Doc West přijíždí do městečka Holysands. Potkává místní půvabnou učitelku a zalíbí se mu její plán pro postavení nemocnice. Je zde pouze jeden problém - peníze. West ale neváhá a vyhlašuje velkolepý turnaj v pokeru s nadějí, že mu jeho hráčské schopnosti vynesou vytoužený obnos. Do městečka se sjíždějí pokerové legendy z celé Ameriky, včetně Westova dávného rivala, jehož přítomnost vyvolá řadu problémů... (oficiální text distributora)

Lacike

O triedu lepšie ako prvý diel. Síce je to stále strašne naivné a detinské, ale už sa to neberie tak vážne. Jak hlavná, tak vedľajšie zápletky sú zaujímavejšie, záporák konečne dostatočne slizký na to, aby som sa tešil ako ho porazia a dočkáme sa aj jednej hromadnej fackovačky. Samotný pokrový turnaj je slabší, ale celkovo sa to dalo. A u mierne otvoreného záveru mi nakoniec bolo ľúto, že nevznikla aj trojka. Takže tesne ale dám aj tretiu hviezdu. 5/10. ()

Terva

CITÁT - Podívejte, nádhernej Holysand. Nikdy se tady nic neděje. Šerif si může zmizet na rok a nikdo si toho ani nevšimne............. Film začíná porodem a návratem Docka Westa do Holysandu. Jeho doktorská praxe se potvrzuje. Klasický Hillovský humor ala Lucky Lake prostupuje oběma snímky. Ten první nese název Nejlepší vyhrává. Příklad humoru - Jezdec na koni se řítí městem, hejno dětí přeběhne přes cestu a žena, která je doprovází, křikne na jezdce : Ve městě zpomalte !!!.......... Tentokrát chce West založit nemocnici, ale nejsou peníze, kde je vzít ? CITÁT - Uspořádáme turnaj v pokru a za vyhrané peníze postavíme nemocnici......... Do města se ale sjíždí všemožná herní cháska, která znamená problémy. Docka si však také vyhledá jeho minulost a on s ní musí bojovat. Karetní klání je naštěstí krátkodobé a divák není nucen sledovat hru samotnou. Film se spíše soustředí na střety a dění mezi hrou, jako je vyhánění prohraných, lásky vítězů a nebo pár humorných příhod mezi hráči a usedlíky. Finále jsem si pořádně vychutnal. Lehký, příjemný a pohodový western. CITÁT - Hodně štěstí Docku Weste......... Ve filmu si zahrála i Ornela Muti. Hudbu dělají legendy své doby Maurizio de Angelis a zazní i song Doc West. Scénář - Marcello Olivieri a Luca Biglione. Režie - Giulio Base a Terence Hill. ()

MartinezZ

Taková televizní westernová inscenace s, už poněkud stárnoucím, Terencem, který už na pistolníka moc nemá, tak musí být šampion v Pokeru :) Všechno, naprosto všecičko v tomhle dílku vypadá levně, ale co, odpočinková podívaná bez větších video ambicí s bývalými filmovými hvězdami. ~~~ Mimochodem, pravý western nečekejte, tady se vystřelí jen párkrát a padne jen jediný mrtvý. Plakát a název je tak dost zavádějící. ~~~ 2,5 * ~~~ PS: Navíc koukám, že tohle je vlastně volné pokračování Doc West, to už ale, pro jeho vlastní dobro, vidět nemusím :) ()

zliteonit

Není to spaghetti western v kterých Terence hrával jako mladý s Budem. Ve filmu přesto zůstalo to dobro z předchozích filmů, takové to něco co vás prostě baví a nenechá vás to na pokoji. Starý Terence je stejně skvělý jako ten mladý a dává celému filmu ten správný westernový náboj, romantiku a dobrý konec. ()

Šakalík

Stejně jako ve filmu Doc West (který jsem ještě neviděl, pač ta tříhodinová stopáž mě pokaždé spolehlivě odradí) si Terence Hill zavzpomínal na mládí a své bláznivé westerny, které ho tak proslavily (jako třeba Pravá a levá ruka ďábla). Jenomže v současné době tenhle žánr už prostě nefičí, navíc Terence už není žádný mladík, což je pohříchu dost patrné, a navíc tenhle film disponuje přeukrutně uhlazeným scénářem, takže se v něm v podstatě nic nestane, s jedinou výjimkou se střílí jen do lahví a úvodní bitka zavání levnou groteskou. A pak ten příběh – i na spaghetti western je to fakt slabota. Tu a tam se objeví nějaký ten vtipný moment, ale nic k popukání to není, i když je fakt, že se na to kouká dobře a člověk u toho báječně zrelaxuje. Takže asi takhle – film jako takový nikoho neurazí, ale stejně tak bychom si ho s čistým svědomím mohli nechat ujít. ()

• Když je poprvé řečena přezdívka Erwina van Breukelena „Holanďan“, je řečena anglicky "Dutchman". Po zbytek filmu je však užíván český výraz „Holanďan“. (VMa)