Reklama

Reklama

Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 2011, 6 min

Režie:

Geefwee Boedoe

Obsahy(1)

Satirická ukázka toho, jak daleko je člověk schopen zajít, jen aby se nemusel namáhat a žil tak jak chtěl, přičemž absolutně pomíjí jakékoliv ekologické principy. Hlavním satirickým smyslem filmu je, aby člověk co nejvíce plýtval, stále nakupoval i to, co nepotřebuje a vůbec nepřemýšlel o možných negativních dopadech způsobených jeho chováním. (Ice123)

(více)

Recenze (26)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem. ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama