Ztracená věc (festivalový název)

• Austrálie

Lost Thing, The

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Fantasy

Austrálie / Velká Británie, 2010, 15 min

- "Look, buddy, I want make a short animation movie." > "OK, why not. And about what?" - "Thats a little problem, I don't know. About... something." > "Hmm, about something... about something... And what about some thing?!" - "Yes, thats great idea- Let's do IT!" ~~~ Přesně takový pocit mám. Někdo chtěl udělat kraťas, jen nevěděl o čem, tak ho udělal prostě o něčem. Film je tak sice s hezkou animací, celkově zajímavý, ale je to jen "něco". Někdo řekne, že právě to, že je film jen o "něčem", je úžasné a hodné nominace na Oscara, pro mě je to ale prostě jen "něco", nějaká věc v nějakém světě. Všímejte si divných věcí, jděte proti proudu.~~~ 2,5*(30.7.2011)

Jestli toužíte po absolutně nevšedním a hodně zvláštním zážitku...a zrovna nemáte moc času...tento snímek je to pravé pro vás. Je to komprese wierd-fantazy s neskutečným množstvím fantazie. Jestli si myslíte, že všechna témata už byla vyčerpána, všechno zajímavé už bylo vymyšleno a všechny nové věci jsou jen předělávkou, nebo kopírkou něčeho...tento snímek vás vyvede z omylu. A takovýchto nevšedních témat čeká na objevení mraky.(19.12.2013)

Nech sa páni z Holywúdu na mňa nehnevajú, ale lepšie filmy boli nominované ako tento krátkometrážňák. Chýbal tomu spád a bolo to iba akési rozjímanie o "Veci". Nehovoriac o tom, ako sa "Vec" dozala teleportovať do budov bez toho, aby vošla dverami a potom sa bojí, či sa zmestí cez obrovský priechod. Gruffalo bol neporovnateľne lepší a zamyslieť sa dalo na Let's Pollute. Animačka pekná, ale slabá.(28.2.2011)

Výtvarně vyvedené, avšak nějak mě to neoslovilo, možná mě uspal hlas vypravěče. Kromě technických nelogičností v chování oné mechanicko-organické Věci, na něž upozorňují i jiné komentáře, jsem jen matně dokázala dešifrovat "poselství" snímku - jako by Myšlenka zůstala trčet kdesi v půlce cesty a nedošla k cíli. A ještě zpátky k těm "technickým" kopancům - určitě by je téhle surreálně hříčce každý divák odpustil, kdyby nebyla založena právě na obraze industriálně deformovaného, tj. technicky upraveného světa.(20.5.2011)

• pytlik...

Ta hudba mi od začátku připomínala hrající strojky, které se pouští dětem do tří let, aby usnuly. Patrně nejen hudba, ale i děj a hlavní hrdina byly určeny pro stejnou věkovou kategorii. Neumím si totiž představit, že jakékoli dítko starší pěti let by uvěřilo, že takováhle věc se někomu ztratila... Každému průměrně pilnému čtenáři ABC či VTM (popř. divákovi seriálu Spadla z oblakov) bylo od začátku jasné, že se jedná o mimozemšťana ve vesmírné lodi.(12.8.2012)