poster

Růže pro Algernon (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Česko, 2006

Režie:

Jakub Špalek

Zvuk:

Josef Hubka
(další profese)

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (8)

 • triatlet
  *****

  Kdysi (rok 2006?) v jihlavském divadle Na Kopečku jsem viděl živé představení a poprvé jsem tleskal ve stoje. Obdivuhodný výkon Honzy Potměšila. Špalkova adaptace (http://www.youtube.com/watch?v=xqmu-uUvBQk) výborně vystihuje podstatu příběhu. Filmové zpracování: Charly.(1.3.2011)

 • xargos
  *****

  Růže pro Algernon jsem dříve četl a pak teprve viděl ve filmovém zpracování a nakonec jako divadelní představení. Všechna tři zpracování jednoho tématu jsou dokladem toho, že ta největší dobrodružství může člověk zažít i sám v sobě... Krásný, místy radostný, místy smutný příběh, naplněný nadějí v lepší budoucnost i návratem do "blahoslavennosti chudých duchem". Hodnota člověka a jeho života není daná společností, ale jeho vnitřním pocitem. Jako bych od té doby s růží v rukou hledal, kde leží Algernon...(28.4.2012)

 • Hyger
  *****

  Byl to zvláštní pocit, když jsem se se školou účastnil tohoto představení v novojičínském Beskydském divadle a musel pozorovat, jak Jan Potměšil slovy "Mohli byste držet hubu" umírňuje bandu hlasitě se bavících primitivů v zadních řadách. Za to má mé uznání, stejně jako za skvělý výkon.(25.6.2011)

 • Valkyria
  *****

  Knížka je dokonalá... A divadelní představení s Janem Potměšilem je prostě bezeslov! Dojemné... úžasné... 100%(4.3.2011)

 • tutulinka
  ****

  Keby som to mala hodnotiť z pohľadu predlohy, dala by som 5*, keby z pohľadu spracovania, tak 3*. Hlavná postava mi príliš nesadla, ale asi skôr preto, že keď som tú knihu čítala, tvorila sa mi v hlave úplne iná predstava, než som potom videla na javisku. Zvalím teda celkový dojem horší než očakávania na seba a nechám za 4.(11.5.2012)

 • heraklas
  *****

  mě osobně to velice dojalo. Když představení končilo, všichni vstávali a tleskali. To vypovídá o všem. Velice pěkné herecké výkony. Mám kamaráda s mentální retardací a chová se velice podobně - opravdu dobrý herecký výkon(8.11.2011)

 • Sekyra
  *****

  Na tomhle představení jsem byla v Brně před pár lety v Divadle Bolka Polívky. I již v tak malém divadle nás bylo pět a půl, ale po skončení celé divadlo asi 15 minut stálo a horlivě tleskalo. Za takový potlesk by se nemuseli stydět herci v Národním divadle. Myslím, že to mluví za vše.(18.2.2012)

 • Zafio
  **

  Skutečně nerozumím zdejšímu hodnocení. Je to snad davová psychóza? Potměšil afektovaně přehrává (ano, ano, křičí, směje se, potí se a dává do toho „srdíčko“ i emoce a jde to na nervy), ostatní pro změnu nehrají vůbec, pointa příběhu je po prvních minutách předvídatelná a kam naše oko v divadle dohlédlo, diváci prokazatelně klimbali. To jim však nebránilo v tom, aby po skončení jako jeden muž povstali a 10min ve stoje tleskali. Čemu a proč, když představení prospali??? Nemyslím si, že jsem úplný ignorant, do divadla chodím rád, ale tohle bylo prostě nudné a špatné a je třeba zdejší rating trochu snížit. 2* dávám jen proto, že divadelní záznam mohl být krapet lepší a nechci příliš křivdit.(5.11.2012)