy boli stavane na dojazd maximalne 600 metrov, ale obidve presli uz niekolko kilometrov. Spirit napokon uviazol ale Opportunity stale pokracuje dalej a to ma za sebou uz viac ako 20 kilometrov!! WALL-E si ma ziskal, ale k tymto dvom masinkam pocitujem velky obdiv a ku koncu filmu som mal pocit, ze to nie su stroje ale bytosti. :) Odporucam vidiet. PS: Vhodne aj pre geologov, kedze sa tam skratkovite spomina aj rozbor skal a hornin, ktore sondy preskumali.(4.2.2011)

 • loki5
  ***

  Dokument o tom jak strašně primitivní je naše technika pro zkoumání vesmíru. A také o tom jak málo skutečně víme o Marsu a jeho povrchu. Trochu mi přijde naivní odvozovat vlastnosti celé planety podle těch několika ujetých kilometrů na povrchu (nepamatuji si kolik to dohromady vůbec bylo). Také mi přišlo hodně divné celé intermezzo o hledání vody. Je velmi pravděpodobné že na Marsu voda je nebo byla. Ale dělat z toho nějaké závěry o existenci života mi přijde naprosto mimo mísu. Trochu mi to připomíná dokument o tom jak si partička hraje s dálkově ovládaným autíčkem.(10.9.2012)

 • Pitrsss
  ***

  Hovní krůček pro robota a ještě menší krůček pro lidstvo. Ne, vážně jsem viděl desítky lepších a hlavně zajímavějších vesmírných dokumentů.(7.7.2011)

 • Paity
  ****

  Parádní podívaná pro všechny vesmírné nadšence. Tedy pro nás, kdo touží spatřit na Marsu jednou lidskou posádku.(3.7.2013)

 • - NASA definitivně odepsala marsovské vozítko Spirit 25. 5. 2011. Spirit na Mars přistál počátkem roku 2004, v květnu roku 2009 uvízl v písku a všechny pokusy NASA o jeho vysvobození selhaly. (Ehax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace