Nechápu, jak to dokáže

I Don't Know How She Does It

Nechápem, ako to dokáže

Komedie

USA, 2011, 89 min

Ač nejsem vůbec příznivcem takovýchto komedií, a hlavní herečku alias pipku ze Sexu ve městě nemůžu vystát. Tento film mi zase tak úplně špatný nepřišel, oproti jiným rodinným blbinám, tu na portálu poměrně oceňovaných, bych to jako takový propadák neviděl. Vizuální animace, zastavování děje a vstupy do obrazů, zde vyšlo jako pozitivní doplňující prvek celkem jasně nalajnovaného příběhu. Jen by příběh mohl být zasažen spíše do civilnějšího a chudšího prostředí. Shrnuto tedy, žádné veledílo se nekoná, ale koukatelné to je.(30.3.2012)

Už od začátku mi bylo jasné, že myšlenka a celej film bude takovej průměr. Ano do kina se to moc nehodí, je to takové TV dílo. Více-méně se tam nic moc nestalo a většina vtipů byla posbíraná z ostatních romantických komedií. Ale nebylo to vyloženě špatný. Bavilo mě to, ale klidně to mohlo dojít k nějákému extrémnímu závěru. Přece jen ...manželka co začne cítit něco ke svému šéfovi, ale ani mu během filmu nedá pusu, jen si to ke konci vyříkají a společně zatrhnou před zkázou ...to není námět do kina. Další problém je v SJP. Nebo takhle, ona není problém ale prostě vzhledem k jejím rolím už prostě nemůžu uvěřit, že právě ona je matka s velkým "M" co dá přednost dítěti před kariérou. Jo a taky sem dost nepochopil to jakési "interview" jednotlivých postav, které nebylo moc vtipné, ikdyž se o to vždycky tak urputně snažilo. Ale nenudilo to, SJP mám docela rád, ikdyž v trochu jiných rolích a i vedlejší postavy, které možná nebyly nejlépe využity mě docela baví (Jessica szohr, Busy Philipps).(25.11.2011)

• Radiq

No sory, ale fakt shit. Připadalo mi to, jak kdyby scénář napsala S. J. Parker, která se inspirovala těma pizdama ze Sexu ve městě. Prostě ženská uplně na piču, to znamená, že né na kokot, ale na piču. Byl to New York nebo Boston, ona je kráva asi uplně všude. Nudná slátanina bez zajímavýho děje, na kterou jsem se dival jenom proto, že sem si myslel, že to bude bavit mou přítelkyni... a ani ona z toho asi nebyla nadšená. Američtí fakani (rozmazlení), americké pipky (naivní až blbé) a američtí lidé (všichni idioti)...(11.8.2012)

• rigby

Úchvatný film, který bych bez přemýšlení nominoval na Oscara. Nádherná Sarah Jessica předvádí nepředstavitelný herecký koncert, ze kterého se musí každý posadit okamžitě na zadek. Bezkonkurenční, jedinečné...! Jen myslím, že na role matek začíná být stará a měla by přemýšlet spíše o babičkách. A na okouzlující milenky zapomenout úplně, protože už teď nemůže být trapnější. Navíc nelogický vysoustruhovaný pseudopříběh s unylým happyendem pro otrlé dokonale uspává. Tahle "herečka" byla vždycky ztracená. Je mi jedno s kým spí, ale tato osoba by se ve filmech objevovat neměla.(3.1.2012)

• cukorek

Telo a svaly má ako Pepek námorník, takto znela jedna z ironických poznámok Kate (Jessica Parker) na neobľúbenú, konkurenčnú ženu v domácnosti, ktorá sa venovala pilatesu a malá lepšiu postavu Janine (Sarah Shahi). Úvod nabral celkom slušné otáčky a spád, ale neskôr sa to obrátilo na rozbor fungovania mozgu v Katinej hlave a jej voľbou za kariérou. Jessica Parker ako vždy podala priemerný výkon a zavesenie Pierce Brosnana spolu s ňou na spoločný vešiak, nebolo nič strhujúce čo by film pozdvihlo a okorenilo. Možno ak by bola zobrazená vzájomná rivalita medzi ženami z úvodu, tak by to prinieslo viac komických udalostí, namiesto toho však prišiel malý romantický kúsok v podobe zaľúbenia Jacka do Kate. Takže producenti len z malej časti splnili čo som očakával za čo si nezaslúžia odomňa viac ako 30%.(6.4.2012)

• - Na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka byla za svůj výkon nominována Sarah Jessica Parker. (('Butcher'))

• - Sarah Jessica Parker a Pierce Brosnan si společně zahráli ji ve filmu Mars útočí! (1996). (beyli)

• - Film, který Kate (Sarah Jessica Parker) a Richard (Greg Kinnear) sledují v televizi, je Jeho dívka Pátek (1940). (Elyssea)