Úžasná zvířata (TV seriál)

• Česko

Zvířata v divočině

• Česko

Zázraky planety Země

Animals & Wildlife: Wonderful World

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 50x20 min

Tohle je hezký dokument, dvacetiminutovka složená z momentek (nejen) za života zvířat, která žijí na naší planetě - kráse, jíž si sami ničíme. Osobně si myslím, že kdyby krátké úryvky podobné medailonkům z pořadu dávali někdy místo reklam, určitě by to bylo lepší.(18.3.2018)

S giovanniho komentářem naprosto souhlasím, nicméně pořad Úžasná zvířata, který nyní vysílá stanice Prima Zoom je zde špatně označen, a to jak popisem, tak počtem a délkou jednotlivých dílů, rokem vydání i zemí původu... Vše uvedu na pravou míru: USA, 2008, 3x55 min - "Seznamte se s více než 170 divokými zvířaty z různých koutů světa. Zjistíte, jak dokážou přežít v extrémních podmínkách, jak nasazují životy v zájmu další generace a jak ohromující jsou jejich schopnosti. Poznáte pozoruhodný lovecký talent velryb, ještěrky běhající po vodě, žáby, které přežijí tříměsíční zmrazení, i motýly podnikající tisícikilometrové cesty. Seriál vás znovu utvrdí, že zvířata jsou úžasná."(5.4.2013)

Dokument o přírodě a opět velmi kvalitní s fůrou nových informací. Koho by například napadlo, že nejúspornější letec na dlouhé vzdálenosti je pavouk nebýt tohoto dokumentárního seriálu? Záběry jsou velmi poutavé z různých končin světa a je to další ukázka toho jak je příroda schopná využít všeho, aby zvířata mohla žít opravdu kdekoliv. 5z5(23.3.2013)