Wish 143

Velká Británie, 2009, 23 min

Ian Barnes

Nick Green

Samantha Waite

Příběh kluka, který chce aspoň jednou zažít pocit lásky, je pozoruhodný, inteligentní a plný dialogů, které jsou tak autentické a plné něhy. Pomáhá tomu hlavní postava, kterou hraje Samuel Peter Holland, ztělesňujícího muže jak bolestně zranitelného, tak zlostně silného. K tomu přátelství s úžasným a netradičním kaplanem dodává špetku černého humoru a setkání s krásnou Jodie Whittakerovou nám nabídne lidkost a zranitelnost. Opravdové "přání", se tak rozvine v něco daleko silnějšího, než jsme si dokázali představit. Výsledkem je film, který prostě musí být považován za jeden z nejlepších, ne-li nejlepší krátký hraný film pro rok 2010.(13.2.2011)

Super. Moc roztomilá deprese z pohledu šestnáctiletého kluka. Soustředění herci, hořko-sladké dialogy. Doufám, že Oscar padne do správných rukou.(10.2.2011)

[Kraťas] Trpce krásné. Co snad zprvu jasné zdá se, čistá mysl přetaví ..(27.1.2011)

Téma v sobě skrývá hodně potencionálu, ale v tak krátkém čase není zpracováno na víc než 3 hvězdičky.(30.1.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký film(27.1.2011)