Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 6 min

Geefwee Boedoe

Geniální! Vážně, už jsem to viděla vždycky s nějakým odstupem asi pětkrát a pokaždé jsem se smála. Půlka řečených vět by se dala tesat (“Zapínejte zároveň topení i klimatizaci, dostane se vám tak uspokojení z dvojnásobného plýtvání.” Nebo: “Nedůvěřujte čistému vzduchu – vždyť není vidět!”). Je to naprosto perfektní satira na celou naši společnost a náš vztah k věcem a znečišťování. K ekologii mám blízko a nepamatuju si, že bych kdy viděla lepší video/film, které by člověka donutilo důkladně se nad sebou zamyslet za tak krátkou dobu a tak příjemně. Znečišťujme!(8.11.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(27.1.2011)

Aj keď kraťas zdobí príšerná animácia, skvelo ale klišovite vystihuje rapídny skok v technológií a znečistenie či ničenie našej planéty.(13.4.2011)

[6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

"Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry.(5.1.2016)

Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé...(13.2.2011)

[Kraťas] Zlá konzumní společnost!(10.2.2011)

několik polopravd vyhnaných do extrému, ale jinak dobrý nápad a určitě námět na přemýšlení o podmaňování ZELENÉ, NIKOLI MODRÉ planety... 60%. [6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

Příliš průměrné zpracování a málo originální námět. Každopádně jsem rád, že se točí i krátkometrážní snímky, které si berou na paškál lidstvo a znečišťování planety Země. Tak či onak je tento snímeček takřka bez šance na Oskara. 60%(19.2.2011)

Viděl jsem sice jen první polovinu, ale i tak můžu konstatovat, že se jedná opravdu o humorné zobrazení toho, jak to vůbec začalo se znečištěním přírody a co za tím stojí.(29.1.2011)

Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem.(12.3.2011)

Mně to teda přišlo skvělé, takže já s nominací na Oscara nemám problém - je to takový milý, satirický, film s nadhledem a docela mě i donutil se nad znečišťováním zamyslet, ale samozřejmně mě VELMI pobavil, já tyhle parodie prostě miluju... Takže: "Jen ať popelnice přetéká!" :)(12.3.2011)

Nabité sarkazmom a čiernym humorom a napriek tomu nekonečne smutné..(22.4.2014)

Všichni máte možnost znečisťovat .... Tak na co čekáte ?!(25.2.2011)

• Marek1991

Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím.(8.2.2013)

Obrátená psychológia funguje omnoho silnejšie než keby vám to bolo podané polopate. Skvelý nápad.(25.2.2011)

Ekologická agitka s francouzskou komediální hravostí.(13.5.2011)

Krásná satira na znečišťování Země. Která je sice přehnaná, ale pravdivá. Doporučil bych to všem, kteří stále nepochopili, že ekologie není fraška o kterou se nemusejí zajímat... 80%(16.2.2011)

antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

45%(2.3.2012)

Miluji tu stylizaci, ostatně jako pokaždé, když je snímek vizuálně svůj, ale zároveň se nesnaží o originalitu i za cenu estetiky. Jenže co s tou satirou? Útočil snímek na všechny strany? Určitě. Byl dost zábavný? Snad. Donutil mě se zamyslet nad mým vztahem k životnímu prostředí? Vůbec! A to mě vážně mrzí. Satira by se měla trefovat přímo do jádra problému, ale tenhle filmeček udělal jen to, že svoje poselství úplně otočil a spoléhal, že ironie se postará o zbytek. A u mne to selhalo. Šlo více méně o sumarizaci všeho, co o znečišťování víme. Čekal jsem víc, když jsem si přečetl anotaci. Každopádně bych si přál, aby byl snímek lépe napsán - buď aby mě ekologicky vzbudil, nebo alespoň dostal do kolen.(24.2.2011)

<< předchozí 1 2