Děvínský masakr

Devínsky masaker

Dokumentární / Drama

Slovensko, 2011, 66 min

Ivo Miko

Fakt neviem čo väčšina proti tomuto filmu máte? Skvelý dokument, ktorý objasňuje dosť zahmlenú situáciu okolo celého prípadu. 90% ľudi si možno aj teraz myslí, že v tom byte boli len cigáni, ale tento film ukázal, že to tak nebolo. Podľa mňa skvele spracované, autentické výpovede, svedectvá, opísaná minúta po minúte. Vážne som rád, že tento dokument vznikol. Nechcem zbytočne písať veľa, len chcem povedať, že hodnotenie a komentáre niektorých ľudí sú neadekvátne a dovolím si povedať, že sú aj zaujaté. 4 z 5(4.9.2011)

• MM_Ramone

Účelový dokumentárny film, ktorý má presvedčiť širokú verejnosť, že banda asociálnych, neprispôsobivých grobianov, s ktorou dňa 30. augusta 2010 zúčtoval pán Ľubomír Harman bola vlastne vzorová, šťastná a mierumilovná rodinka. Boli to nesmierne milí ľudia, ktorí by ani muche neublížili. Dobráci od kosti. Peňazí síce veľa nemali, ale ich srdcia boli plné dobroty a lásky k blížnemu. Nažívali si družne a pokojne v byte v Devínskej Novej Vsi. Každý kto ich poznal ich mal rád. Len to ukrutné zviera Harman mal stále s nimi nejaké problémy, až ich jedného krásneho letného dňa postrieľal ako psov. A to si teda veru títo sporiadaní občania nezaslúžili. Kto tomu uverí, musí mať v hlave asi nasraté. Z tohoto pseudo-dokumentu sa mi chce zvracať. Odpad!(30.8.2015)

......pokiaľ neexistuje iná možnosť ..ľudia by mali bojovať za zachovanie elementárnych základov ochrany svojej ľudskej dôstojnosti a to aj sami využitím akýchkoľvek dostupných prostriedkov, pokiaľ skorumpované štátna moc nerobí nič pre ich ochranu ......nevynímajúc ani ústavou zakotvené právo na ozbrojený odpor proti takzvanej demokracii , ktorá je výhodná pre 10% občanov a minimálnej 60 % ostatných žije v neľudských podmienkach neporovnatelne horších ako to bolo pred rokom 1989 ..........(2.12.2013)

• klerik

Niekoho tým urazím, ale rovnako pri UNITED 93, nechápem zmysel filmu. Teda tentoraz chápem apsoň to, že tvorcova zdôrazňujú, že média infomovali o udalosti zaujato a nesprávne, tak vznikol tento film, aby všeličo vyvsetlil. Ale nevysvetlí a od začiatku som sa strácal, a nechápal, čo tam roba niektoré "postavy". Zjavná snaha o prinesenie šokujúceho svedectva vyznieva do prázdna. Keby skúsili hraný film, možno by to dopadlo lepšie...(9.9.2014)

• standsiller

Niekto sa tu snažil urobiť z tragédie "prestrelku z divokého západu ". Absolútne amatérska rekonštrukcia a všetko naokolo čo vo filme vzniklo. Akoby niekto cítil potrebu spraviť čo najrýchlejšie dokumentárnu snímku a je jedno akú, len preto, aby sa na to neodhodlal kvalifikovanejší človek , ktorý by celú túto záležitosť posunul do omnoho profesionálnejšej roviny. Opäť raz nekonečné sklamanie. Ako od iných filmov našej kinematografie za poslednú dobu ( minimálne tohto nešťastného obdobia pre náš film ), som si ani od tohto nesľuboval hory-doly. Ale čakal som aspoň kvalitný dokument, kde nebudú ospevovať "schopnosť" našich zásahových zložiek za každú cenu z úst ministra a podobne. Mohli to spraviť viac civilistické, menej akčno-dramatické , ale v prvom rade DOKUMENTÁRNE ako sa to snažili otitulovať.(8.9.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v Petržalke a vo Vrakuni. Z technických, ale aj morálnych dôvodov sa nenatáčalo priamo v Devínskej Novej Vsi. (Raccoon.city)

• - Tvorcovia chceli natáčať film presne podľa policajného spisu, no polícia im ho neposkytla. (Raccoon.city)

• - Hudbu k filmu o tragédii, ktorá bola medializovaná po celom svete, zložil Marián Čurko, brat takzvaného Kanibala z Kysaku, ďalšieho v zahraničí neslávne známeho kriminálneho prípadu zo Slovenska. (peterfriusjilek)