Prevzaté predstavenie z Radošinského naivného divadla. Ján Melkovič tu stvárnil postavu hudobného skladateľa Jána Petroviča-seba. Túto výnimočnú hru pre neho ako dar napísal Stanislav Štepka k 50. narodeninám. (RTVS)

PTuranyi

Skvelá divadelná hra RND plná jemnej hryzavej irónie na účet socializmu, triedneho pôvodu a rôznych iných nerestí režimu, všeobecne pretvárke a prezliekaniu kabátov. Nosným je autobiografický príbeh hudobníka alkoholika Petroviča/Melkoviča. Dej zaplňuje množstvo postavičiek, karikujúcich funkcionárov, pasákov a zľudovených vtipov. Ráčkujúci funkcionár. Čombe dočombal, teraz čombe Lumumba. To ja nie, to tie ku.vy na výboe. To sa mi podailo, to poviem večer na výboe. 90% ()

Autogram

Nedokážem zdieľať tunajšie všeobecné nadšenie, ale tá exkurzia do nedávnej histórie mala niečo do seba. Tradične výborný Štepka, ale aj Zuzana Mauréry v speve aj tanci. ()

peteriko

Štepka napísal obrovské množstvo skvelých hier a táto je niečím výnimočná. Možno je to aj vďaka Melkovičovi, ktorý si svoju úlohu z chuti zahral alebo je to vďaka skvelým hláškam, ktorých je na jednu hru neskutočne veľa. ()

d-fens

prerod totality na demokraciu v slovenských reáliách - "Óda" na oportunistov, a nešťastníkov, ktorí takými nevedia a nechcú byť... veľmi vtipné a trpké zároveň ()