poster

Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 6 min

Režie:

Geefwee Boedoe
 • Kryšpín
  ***

  Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé...(13.2.2011)

 • easaque
  ****

  antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

 • T-pack
  ***

  Miluji tu stylizaci, ostatně jako pokaždé, když je snímek vizuálně svůj, ale zároveň se nesnaží o originalitu i za cenu estetiky. Jenže co s tou satirou? Útočil snímek na všechny strany? Určitě. Byl dost zábavný? Snad. Donutil mě se zamyslet nad mým vztahem k životnímu prostředí? Vůbec! A to mě vážně mrzí. Satira by se měla trefovat přímo do jádra problému, ale tenhle filmeček udělal jen to, že svoje poselství úplně otočil a spoléhal, že ironie se postará o zbytek. A u mne to selhalo. Šlo více méně o sumarizaci všeho, co o znečišťování víme. Čekal jsem víc, když jsem si přečetl anotaci. Každopádně bych si přál, aby byl snímek lépe napsán - buď aby mě ekologicky vzbudil, nebo alespoň dostal do kolen.(24.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry.(5.1.2016)

 • Judy24
  *****

  Geniální! Vážně, už jsem to viděla vždycky s nějakým odstupem asi pětkrát a pokaždé jsem se smála. Půlka řečených vět by se dala tesat (“Zapínejte zároveň topení i klimatizaci, dostane se vám tak uspokojení z dvojnásobného plýtvání.” Nebo: “Nedůvěřujte čistému vzduchu – vždyť není vidět!”). Je to naprosto perfektní satira na celou naši společnost a náš vztah k věcem a znečišťování. K ekologii mám blízko a nepamatuju si, že bych kdy viděla lepší video/film, které by člověka donutilo důkladně se nad sebou zamyslet za tak krátkou dobu a tak příjemně. Znečišťujme!(8.11.2011)