Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 2011, 6 min

Satirická ukázka toho, jak daleko je člověk schopen zajít, jen aby se nemusel namáhat a žil tak jak chtěl, přičemž absolutně pomíjí jakékoliv ekologické principy. Hlavním satirickým smyslem filmu je, aby člověk co nejvíce plýtval, stále nakupoval i to, co nepotřebuje a vůbec nepřemýšlel o možných negativních dopadech způsobených jeho chováním. (Ice123)

Dever

Aj keď kraťas zdobí príšerná animácia, skvelo ale klišovite vystihuje rapídny skok v technológií a znečistenie či ničenie našej planéty. ()

Jara.Cimrman.jr

"Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry. ()

Kryšpín

Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé... ()

hippyman

několik polopravd vyhnaných do extrému, ale jinak dobrý nápad a určitě námět na přemýšlení o podmaňování ZELENÉ, NIKOLI MODRÉ planety... 60%. [6. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

heyda

Příliš průměrné zpracování a málo originální námět. Každopádně jsem rád, že se točí i krátkometrážní snímky, které si berou na paškál lidstvo a znečišťování planety Země. Tak či onak je tento snímeček takřka bez šance na Oskara. 60% ()

Stanislaus

Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem. ()

HellFire

Viděl jsem sice jen první polovinu, ale i tak můžu konstatovat, že se jedná opravdu o humorné zobrazení toho, jak to vůbec začalo se znečištěním přírody a co za tím stojí. ()

Handle

Mně to teda přišlo skvělé, takže já s nominací na Oscara nemám problém - je to takový milý, satirický, film s nadhledem a docela mě i donutil se nad znečišťováním zamyslet, ale samozřejmně mě VELMI pobavil, já tyhle parodie prostě miluju... Takže: "Jen ať popelnice přetéká!" :) ()

Marek1991

Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím. ()

Trevor

Čistý hnoj, nevydarená satira. Človeku, ktorý nosí 5 rokov tie isté rifle, aj keď už majú na zadku dieru, človeku ktorý vyprodukuje jednu plastovú fľašu odpadu v priemere za 6 roky (usadeniny z výrobníka sódy časom už odstrániť nejdú) sa pozastaví rozum nad tým (to isté platí ajpro mojich blízkych či zopár kolegov). Všetkým ľuďom šibe, plné košíky majú. No Vy dementi sprostí, kým ja pre 4 člennú rodinu síce nakúpim plný košík potravín zhruba raz za 45 dní ty chodíš svojim ekologickým autom do potravín každý druhý deň, tak to po prvé a po druhé ja chodím do práce verejnou dopravou nejakých 19 rokov. To je oveľa dlhšie, ako mladí konzumní ekoteroristi vôbec žijú a to ako zdvihli v lese jeden papierik od cukríku po niekom inom potrebujú zazdieľať nielen zo svojho Iphonu, ale aj IPadu...Aj Šmak bukú...totálne kontraproduktívna satira, človek sa hanbí že sa snaží v rámci možností šetriť prírodu. ()

easaque

antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Ice123

Krásná satira na znečišťování Země. Která je sice přehnaná, ale pravdivá. Doporučil bych to všem, kteří stále nepochopili, že ekologie není fraška o kterou se nemusejí zajímat... 80% ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky