poster

Děvínský masakr

 • Slovensko

  Devínsky masaker

Dokumentární / Drama

Slovensko, 2011, 66 min

Kamera:

Ivo Miko
(další profese)

Externí recenze k filmu (8)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) *

  "Jestliže Devínský masaker měl být v něčem protiváhou bulvárním médiím s rychlopalnými soudy, jde spíše o pokračování a zintenzivnění bulvárních praktik přenesených do formátu (takřka) celovečerního filmu." (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ****

  "Devínsky masaker je do veľkej miery premyslenou spomienkou, uceleným záznamom a vysvetlením udalostí a nebude hanbou pripomínať si tragický koniec leta 2010 práve takto. Ak opomenieme trúfalo okatú promenádu štábu televízie JOJ, v medziach žánru, filmárskej roboty a objektivity napĺňa dokument…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Aby film mohl být označen za "celovečerní", filmaři ho protáhli tím, že uvidíme hranou rekonstrukci, ve které hrají herci vzácně nepodobní skutečným aktérům a která je natočena jako kdyby tvůrci měli opravdu hodně rádi Matrix a Bladea. Zpomalená kamera, rádoby efektní střih, metalová hudba... Jako…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) **

  "Sami tvůrci na tiskové konferenci přiznali, že nejčastější výtkou, kterou čtou, je příliš krátký odstup od klíčové události. Musím se k zástupu těchto kritiků přidat, protože Devínskému masakru prostě a jednoduše nadhled a právě zmiňovaný časový odstup (případ byl oficiálně uzavřen až dva měsíce po…" (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) *

  "Celý film působí zmatečně, což dokoná jeho poslední věta od anonymního svědka s hlasem tak změněným, že mu není rozumět, ačkoliv zní, jako že říká něco důležitého. Bulvární styl snímku pak zase korunují hrané rekonstrukce, které se vyžívají v krvavých detailech a skutečnou tragédii inscenují jako…" (více)

 • Humno.sk (Samuel Marec)

  "Problémom je samotný film. Neprináša žiadne nové informácie, čo nie je mínusom, lebo sa netvári investigatívne. Nedospieva k záveru o príčinách a vinníkoch, lebo si ani tento cieľ nestavia. Opäť žiadne mínus. Dokonca aj plus by sa našlo, aby som len nekritizoval. Zrekonštruuje a zopakuje, čo sa…" (více)

 • Topzine.cz (Lucie Šimůnková) *

  "Devínsky masaker není dobrý film. Je to velmi podprůměrná epizoda televizního pořadu, u které vyžehlíte kupu prádla, napíšete domácí úkol nebo zabijete hodinu času. Rozhodně ale na ni nepůjdete do kina." (více)

 • 25fps.cz (Ondřej J. Kosnar) **

  "Devínsky masaker je totiž až zoufale bezobsažný. Autoři prohlašují, že jejich záměrem především bylo všechny informace, které se objevily v médiích, soustředit do jednoho kompaktního celku. To se jim nejspíše i povedlo, ale zároveň je to také to jediné, co film nabízí." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace